PL: a Luton az ötödik, a Bournemouth a harmadik csapat, amellyel ilyen történt

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.14. 11:54
Antoine Semenyo duplája is kellett a Bournemouth parádés fordításához (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, szerdán pótolták az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójából elhalasztott AFC Bournemouth–Luton Town mérkőzést, melyet a hazaiak úgy nyertek meg 4–3-ra, hogy a szünetben még háromgólos hátrányban voltak – ilyen pedig a Premier League-ben is ritkán születik.

Aligha szeretett volna, de ezzel a vereséggel illusztris társasághoz csatlakozott az újonc Luton Town, ugyanis legutóbb majdnem 21 évvel ezelőtt, 2003 őszén fordult elő olyan az angol élvonalban, hogy egy csapat háromgólos előnyről kapjon ki (ez akkor a Leicester Citynek „sikerült” a Wolverhampton ellen), de a PL-érában összességében is csak négyszer volt példa ezt megelőzően arra, hogy egy csapat háromgólos előnyről ne tudjon pontot sem szerezni.

Megjegyzés a bejegyzéshez: a 2003-as Wolverhampton–Leicester City mérkőzést a Wolves nyerte 4–3-ra.

A Luton vereségéhez nagyban hozzájárult a Bournemouth feltámadása is. Andoni Iraola csapata mindössze a harmadik klub, amely háromgólos félidei hátrányból tudott nyerni a PL-ben (a fenti grafikán felsorolt mérkőzések közül a Leeds 3–2-es, a Wimbledon 3–1-es félidei állásról fordított, de volt háromgólos különbség is a meccseken) – erre csak 2001-ben a Tottenham ellen 5–3-ra nyerő Manchester United és 2003-ban a Leicester ellen a Wolves volt képes.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ, BEPÓTOLT MÉRKŐZÉS
Bournemouth–Luton 4–3 (Solanke 50., Zabarnij 62., Semenyo 64., 83., ill. Chong 9., Ogbene 31., Barkley 45+1.)