Szoboszlai gólpasszal tért vissza, a Liverpool hétgólos mérkőzésen jutott tovább az FA-kupában

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.01.28. 15:21
Szoboszlai Dominik gólpasszal tért vissza sérülését követően, a magyar középpályás szöglete után Virgil van Dijk talált a kapuba (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó FA-kupában a legjobb 16 közé jutásért mérkőzött egymással az élvonalbeli Liverpool és másodosztályú Norwich City. A visszatérő Szoboszlai Dominik gólpasszának is köszönhetően Jürgen Klopp együttese 5–2-es győzelmet aratott.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
LIVERPOOL–NORWICH CITY (II.) 5–2 (2–1)
Liverpool, Anfield. Vezette: Barrott
LIVERPOOL: Alisson –C. Bradley, Konaté (Van Dijk, 55.), Quansah, Joe Gomez (A. Robertson, 55.) – McConnell (Luis Díaz, 79.), Gravenberch, C. Jones (Szoboszlai, 55.) – Gakpo, Diogo Jota, D. Núnez (Alexander-Arnold, 66.). Vezetőedző: Jürgen Klopp
NORWICH: G. Long  – Stacey, Hanley (J. Sörensen, 61.), B. Gibson, McCallum (Jannulisz, 83.) – M. Núnez, McLean – O. Hernández (Borja Sainz, 61.), Gabriel Sara, Fassnacht (L. Gibbs, 83.) – A. Barnes (Idah, 61.). Vezetőedző: David Wagner
Gólszerző: C. Jones (16.), D. Núnez (28.), Diogo Jota (53.), Van Dijk (63.), Gravenberch (90+5.), ill. B. Gibson (22.), Borja Sainz (69.)

A másodosztály 9. helyén tanyázó Norwich City ellen kellett kiharcolni az FA-kupa legjobb 16 csapata közé jutást a Liverpoolnak. Az Anfielden lejátszott összecsapáson Szoboszlai Dominik sérülése után már leülhetett a kispadra.

Liverpooli rohamokkal indult a találkozó, a hazai fölény rögtön a 16. percben góllá is érett. A fiatal McConnel – aki először kapott kezdőként lehetőséget Jürgen Klopptól – ívelte a labdát a 16-oson belülre, a hosszú saroknál érkező Curtis Jones pedig öt méterről a bal alsó sarokba fejelt. Némiképp váratlanul, hat percen belül egyenlítettek a vendégek. Egy jobb oldali szögletre Benjamin Gibson érkezett jó ütemben, és védőjét megelőzve a kapu csúsztatott, igaz, a feje helyett a hátával. Mindössze újabb hat percig volt egyenlő az állás, a 28. percben ugyanis Bradley passza után az uruguayi Darwin Núnez 11 méteres lövése utat talált a jobb alsó sarokba. A folytatásban is záporoztak a hazai lehetőségek, de az első félidő lefújásáig újabb gól már nem született.

A második félidőben nyolc percet kellett várni az első találatra, Jones tértölelő indítása után Diogo Jota lőtt 14 méterről a kapuba. Az 55. percben lépett pályára a sérülése után visszatérő Szoboszlai Dominik, aki nem tétlenkedett sokat, a 63. percben jobb oldali szögletből remekül tekerte a labdát a kapu elé, és a jó ütemben érkező, szintén csereként beálló Virgil van Dijk 11 méterről a kapuba fejelt. A 69. percben egy újabb csereember, a Norwich spanyolja, Borja Sainz „vitte el a show-t” azzal, hogy 22 méteres bombájával a találkozó legszebb gólját szerezte. Az utolsó gólt a hazaiak érték el, a rendes játékidőt követő hosszabbítás ötödik percében Ryan Gravenberch fejelt a Norwich kapujába. 5–2

SZOBOSZLAI DOMINIK GÓLPASSZA

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

West Bromwich Albion (II.)–Wolverhampton Wanderers 0–2 (P. Neto 38., Cunha 78.)
Watford (II.)–Southampton (II.) 1–1 (Matheus Martins 5., ill. S. Armstrong 89.)
Liverpool–Norwich City (II.) 5–2 (C. Jones 16., D. Núnez 28., Diogo Jota 53., Van Dijk 63., Gravenberch 90+5., ill. B. Gibson 22., Borja Sainz 69.)
17.30: Newport (IV.)–Manchester United (Tv: Spíler1)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Fulham–Newcastle United 0–2 (Longstaff 39., Burn 61.)
Ipswich Town (II.)–Maidstone (VI.) 1–2 (Sarmiento 56., ill. Reynolds 43., Corne 66.)
Everton–Luton Town 1–2 (Harrison 55., ill. Mikolenko 39. – öngól, Woodrow 90+6.)
Sheffield United–Brighton & Hove Albion 2–5 (Hamer 44., Osula 45+8., ill. Bounanotte 14., Joao Pedro 29., 52., 67. – az első kettőt 11-esből, Welbeck 90+7.)
Leeds (II.)–Plymouth (II.) 1–1 (Anthony 31., ill. Randell 73.)
Leicester (II.)–Birmingham (II.) 3–0 (Vardy 47., Akgün 72., Praet 88.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bournemouth–Swansea City (II.) 5–0 (Kelly 7., Scott 10., Sinisterra 14., D. Brooks 35., Solanke 44.)