Szoboszlai beállt, majd bombagólt lőtt, továbbjutott a Liverpool!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.09.27. 20:35
Ennél is nagyobb gólt lőtt! (Fotó: AFP)
Az angol Ligakupában a legjobb 16 közé jutásért vívott mérkőzésen a Liverpool 3–1-re legyőzte odahaza a Leicester Cityt – a csereként beálló Szoboszlai Dominik bombagólt lőtt.

ANGOL LIGAKUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Liverpool–Leicester City (II.) 3–1 (0–1)
Liverpool,
Anfield. V: Robinson
Liverpool:
Kelleher – Curtis Jones (Bajcetic, 79.), I. Konaté, Quansah, Cimikasz (L. Chambers, 90.) – Gravenberch (Darwin Núnez, 66.), Endo, H. Elliott – Doak (Szoboszlai, 65.), Gakpo, Diogo Jota. Menedzser: Jürgen Klopp
Leicester: Stolarczyk – Ricardo Pereira, Souttar, Coady, Justin – Akgün (Dewsbury-Hall, 64.), Choudhury, Casadei (Ndidi, 57.) – Albrighton (Fatawu, 64.), Iheanacho (Daka, 64.), McAteer. Menedzser: Enzo Maresca
Gólszerző: Gakpo (48.), Szoboszlai (70.), Diogo Jota (88.), ill. McAteer (3.)

Pihentette három legértékesebb játékosa (Wilfred Ndidi, Kiernan Dewsbury-Hall, Wout Faes) mellett a kiváló formában lévő, az előző bajnokin győztes gólt szerző Jamie Vardyt is a „rókák” olasz mestere, Enzo Maresca, a csatárt a keretbe sem nevezte, holott ő a Liverpool–Leicester City párharcok legjobb góllövője.

Nem akarta túlterhelni legjobbjait a „vörösök” menedzsere, Jürgen Klopp sem, így többek mellett Szoboszlai Dominikot is a kispadra nevezte. Egy fürge kontra végén hamar betalált a 21 éves Kasey McAteer, innentől kezdve egészen a szünetig foggal-körömmel védekezett a Leicester, ebben a Harry Souttar, Conor Coady védőkettős vitte a prímet, no és a csapat negyedik (!) számú kapusa, a lengyel Jakub Stolarczyk.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

De a fordulás után elhagyta őket a szerencse, az egyre jobb erőben lévő Ryan Gravenberch passzát Cody Gakpo a bal alsóba vágta. Gakpo és Ben Doak próbálkozásánál is a léc mentette meg a vendégeket – Klopp érezte, fárad a Leicester, a 65. percben pályára küldte Szoboszlai Dominikot, akit hatalmas üdvrivalgás fogadott.

Jól érezték a szurkolók, fontos pillanat volt ez, mert nem sokra rá a magyar középpályás irgalmatlan nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba!

A hajrában majdnem kipókhálózta a másik felső sarkot is Szoboszlai, de pár centiméterrel célt tévesztett, nem sokkal a lefújás előtt Diogo Jota is szerzett egy szép, emlékezetes gólt – ha nem is könnyen, de továbbjutott a Liverpool. 3–1

Manchester United–Crystal Palace 3–0

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Jota passzát Gakpo 11-ről, középről Justinba vágja.

Hat perc a ráadás!

90. perc Cimikaszt Luke Chambers váltja, debütálás.

88. PERC ELDŐLT, Quansah elfut a jobb szélen, jobbal laposan középre ad, DIOGO JOTA meg maga mögött jobbal, ötről a jobb alsóba teszi a labdát. 3–1!

87. perc Núnez 18-ról, középről nem sokkal lő a bal alsó sarok mellé!

A Liverpool legutóbbi 18 Ligakupa-mérkőzéséből 17-et megnyert az alacsonyabb osztályban szereplő csapatok ellen, kivéve a 2010 szeptemberében (Roy Hodgson irányításával) a Northampton elleni meccset.

86. perc Endo Vataru, kap sárga lapot Fatawu megrúgásáért, majd Konaté szereli Dakát az ötösön nagy közelharcban.

A Leicester az előző 13 idegenbeli meccsén nyeretlen a Liverpool ellen minden versenyszámban, de a Klopp vezette Poolt csak a Manchester City (6) győzte le többször, mint a Leicester (5)!

85. perc Szoboszlai és Núnez hoz össze egy helyzetet Jotának, de nem mer lőni a portugál az ötös jobb sarkáról.

85. perc Fölé, de nem sokkal, Núnez keresztpasszát milliméterekkel vágja jobbal kissé jobbról, 20-ról a bal felső sarok fölé Szoboszlai.

84. perc Többet támadnak a vendégek, de igen pontatlanul teszik azt.

