PL: a Manchester City és a Liverpool is a végén fordított

B. L.B. L.
2019.11.02. 18:03
A végén Jürgen Klopp és a Liverpool örülhetett (Fotó: AFP)
Szenzációs végjátékokat hozott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulója, a Manchester City és a Liverpool is csak a végén tudta maga javára billenteni a meccsét.

A Liverpool Mané fejesével veszélyeztetett először, de az ő nagy helyzetéből még nem született gól, nem úgy Trezeguet lövéséből – ezt még a videobíró sem annullálta (1–0).

A 37. percben újra a videobírót átkozhatták a vendégek, ezúttal egy tizenegyest szerettek volna megkapni, hiába. Az óriási fölény (75 százalékos labdabirtoklás, 22–5 lövés) a 87. percben érett góllá, Mané jobb oldali beadására Robertson érkezett a hosszún, és a kapuba fejelt (1–1). A végén pedig jött a feketeleves a hazaiak számára, a csereként beálló Trent Alexander-Arnold szabadrúgása még kicsivel fölé ment a sorfal miatt, a szögletet viszont már Mané a kapuba csúsztatta a 94. percben (1–2).

A címvédő Manchester City meccse sem indult jól, az első negyedóra végén Stuart Armstrong távoli lövését nem tudta megfogni Ederson, a kipattanóra pedig Ward-Prowse érkezett, és a kapuba lőtt (0–1).

A hazai rohamok a 70. percben hoztak áttörést, ekkor Kyle Walker jobb oldali beadását Sergio Agüero lőtte a kapuba, majd Bernardo Silva és Kevin De Bruyne kimaradó ziccere után a jobbhátvéd maga is eredményes volt, így a City 2–1-re megnyerte a meccset.

Sokáig úgy nézett ki, hogy az Arsenal lehet a forduló nyertese, de Aubameyang korai góljára a hajrában Raúl Jiménez válaszolt, így a Wolverhampton pontot mentett (1–1).

A MANCHESTER CITY–SOUTHAMPTON MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

AZ ASTON VILLA–LIVERPOOL MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
AFC Bournemouth–Manchester United 1–0 (J. King 45.)
Arsenal–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Aubameyang 21., ill. R. Jiménez 76.)
Aston Villa–Liverpool 1–2 (Trezeguet 21., ill. Robertson 87., Mané 94.)
Brighton–Norwich City 2–0 (Trossard 68., Duffy 84.)
Manchester City–Southampton 2–1 (Agüero 70., Walker 86., ill. Ward-Prowse 13.)
Sheffield United–Burnley 3–0 (Ludstram 17., 43., Fleck 44.)
West Ham United–Newcastle United 2–3 (Balbeuna 73., Snodgrass 90., ill. Clrark 16., Fernández 22., Shelvey 51.)
Watford–Chelsea 1–2 (Deulofeu 79. – 11-esből, ill. Abraham 5., Pulisic 55.)
1. Liverpool 11 10 1 25–9 +16 31
2. Manchester City 11 8 1 2 34–10 +24 25
3. Chelsea 11 7 2 2 25–17 +8 23
4. Leicester City 10 6 2 2 25–8 +17 20
5. Arsenal 11 4 5 2 16–15 +1 17
6. Sheffield United 11 4 4 3 12–9 +3 16
7. Bournemouth 11 4 4 3 14–13 +1 16