A szünetig élt az Everton reménye, de aztán felébredtek az „ágyúsok”

2007.12.29. 20:33
Az Arsenal annak a tudatában léphetett pályára Liverpoolban az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 20. fordulójában, hogy győzelme esetén a tabellán visszaveszi az első helyet a West Ham United vendégeként 2-1-es vereséget szenvedő Manchester Unitedtől. Igaz, a londoniakat óva inthette a legutóbbi két pontvadászat, hiszen akkor kétszer is 1-0-ra kaptak ki az Everton arénájában.
Cesc Fabregas (Arsenal, balra) és Phillip Neville (Everton, jobbra) csatája a labdáért
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
Az első izgalmakra a 11. percig kellett várni, ekkor a fővárosiak kapusa, Manuel Almunia rosszul esett, néhány pillanatig úgy tűnt, cserére lesz szükség. Jens Lehmann el is indult melegíteni, de hamar visszaült a kispadra, mert kollégája folytatni tudta a játékot.

A 19. percben kisebb hangrobbanás rázta meg a Goodison Parkot, megszerezte a vezetést az Everton: egy bal oldali szöglet után nem tudtak menteni a vendégek, az ide-oda pattogó labdát végül a Tim Cahill talpalta a hálóba, megelőzve a fejjel érkező csapattársat, Yakubut. A hazaiak ezután is bátran támadtak, egyáltalán nem elégedtek meg az egygólos előnnyel.

A 40. percben az igen aktív Yakubut a 16-oson belül testtel elnyomták, a játékvezető azonban helyesen, nem ítélt büntetőt. A szünetig már nem láthattunk újabb izgalmas jelenetet, az Everton megérdemelten vonult előnnyel az öltözőbe. Az enervált Arsenal nyomaiban sem emlékeztetett az ősszel látott ellenállhatatlan „ágyúsokra”.

A 47. percben egy hosszú előreívelés után Eduardo elé került a labda és a brazil származású horvát csatár higgadtan értékesítette a helyzetet. A liverpooliak nem roppantak össze, az 57. percben Lescott bal oldali beadását az üresen hagyott Yakobu hét méterről fejelte a kapu mellé.

Az 58. percben Eduardo ismét megcsillogtatta kivételes tudását, egy előreemelt és megcsúsztatott labdával alaposan átverte védőjét, a menteni igyekvő Jagielkát, majd laposan, higgadtan a kapuba rövid sarkába lőtt.

A 73. percben Bendtner csúnyán rátartott a csereként beküldött Johnson lábára, ezért a kiállítás sorsára jutott. A fiatal csatár meggondolatlansága miatt nagy esélyhez jutott az egyenlítésért küzdő Everton.

Az Arsenal azonban gyorsan eldöntötte a három pont sorsát: a 79. percben Almunia kirúgása után a tétovázó védőt megelőzve Adebayor rárúgta Howard lábára a labdát, majd azt továbbvitte és az üres kapuba továbbította.

Öt perccel később egyenlítettek a hazaiak, már ami a kiállított játékosok számát illeti: Arteta versenyfutás közben lekönyökölte honfitársát, Fabregast. Előbbi piros lapot kapott, ami némi lökdösődést is kiváltott a pályán lévők között.

A végeredményt a Fabregas helyére a hajrára csupán taktikai okokból érkező Tomas Rosicky állította be, aki a tőle megszokott elegáns módon jutatta a labdát a hazai kapuba egy tetszetős baloldali támadás végén.

Hetedszer szenvedett vereséget az Everton, harmadszor hazai pályán. Az ismét a tabella élére álló Arsenal 14. győzelmét aratta, az ötödiket idegenben.

PREMIER LEAGUE, ANGOL ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG:

20. FORDULÓ:
Everton – Arsenal 1-4 (Cahill 19., ill. Eduardo 47., 58., Adebayor 79, Rosicky 91.)