81. perc Fatawu a jobb szélen, de kilép rá, és szereli is őt Konaté.

80. perc Az ötös jobb sarka elől nem sokkal lő a léc fölé Fatawu.

79. perc Stefan Bajcetic be, Jones le. Jobbhátvéd helyett szűrő.

75. perc Núnez nem sokkal lő a jobb alsó mellé jobbal kissé jobbról, 24 méterről.

A Liverpool három Ligakupa-találkozójából kettő után továbbjutott a Leicesterrel szemben, csak 2017-ben nem. Mindkét korábbi alkalommal döntőbe jutottak, amikor legyőzték a Cityt (1986 és 2021).

73. perc Gakpo szereli az ötös jobb sarkán McAteert.

Szoboszlai: 8 meccs a Poolban, 2 góllal.

70. PERC MEKKORA GÓÓÓÓÓL!!!! ENDO PASSZA UTÁN SZOBOSZLAI DOMINIK JOBBAL SZÉTLÖVI A JOBB FELSŐ SARKOT KÖZÉPRŐL, 21 MÉTERRŐL!

69. perc Jota lekészítése nem az igazi, Szoboszlai lőne azért jobbal 17-ről, de közbelép a visszafutó Ndidi.

65. perc Szoboszlai Dominik Doakot, Darwin Núnez Gravenberchet váltja. Nagy üdvrivalgás fogadta a magyar fiút!

64. perc Yunus Akgün, Albrighton és Iheanacho le, Kiernan Dewsbury-Hall, Issahaku Fatawu és Patson Daka be.

63. perc Elliot jobbal a léc fölé lő kissé jobbról, 13-ról. Hármas vendégcsere.

57. perc Wilfried Ndidi váltja Casadeit.

Gakpo: 7 meccs az idényben, 2 góllal.

57. perc NINCS BENT! Elliot jobb oldali beadását Gakpo közelről, öt méterről a lécre fejeli, a jobb felsőt nem sokkal elkerülő labda a gólvonal elé pattan.

55. perc Gakpo jobb oldali beadása hosszú Gravenberchnek, aki balról csak bead, hosszan Jotának.

50. perc Jota nem lövi el az ötös bal sarkáról Jones jobb oldali beadását, a levétel meg pocsék. Nincs nagy formában a portugál. 7 meccs az idényben, 2 kanadai ponttal.

Védhető lett volna a lövés? A lengyel a City 4. (!) számú kapusa.

49. PERC EZT MÁR ELÉRI CODY GAKPO, Gravenberch passzát jobbal a bal alsóba vágja 12-ről, középről. 1–1!

48. perc Jota bal oldali beadásáról éppen csak lemarad a kapu előtt Gakpo, közbelép Coady.

Klopp nem tűnik nyugodtnak.

46. PERC FOLYTATJUK!

Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Hamza Choudhury kap sárga lapot Gakpo ellökéséért.

Két perc a ráadás.

Érdekes, a 185 centiméter magas Coady alacsony védőnek tűnik, de kapusa 194 centiméter magas, Souttar meg 198.

43. perc Cimikasz ballal kapura lő a 16-os bal sarka elől, véd jobbra ledőlve Stolarczyk, majd nem sokra rá a bal sarok előtt elkapja a 22 éves lengyel Doak beadását is.

Coady a Liverpool nevelése, 2005 és 2014 között játszott itt.

41. perc Souttar kivágja a kapu elől a Cimikasz indította Jota veszélyes bal oldali beadását. A görög kornerét nem sokkal teszi orral a jobb sarok mellé, egy méterről Coady...

39. perc Endo passzát Gakpo jobbal 16-ról a kapus elé tolja.

38. perc Casadei lő a léc fölé a 16-os elől. Előtte Gakpót szerelte a másik 16-oson belül üggyel-bajjal Pereira.

30. perc Cimikasz 22 méteres szabadrúgása a sorfalé.

23. perc Ricardo Pereira buktatja az őt kicselező Gravenbechet, sárga lap.

22. perc Cimikasz balról középre ad egy szabadrúgást, Gakpo az ötös jobb sarkáról a jobb sarokba fejelné a labdát, de blokkol a rutinos Coady a gólvonalon állva. A szöglet után Konaté jobbal 14-ről a bal alsó mellé lő, egy méternyivel.

20. perc Souttar odalép a bal sarok előtt Doaknak... tovább.

17. perc A 16-os elől a jobb felső mellé lő Elliot, ballal.

16. perc McAteer nagyot esik a balon Jones mellett, nincs sárga lap a lökésért, csak hosszas ápolás a pályán.

13. perc LÉC! Doak lövése túljut a kapuson, de ment a keresztléc! Egy szöglet után az ötös jobb sarkáról, jobbal próbált szerencsét a szélső.

