Gerával győzött a Fulham, Fülöppel szerzett pontot a Sunderland

2009.05.09. 18:09
Elsősorban az Európa-ligás helyek elosztása és a kiesés elleni harc volt a középpontban a Premier League 36. fordulójának délutáni mérkőzésein. A Gera Zoltánnal felálló Fulham megérdemelten győzte le az Aston Villát, míg Fülöp Márton „tisztán tartotta kapuját”, ponthoz segítve ezzel a Sunderlandet. Halmosi Péter nem játszott az újabb mérkőzést elbukó Hull Cityben, amely egyre nagyobb bajban van. A West Brom létfontosságú meccset nyert meg, a Blackburn otthon győzött, nem esett gól az Everton–Tottenhamen.
Ismét kikapott a sárga-fekete mezes Hull: a „tigriseket” egyre jobban fenyegeti a kiesés réme
Fotó: Reuters

ÉLET-HALÁL HARC A KIESÉS ELLEN

Fülöp Márton saját bevallása szerint élete legfontosabb mérkőzésére készült: a Sunderland a már nagyjából biztonságban levő Boltonhoz látogatott. Az első félidő legnagyobb lehetőségeit a „fekete macskák” hagyták ki, de Leadbitter és Richardson is hibázott, ráadásul egy tizenegyesgyanús szituációnál is továbbot intett a játékvezető.

A második félidőben sem zördültek meg a hálók, azaz a 92. percben hatalmas bravúrt bemutató Fülöp sikerrel teljesítette feladatát: a megszerzett pont nagyon jól jön a Sunderlandnek.

A Halmosi Péter nélkül felálló Hullnak mindent meg kellett tennie a három pont megszerzéséért a Stoke ellen, ehhez képest a vendégek Fuller góljával a 41. percben előnybe kerültek. Liam Lawrence a 72.-ben hozzátette a másodikat, és a Hull már hiába szépített. A tavasszal teljesen összeomló „tigrisek” egyre idegesebben tekintgethetnek hátrafelé.

A sereghajtó West Brom a Wigan ellen hamar vezetést szerzett, de a Latics Rodallega találatával gyorsan egalizált, ez pedig nem használt a gyakorlatilag mindent vagy semmit játszó birminghamieknek. Annál inkább Chris Brunt gólja, amellyel egy óra múlva újra előnybe kerültek, és meg is nyerték a meccset, így aztán tovább élnek a reményeik.

Blackburnben a Rovers simán legyőzte a Portsmoutht, Benni McCarthy pedig góllal üzent a dél-afrikai válogatott stábjának: lehet, hogy még is be kellett volna válogatni a Konföderációs Kupára készülő keretbe…

KÜZDELEM AZ EURÓPAI HELYEKÉRT

A nemzetközi kupaszereplésre pályázó csapatok közül a Fulham az Aston Villát fogadta, Gera Zoltánnal a kezdőcsapatban. A Craven Cottage-en félelmetes londoniak már a 7. percben megszerezték a vezetést Danny Murphy tizenegyesével, de nyolc perc alatt elfogyott az előnyük: a jobbára védekező Villa egy védelmi hiba után Luke Young találatával egyenlített.

A 28. percben Gera nagy lövését halászta ki hatalmas bravúrral Brad Friedel, majd Dempsey elől is mentett az amerikai kapus. A félidőre 1–1-es állással vonultak a csapatok, miután Young duplázhatott volna, de gyors kontra után a kapufát találta el.

Fordulás után bánhatta a kihagyott helyzetet: Diomansy Kamara azonnal vezetést szerzett megint a Fulhamnek. Az 52. percben Konchesky lapos, pattogós szabadrúgását védte Friedel. Hatvan perc után bent volt a harmadik is: a remeklő Kamara sarokkal, közvetlen közelről talált be.

Roy Hodgson csapata simán megőrizte előnyét, sőt még növelhette volna, de Gera fölélőtt egy (kisebb) helyzetet.

Liverpoolban az Everton–Tottenham mérkőzésen az első 45 percben sokkal több volt a „favágás”, mint a játék, bár a vendég Spurs sokkal többet birtokolta a labdát és irányította a játékot – igaz, nem tudott betalálni. A „kékek” 41 percig igazi helyzetet sem tudtak kidolgozni, ekkor azonban Pienaar remekül ugratta ki Jót, aki Gomes kapust még megverte egy az egyben, de nem bírt a visszafutó és a gólvonalról tisztázó Kinggel.

A szokásos agresszív játékát hozó Tim Cahill nagy bombájával közel került a gólhoz David Moyes csapata az 58. percben, majd Gosling lőtt kapufát, a Sppursből pedig Defoe-nak voltak lehetőségei. A vége 0–0, az 5. helyre hajtó „kékek” továbbra is a Villa mögött vannak.

PREMIER LEAGUE

36. FORDULÓ
Blackburn Rovers–Portsmouth 2–0 (Pedersen 31., McCarthy 58. – tizenegyesből)
Bolton Wanderers–Sunderland 0–0
Everton–Tottenham Hotspur 0–0
Fulham–Aston Villa 3–1 (D. Murphy 7. – tizenegyesből, Kamara 46., 60., ill. L. Young 15.)
Hull City–Stoke City 1–2 (Dawson 90., ill. Fuller 41., Lawrence 73.)
West Bromwich Albion–Wigan Athletic 3–1 (Fortune 8., 73., Brunt 59., ill. Rodallega 17.)