PL: a videózás után megadták, vitatott góllal verte a Newcastle az Arsenalt

B. D. K.B. D. K.
2023.11.04. 20:30
Gordon gólja döntött (Fotó: Getty Images)
A Newcastle United odahaza 1–0-ra legyőzte az Arsenalt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójának szombat esti rangadóján.

Gólt nem, viszont kőkemény megmozdulásokat láthattunk az első félidőben. Az egyik legkeményebb belépő Kai Havertz nevéhez fűződött, de megúszta sárga lappal.

A 64. percben az Arsenal kapujába került a labda, de több dolgot is vissza kellett nézni Anthony Gordon gólja után. Három perccel később végül helybenhagyták a pályán hozott ítéletet, azaz a gólt, így előnybe került a Newcastle (1–0).

A londoniak mentek az egyenlítésért, de nem nagyon tudtak helyzetbe kerülni, így elszenvedték első vereségüket a bajnokságban, a héten pedig már másodszor kaptak ki. A Newcastle a Manchester United idegenbeli legyőzése után újabb nagy skalpot gyűjtött be pár napon belül.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ

Newcastle United–Arsenal 1–0 (Gordon 64.)

Korábban
Brentford–West Ham United 3–2
(Maupay 11., Mavropanosz 55. – öngól, Collins 69., ill. Kudus 19., Bowen 26.)
Burnley–Crystal Palace 0–2 (Schlupp 22., Mitchell 90+4.)
Everton–Brighton 1–1 (Mikolenko 7., ill. Young 84. – öngól)
Manchester City–Bournemouth 6–1 (Doku 30., B. Silva 33., 83., Akanji 37., Foden 64., Aké 88. ill. Sinisterra 74.)
Sheffield United–Wolverhampton 2–1 (Archer 72., Norwood 90+10. – 11-esből, ill. Bellegarde 89.)

Fulham–Manchester United 0–1