Ekkora esélyt ad a City és az Arsenal bajnoki címére az Opta

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.05.15. 13:20
Az Opta szuperszámítógépe szerint az utolsó forduló előtt a Manchester City jelentősen esélyesebb a bajnoki címre, mint az Arsenal (Fotó: Getty Images)
Amennyiben az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) hétvégi, utolsó fordulójában a Manchester City legyőzi hazai pályán a West Ham Unitedet a Premier League-éra első csapata lesz, amely zsinórban négyszer nyeri meg a bajnokságot – erre elég nagy esély van, azok után, hogy Pep Guardioláék kedden 2–0-ra nyertek a Tottenham ellen, az Opta szuperszámítógépe ugyanis jelenleg csak 15.7 százalék esélyt lát az Arsenal aranyérmére.

Mint ismert, a Manchester City és az Arsenal hétvégi győzelmeivel a Liverpool matematikailag is kiszállt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) bajnoki címéért zajló versenyből.

A kétszereplősre redukálódott csatában nagyot léptek előre Guardioláék azzal, hogy idegenben 2–0-ra nyertek a Tottenham ellen a 34. fordulóból pótolt mérkőzésen és így  kétpontos előnnyel várják a záró kört.

Ennek értelmében az Arsenalnak az aranyéremhez nem elég nyernie otthon az Everton ellen, a City West Ham elleni hazai pontvesztése is kell – a manchesteriek döntetlenje az Arsenalnak kedvezne.

Az Opta szuperszámítógépe az utolsó forduló előtt, de a Tottenham–Manchester City meccs után is tízezerszer leszimulálta a lehetséges forgatókönyvet, amely alapján Erling Haalandék félig-meddig már nyakukban érezhetik az aranyérmet, ugyanis a Spurs elleni sikerrel esélyeiket 25.6 százalékkal javították 84.3 százalékra, miközben az Arsenal esélyei ugyanennyit csökkentek 41.3-ról 15.7 százalékra.

A City egyébként a Premier League-éra első csapata lehet, amely egymás után négyszer nyeri meg a bajnokságot – a Manchester United 1998 és 2001, aztán 2006 és 2009 között egyaránt három alkalommal lett bajnok.