PL: mióta Haaland a Cityhez került, több gólt szerzett, mint a Chelsea

B. D. K.B. D. K.
2023.09.25. 12:22
Alig tud gólt lőni a Chelsea (Fotó: Getty Images)
Mint beszámoltunk róla, a Chelsea odahaza egygólos vereséget szenvedett az Aston Villától az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján. A londoniak sorozatban harmadszor nem találtak az ellenfél kapujába.

Az Aston Villa vezető gólja után egy amerikai pizzalánc Egyesült Királyságbeli oldala azt tweetelte ki, hogy a Chelsea legutóbbi gólja óta nagyjából már 852 609 pizzát szállított ki.

Mauricio Pochettino együttese a bajnokságban legutóbb napra pontosan egy hónapja szerzett gólt (a Luton ellen, 3–0), azóta csak a negyedosztályú Wimbledonnak tudott betalálni az angol Ligakupában, s így már három meccse gólképtelen.

A Chelsea nagyon kevés gólt szerez az utóbbi időben. Az előző idény kezdete óta 44 bajnokit játszott, ezeken összesen 43 gólt szerzett. Érdekességként: Erling Haaland a Manchester Cityben az előző idényben 35 PL-találkozón 36 találatot jegyzett, a mostaniban pedig 6-on 8-at, így összesen 41-en 44-nél jár, tehát eggyel több gólja van, mint a londoni gárdának.

A Chelsea-nek az Aston Villa elleni volt a 13. olyan meccse 2023-ban, amelyen nem rúgott gólt. Ez messze a legtöbb a csapatok között, ráadásul a szeptembert is lőtt gól nélkül zárja.