Anglia: Bogdánék újra kitettek magukért, Gyepes megsérült

2012.11.10. 18:38
Újabb értékes pontot szerzett a Bolton Wanderers az angol labdarúgó-bajnokság másodosztályában (Championship): Bogdán Ádám csapata a Blackpool vendégeként 2–2-es döntetlent ért el a 16. forduló szombati játéknapján.

A hét közepén emlékezetes teljesítményt nyújtó Bogdán Ádámnak ezúttal is voltak nagy védései, de nem tudta megakadályozni, hogy a hazai csapat kétszer is egyenlítsen, és végül otthon tartson egy pontot. Bár a Wanderers játéka a döntetlennél többet ígért, a rossz idénykezdés után nagy fegyvertény, hogy a legutóbbi három, egyaránt nehéz bajnokiját megúszta vereség nélkül.A hét közepén emlékezetes teljesítményt nyújtó Bogdán Ádámnak ezúttal is voltak nagy védései, de nem tudta megakadályozni, hogy a hazai csapat kétszer is egyenlítsen, és végül otthon tartson egy pontot. Bár a Wanderers játéka a döntetlennél többet ígért, a rossz idénykezdés után nagy fegyvertény, hogy a legutóbbi három, egyaránt nehéz bajnokiját megúszta vereség nélkül.

Mint arról korábban beszámoltunk, Futács Márkó csapata, a Leicester City – a magyar támadó nélkül – ugyancsak 2–2-es döntetlent ért el.

A harmadosztályban (League One) a 17. fordulót az utolsó előtti helyen kezdő Bury legyőzte (2–0) a mélyrepülésben lévő Portsmoutht. A sorozatban negyedszer veszítő csapat magyarjai közül Gyepes Gábor kezdett, de sérülés miatt a szünetben lecserélték, míg a lábát fájlaló Buzsáky Ákost nem is nevezték. A Walsall Gróf Dáviddal a kapujában hazai pályán 2–0-ra kikapott a Swindontól. A Walsall 17., a Portsmouth 18. a 24 csapatos mezőnyben.

Az ötödosztályban Kovács János csapata, a Luton Town hazai pályán 2–0-ra kikapott egyik nagy riválistól, a Dartfordtól. Kovács kispados volt a második helyről a hatodikra visszacsúszó csapatban.