13. perc Quansah és Doak középtávoli lövését is eléri a vendégkapus.

12. perc Gakpo lövését blokkolja Coady.

8. perc Betör a 16-oson belülre a jobb oldalról Doak, Justin szereli becsúszva... szabályosan.

6. perc Albrighton ad be jobbról veszélyesen, Quansah tisztáz középen szép mozdulattal.

Cimikaszt szerelte a bal oldalon Albrighton, ezzel indult a City-támadás.

3. PERC VEZET A LEICESTER! Villámgyors kontra, KASEY MCATEER jobbal a jobb alsóba lő kissé jobbról, 12 méterről, Akgün passza után. 0–1!

2. perc Cimikasz ballal a kapu elé ível egy szabadrúgást, de jól jön ki Stolarczyk.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tisza vörösben, a vendégek tiszta kékben!

Endo kezd (Fotó: AFP)

Egy kis örökmérleg:
122 mérkőzés, 55 poolos és 41 leicesteres sikerrel, 197, ill. 150 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Thiago, Trent Alexander-Arnold és Ibrahima Konaté sérült, a vendégektől mindenki bevethető.

„A magyar válogatott futballista technikailag jól képzett, mindig rengeteg energiája van. Mac Allisternek viszont össze kell kapnia magát. Nem úgy játszik, mint a világbajnokságon” – tette hozzá az Aston Villa volt támadója .

Szeptember 19-én a Wolverhampton–Liverpool (1–3) mérkőzésen a magyar válogatott csapatkapitánya az első félidőben akkorát sprintelt visszafelé, hogy közel járt a liga rekordjának megdöntéséhez – 36.76 km/h-s sebességet mértek nála.

„Úgy vélem, a Liverpool bajnokesélyes lehet az Arsenal és a Manchester City mellett, a keretük nagyon erős jelenleg. Szoboszlai a nyár egyik legjobb igazolása. El sem hiszem, hogy középpályás létére ilyen gyors, ez már félelmetes!” – mondta Agbonhlahor.

Az Aston Villa labdarúgócsapatának egykori csatára, Gabriel Agbonlahor a Liverpool magyar válogatott középpályását, Szoboszlai Dominikot dicsérte – írja a Football Insider.

Szoboszlai Liverpoolja a Leicestert látja vendégül, amely a 2016-os bajnoki cím után végül a tavalyi idényben pukkadt ki teljesen, és csúszott vissza a második vonalba. A jelek szerint azonban nem szándékozik huzamosabb időt ott tölteni, a Championship tabelláját nyolc forduló után hét győzelemmel és egy vereséggel vezeti, azaz hiába az osztálykülönbség, a Liverpool nem veheti félvállról a meccset (még akkor sem, ha a felkészülési időszakban, július 30-án Szingapúrban a Liverpool 4–0-ra legyőzte a Leicester Cityt – a szerk.). Ezzel együtt meglepő lenne, ha a magyar válogatott csapatkapitánya kezdene (vagy egyáltalán játszana, ha kedvezően alakul az eredmény), a lehetőségekhez mérten rövid liverpooli keretet ugyanis már a szombati, Tottenham elleni bajnoki rangadóra is hangolni kell.

A harminckettő között többek között olyan rangadót rendeznek, amelyet jelenleg a Bajnokok Ligája főtábláján is megvívhatnának (már ha összekerülhetnének egy nemzetbeli csapatok), a Newcastle vendége ugyanis a Manchester City lesz. Magyar szempontból viszont sokkal izgalmasabb, hogy mi vár Szoboszlai Dominikra, illetve Kerkez Milosra. Papíron mindkét játékos továbbjutásra készülhet, tekintve, hogy egyaránt a másodosztályból kaptak ellenfelet, és mindkettőjük csapata hazai pályán játszik.

A héten indul be igazán az angol Ligakupa idei küzdelemsorozata, mert ugyan augusztus végén a Premier League azon tizenkét csapata, amely nem indult az európai kupákban már beszállt a küzdelembe, az igazi nagyágyúk csak most kapcsolódnak be. Itt kell megjegyezni, hogy az említett tucatból három PL-csapat már el is vérzett, igaz, kettő élhet azzal a mentséggel, hogy szintén élvonalbeli ellenféllel mérkőzött – a Nottinghamet a Burnley, a Tottenhamet a Fulham búcsúztatta –, így egyedül a Sheffield United került a szamárpadra, miután a harmadosztályú Lincoln City ejtette ki.

A Premier Legaue két magyar légiósa is érintve lesz az angol labdarúgó Ligakupa 3. fordulójában, de amíg az AFC Bournemoutht erősítő Kerkez Milos a kezdőbe várható, a liverpooli Szoboszlai Dominik feltehetően a kispadon kezdi a mérkőzést.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LIVERPOOL–LEICESTER MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!