A Chelsea újabb sikerével három pontra az Arsenaltól és az MU-tól

2007.11.03. 18:42
A Manchester United otthonában tett látogatása óta – ez Jose Mourinho menesztetése után történt – veretlen a Chelsea az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban. A londoni együttes most a Wigan otthonában nyert 2-0-ra, és ezzel sorozatban negyedszer győzött. A „kékek” feljöttek a harmadik helyre az Arsenal és a Manchester United mögé, de az csak hétfőn dől el, hogy ott is maradnak-e, hiszen a másik manchesteri csapat, a City akkor játszik a Sunderlanddal.
Juliano Belletti gyönyörű gólt lőtt, a kép jobb szélén látható Frank Lampard szintén eredményes volt
Reuters
Reuters

Szavazás

Ki lesz a bajnok 2008-ban a Premier League-ben?

Írja be az itt látható számot!
Nagy lendülettel nekirontott a Chelsea a Wigannek a JJB Stadiumban, és már a 11. percben megszerezte a vezetést.

Ekkor Wright-Phillips húzott el két ember között a jobb szélén, majd előfelé, élesen középre lőtte a labdát, és az érkező Frank Lampard 12 méterről belsőval a hálóba passzolt (1-0).

A 18. percben már 2-0-ra vezetett a Chelsea, miután a Barcelonától igazolt Juliano Belletti senkitől sem zavartatva hatalmas gólt lőtt a léc alá.

A folytatásban is a Chelsea játszott fölényben, és a szünetig növelhette volna az előnyét, de kimaradtak a helyzetek. A sárga mezben játszó vendégek a második félidőben már csökkentették a tempójukat, az eredmény pedig már nem változott.

A Portsmouth folytatta remek szereplését: 4-1-re győzött a Newcastle otthonában.

Hihetetlen volt a mérkőzés első negyedórája. A vendég kikötővárosiak a 11. percben Pamarot, Mwaruwari és Utaka góljaival már 3-0-ra vezettek, amikor Sol Campbell segített a „szarkákon”: öngóljával szépített a Newcastle.

A következő 55 percben nem folytatódott a gólszüret, majd a 70. percben Nico Kranjcar végleg szertefoszlatott minden kétséget (1-4).

A meccsel kapcsolatos érdekesség, hogy Benjamin Mwaruwari, a második találat szerzője már nyolc góllal vezeti a góllövőlistát.

A Portsmouth ezzel a győzelemmel negyedik, de a Blackburn Rovers otthonában szereplő Liverpool (a találkozó 18:15-kor kezdődött) visszaelőzheti, ha megszerzi a három pontot a Reebok Stadionban.

Az Everton elképesztő végjátékban, a hosszabbításban szerzett két góllal győzte le 3-1-re a Birmingham Cityt (előbb Vaughan, majd Carsley volt eredményes).

Az Aston Villa könnyedén verte 2-0-ra az újonc Derby Countyt, a Fulham pedig a Readinget küldte haza 3-1-es vereséggel.

ANGOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE)

12. FORDULÓ:
  • Aston Villa–Derby County 2-0 (Laursen 57., Ash. Young 61.)
  • Everton–Birmingham City 3-1 (Yakubu 10., Carsley 93., Vaughan 94., ill. Kapo 80.)
  • Fulham–Reading 3-1 (Davies 18., Dempsey 72., Healy 90., ill. Doyle 54.; kiállítva: Omozusi 90.)
  • Middlesbrough–Tottenham Hotspur 1-1 (L. Young 52., ill. Bent 35.)
  • Newcastle United–Portsmouth 1-4 (S. Campbell 15. – öngól, ill. Pamarot 8., Mwaruwari 9., Utaka 11., N. Kranjcar 71.)
  • Wigan Athletic–Chelsea 0-2 (Lampard 11., Belletti 18.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK:
  • Arsenal–Manchester United 2-2 (Fabregas 48., Gallas 90., ill. Rooney 45., Ch. Ronaldo 82.)