PL: a védő súlyosan megsérült, az Everton ikszelt a Leicesterrel – videó

2023.05.01. 22:58
Seamus Coleman a sérülése után a hordágyról is motiválta a társait (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójában a Leicester City 2–2-es döntetlent játszott az Evertonnal.

A hétfő esti összecsapás rendkívül fontos volt az Evertonnak és a Leicester Citynek is. Mindkét csapat a kiesés elől menekül a jelenlegi kiírásban, a liverpooli kékek a 19., a „rókák” a 18. helyről várták az összecsapást.

Jobban kezdtek a vendégek, az első negyedóra végén Dominic Calvert-Lewin tizenegyesgóljával megszerezték a vezetést. A hazaiak nem törtek meg a kapott góltól, a 22. percben Caglar Söyüncü egy szöglet után használta ki a vendégvédők bizonytalanságát, a török bekk nyolc méterről, kapásból lőtt a kapuba.

Bő tíz perccel később a 2016-os bajnokcsapatot idézte meg a Leicester – Jamie Vardy indult meg a leshatárról, James Madison tökéletes passzt adott a csatárnak, aki egy az egyben elhúzta Pickford mellett, majd ballal az üres kapuba passzolt.

Az első félidő hosszabbításában súlyos sérülés rázta meg az Evertont: Seamus Coleman ütközött szerencsétlenül Soumaréval, azonnal látszott, hogy nagy a baj. Az ír bekket hordágyon kellett levinni a pályáról.

Már az első félidő 54. percében (!) jártunk, amikor büntetőt kapott a Leicester. A letett labdához James Maddison állt oda, de nem tudta növelni a hazaiak előnyét. A kihagyott tizenegyes már a második félidő elején megbosszulta magát: McNeil bal oldali beadásánál Faes a magasba fejelte a labdát, majd Alex Iwobi állítás nélkül a jobb alsó sarokba lőtt.

Bár még sok volt hátra, némi meglepetésre nem született újabb gól a mérkőzésen. Az egy ponttal egyik csapat sem megy sokra, az Everton továbbra is utolsó előtti, a Leicester pedig csak a jobb gólkülönbségének köszönhetően jött fel a 16. helyre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Leicester City–Everton 2–2
(Söyüncü 22., Vardy 33., ill. Calvert-Lewin 15. – 11-esből, Iwobi 54.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Crystal Palace–West Ham United 4–3 (J. Ayew 15., Zaha 20., Schlupp 30., Eze 66. – 11-esből, ill. Soucek 9., Antonio 35., Agerd 72.)
Brentford–Nottingham Forest 2–1 (Toney 82., Dasilva 90+4., ill. Danilo 45+1.)
Brighton & Hove Albion–Wolverhampton Wanderers 6–0 (Undav 6., 66., Gross 13., 26., Welbeck 39., 48.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
AFC Bournemouth–Leeds United 4–1
(Lerma 20., 24., Solanke 63., Semeyo 90+1. ill. Bamford 32.)
Fulham–Manchester City 1–2 (Carlos Vinícius 15., ill. Haaland 3. – 11-esből, J. Álvarez 36. )
Manchester United–Aston Villa 1–0 (Bruno Fernandes 39.)
Newcastle United–Southampton 3–1
(Wilson 55., 81., Walcott 79. – öngól, ill. S. Armstrong 41.)
Liverpool–Tottenham 4–3
(C. Jones 3., L. Díaz 5., Szalah 15. – tizenegyesből, Jota 90+4., ill. Kane 39., Szon Hung Min 77., Richarlison 90+3.)

1. Manchester City 32 24 4 4 84–30 +54 76
2. Arsenal 33 23 6 4 78–38 +40 75
3. Newcastle 33 18 11 4 61–27 +34 65
4. Manchester United 32 19 6 7 49–39 +10 63
5. Liverpool 33 16 8 9 65–42 +23 56
6. Tottenham 34 16 6 12 63–57 +6 54
7. Aston Villa 34 16 6 12 46–42 +4 54
8. Brighton & Hove Albion 31 15 7 9 61–40 +21 52