Championship: Bogdánék drámai csatában maradtak le a rájátszásról

2013.05.04. 16:02
Nagy lehetőséget engedett ki a kezéből a Bolton (Fotó: Action Images)
A Bogdán Ádámmal a kapuban felálló Bolton Wanderers hiába várta előnyösebb helyzetből az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) utolsó (46.) fordulóját, és hiába állt fel kétgólos hátrányból az első félidőben, végül nem tudta hazai pályán legyőzni a Blackpoolt (2–2), ezért lemaradt a még rájátszást érő hatodik helyről.

Pedig akár egy ponttal is sikerülhetett volna. A playoff utolsó helyéért három együttes küzdött a fordulót megelőzően, a Bolton mellett a Nottingham Forest és a – Futács Márkót is foglalkoztató – Leicester City volt versenyben, ebben a sorrendben – utóbbi kettő éppen egymás ellen lépett pályára. A mérkőzés – akárcsak Bogdánéké – a 90. percig 2–2-es döntetlenre állt (ami a Bolton sikerét jelentette), de Knockaert 91. percben szerzett találatával a Leicester nyerni tudott, így a nyolcadik helyről előzte meg a Nottinghamet és a nagy lehetőséget elszalasztó Boltont, ezzel bejutott a playoffba, Bogdánék pedig szomorkodhatnak…

A még automatikus Premier League-tagságot érő második helyet szintén drámai csatát követően a Hull City szerezte meg. A forduló előtt az ezüstcsatában pontelőnyt élvező „Tigrisek” a 49. percben hátrányba kerültek a már hetekkel ezelőtt bajnokká avatott Cardiff City ellen, ezután viszont fordítani tudtak, és 2–1-es előnyben várták az utolsó perceket.

Az emberhátrányban játszó Cardiff a már a hosszabbításban kihagyott Hull-büntető és a pályára ideje korán berohanó szurkolók eltávolítását követően a 95. percben tizenegyesből egyenlített, megadva ezzel az esélyt a Leeds United ellen pályára lépő, a második félidőt negyedórás csúszással kezdő Watfordnak az előzésre. A Watford azonban nem tudott élni a lehetőséggel, kikapott a Leedstől, és maradt a harmadik helyen, a Hull City pedig feljutott.

Ezzel kialakult a playoff teljes mezőnye is, a harmadik Watford a Leicester Cityvel, a negyedik Brighton az ötödik Crystal Palace-szal küzdhet meg a hagyományosan a londoni Wembleyben megrendezendő fináléért és a feljutást jelentő pozícióért.

A kieséstől nem tudott megmenekülni a két szezon alatt két osztályt zuhanó Wolverhampton Wanderers, búcsúzott a Crystal Palace otthonában a 83. percig győzelemre és bennmaradásra álló, a 89. percben azonban vereséget szenvedett Peterborough is, a Bristol City sorsa pedig már fordulókkal ezelőtt megpecsételődött.

24. Bristol City 46 11 8 27 59–84 –25 41

A félkövérrel szedett csapatok feljutottak a Premier League-be, a dőlt betűvel szedett együttesek rájátszásban küzdenek meg az élvonalba kerülésért. Az utolsó három helyezett kiesett a harmadosztályba (League One).