Őrült hosszúságúra nyúlt a Bournemouth és a Crystal Palace tizenegyespárbaja (Fotó: AFP)

A játéknap legdrámaibb mérkőzését a másodosztályú AFC Bournemouth és az élvonalbeli Crystal Palace találkozója hozta, hiszen miután a rendes játékidőben nem esett gól, a tizenegyesek során sem akart egészen sokáig eldőlni a továbbjutás.

Történt ugyanis, hogy mindkét csapat hibátlanul hajtotta végre első 5-5 rúgását, majd a következő öt pár sem rontott, így jöhettek a kapusok. Itt viszont előbb a Bournemouth kapusa, Asmir Begovic hibázott, majd a kollégája lövését hárító Wayne Hennessey csúnyán fölé lőtte saját tizenegyesét. 

Következett a 23. rúgó, a Bournemouth középpályása, a sorozatot kezdő David Brooks, aki másodszor is magabiztos volt, ám a Palace szerb védője, Luka Milivojevics kísérletét Begovic kiütötte, így végül 24 tizenegyesrúgás után jutott tovább a Bournemouth.

AZ UTOLSÓ KÉT PÁROS

ANGOL LIGAKUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Newcastle United
–Blackburn Rovers (II) 1–0 (Fraser 35.)
West Ham United–Charlton Athletic (III) 3–0 (Haller 22., 26., Felipe Anderson 80.)
Burton Albion (III)–Aston Villa 1–3 (C. Daniel 2., ill. Watkins 39., Grealish 88., K. Davis 90+2.)
AFC Bournemouth (II)
–Crystal Palace 0–0 – tizenegyesekkel: 11–10
Middlesbrough (II)–Barnsley (II) 0–2
Millwall (II)
–Cheltenham Town (IV) 3–1
Reading (II)–Luton Town (II) 0–1
Gillingham FC (III)–Coventry (II) 1–1 – tizenegyesekkel: 5–4
Derby County (II)–Preston North End (II) 1–2
Bradford City (IV)–Lincoln (III) 0–5
Fleetwood Town (III)–Port Vale (IV) 2–1
Newport (IV)–Cambridge United (IV) 1–0
Oxford United (III)–Watford (II) 1–1 – tizenegyesekkel: 0–3
Morecambe (IV)–Oldham (IV) 1–0
Leyton Orient (IV)–Plymouth Argyle (III) 3–2
Rochdale (III)–Sheffield Wednesday (II) 0–2

A SZERDAI PROGRAM
19.00: West Bromwich Albion–Harrogate Town (IV) (Tv: Digi Sport2)
20.00: Ipswich Town (III)–Fulham
20.45: Bristol City (II)–Northampton Town (III)
20.45: Leeds United–Hull City (III)
20.45: Southampton–Brentford (II)
21.15: Everton–Salford City (IV) (Tv: Digi Sport2)