PL: Mahrez nem Griezmann – megmenekült a Man. City – videó

2017.05.13. 15:27
A Manchester City legyőzte a Leicester Cityt (Fotó: AFP)
A Manchester City hazai pályán 2–1-re legyőzte a Leicester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában.

A Leicester várhatta jobb előjelekkel a Manchester City elleni összecsapást, a vendégek ugyanis Craig Shakespeare irányítása alatt legutóbbi tíz bajnokijukból hétszer nyertek, míg a Citynek nem megy jól a Leicester ellen – a két gárda legutóbbi hét PL-összecsapásából mindössze kétszer tudott diadalmaskodni a manchesteri együttes.

A Guardiola-csapat óriási elánnal kezdett, azonnal nekiment ellenfelének, míg a Leicester City beállt védekezni, mást nem is nagyon tehetett.

A 29. percig tartotta a 0–0-t a Leicester, ekkor Leroy Sané iramodott meg a bal szélen, laposan középre gurította a labdát, s a jó ütemben érkező David Silva 11 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1–0).

A spanyol játékmester az előző bajnokiján is betalált – 2014 decembere óta ez volt az első alkalom, hogy két egymást követő találkozón eredményes volt.

A Leicester Cityt érezhetően megtörte a gól, nem is kellett sokat várni a következőre! Ismét Sané cselezte be magát tizenhatoson belülre, Yohan Benaluane rossz ütemben csúszott rá a támadóra és elkaszálta Sanét – tizenegyes!

A labda mögé Gabriel Jesus állt, aki higgadtan a jobb alsóba gurított (2–0).

De hogy ne nyugodhasson meg Guardiola a kétgólos előny tudatában, a 42. percben villantak a vendégek is: Okazaki Sindzsi Albrighton beadása után kapásból, 11 méterről pokolian nagy bombát eresztett meg (2–1)!

A japán támadó 23-meccses góltalansági sorozatának vetett véget.

A második félidő is a Man. City mezőnyfölényét hozta, ám Guardiola csapata egy fokozattal visszakapcsolt, inkább a biztonságra törekedett, így a remek iramú első félidő után unalmasabb, nagy helyzetekben nem bővelkedő második játékrészt láthattak a nézők.

A 76. percben tizenegyest kapott a Leicester! Rijad Mahrez lőtt, ám nekifutás közben elcsúszott, s a labda a támaszkodó lábát is érintette, így hiába kötött ki a labda a kapuba, a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé

Mahrez tizenegyese

Az Atlético Madrid–Real Madrid BL-elődöntő visszavágón Antoine Griezmann hasonlóan végezte el a tizenegyest, de akkor a bíró nem vette észre a hibát…

Griezmann tizenegyese

A hátralévő percekben hiába próbálkozott a Leicester, a Manchester City kihúzta az összecsapást, és 2–1-re győzött, amivel feljött a harmadik helyre a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
Manchester City–Leicester City 2–1 (David Silva 29., Gabriel Jesus 36. – 11-esből, ill. Okazaki 42.)
AFC Bournemouth–Burnley 2–1 (Stanislas 25., J. King 85., ill. Vokes 83.)
Middlesbrough–Southampton 1–2 (Bamford 72., ill. J. Rodriguez 42., Redmond 57.)
Sunderland–Swansea City 0–2 (F. Llorente 9., Naughton 45+1.)
Stoke City–Arsenal 1–4 (Crouch 67., ill. Giroud 42., 80., Özil 55., A. Sánchez 76.)
1. Chelsea 36 28 3 5 76–30 +46 87
2. Tottenham 35 23 8 4 71–23 +48 77
3. Manchester City 36 21 9 6 72–38 +34 72
4. Liverpool 36 20 10 6 71–42 +29 70
5. Arsenal 36 21 6 9 72–43 +29 69
6. Manchester United 35 17 14 4 51–27 +24 65
7. Everton 37 17 10 10 61–41 +20 61
8. West Bromwich Albion 36 12 9 15 41–46 –5 45