Az Arsenal történelmi góllal győzte le a Tottenhamet

2014.03.16. 16:56
Rosicky a forduló gólját lőtte, ami győzelmet ért az Arsenalnak (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó bajnokság 30. fordulójának záró mérkőzésén az Arsenal 1–0-ra nyert a Tottenham otthonában, így az őszi siker után a tavasszal is megnyerte (és kapott gól nélkül zárta) az észak-londoni derbit, előbbi mintegy hét év után sikerült ismét a White Hart Lane-en. Tomás Rosicky  egy irgalmatlan nagy góllal már a második percben megszerezte vezetést az „ágyúsoknak”, amire a hármas sípszóig nem volt válasza a Spursnek, így a Chelsea-től elszenvedett vereség után újabb rangadót veszített Tim Sherwood együttese.

Arsene Wenger alig foglalta el a helyét a kispadon, máris pattanhatott fel, hiszen csapata 72 másodperc után előnybe került.

Oxlade-Chamberlain passza után Tomás Rosicky a tizenhatos jobb csücskéről irgalmatlan erővel és pontossággal lőtte ki a bal felső sarkot, Lloris tehetetlen volt, 0–1. Ezzel a találattal a Tottenham–Arsenal párharc gólok számában (126) beérte a korábban egyedüliként listavezető Liverpool–Newcastle párosítást a Premier League időszámításában, és az sem meglepetés, hogy a cseh középpályás az észak-londoni derbik történetének leggyorsabb „ágyús” gólját szerezte meg.

A gól megfogta a Spurst, amely többet birtokolta a labdát, de védelme átjáróház volt. Gólpassza után (a kapu előtt igen bizonytalan) Oxlade-Chamberlain is betalálhatott volna, Giroud elől pedig Lloris mentett 18 méterre gólvonalától.

A Tottenham hiába vezetett biztató támadásokat, a kaput nem találta el 45 perc alatt.

A második félidőben már sokkal bátrabban támadott a hazai csapat, az első percekben Szczesny két hibáját követően Chadli és Adebayor is közel állt a gólhoz, de maradt a 0–1.

A 70. percre egyértelművé vált a hazai fölény, de a támadásban egyre kevesebbet mutató Arsenal (a második félidőben a vendégeknek volt egy kaput eltaláló lövésük) védelme bírta a nyomást és állta a sarat, így a meccs végéig megőrizte minimális előnyét, és 2007 szeptembere után ismét legyőzte saját pályáján az ősi rivális Tottenhamet, amely az 1990–91-es szezont követően volt ismét képtelen egy bajnoki évadon belül betalálni az Arsenal kapujába.