Martin O'Neill csapata az utolsó percig küzdött, végül egyenlített

2007.04.02. 23:37
Nem bírt egymással az élvonalbeli angol labdarúgó-bajnokság (Premiership) élvonalában szereplő Aston Villa csapata és az Everton. A 31. forduló hétfő esti mérkőzésén az idegenben játszó liverpooli alakulat Joleon Lescott fejesével már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést, ám Gabriel Agbonlahor hajrában szerzett találatának köszönhetően kialakult az 1-1-es végeredmény.
Joleon Lescott (a kép jobb oldalán) fejese jelentette a vendégek vezetését a 15. percben

Már az első negyedóra végén egy szerencsés találattal megszerezte a vezetést az Everton. Mikel Arteta beívelése kalandos körülmények között az ötösön belül helyezkedő Joleon Lescotthoz került, aki a kapu közepébe fejelt. A labdához még hozzáért Wilfred Bouma, a Villa védője, de menteni már ő sem tudott. (0-1)

A kapott gól kissé megzavarta a hazaiakat, a Villa játékosai nem tudtak eljutni a vendégcsapat kapujáig, az Everton pedig a labdaszerzésekből veszélyes kontrákat indíthatott.

A huszonharmadik percben James Vaughan megduplázhatta volna csapata előnyét, de 25 méteres sistergő lökete a bal kapufát súrolva ment Sörensen kapuja mellé. Ez lett volna a fiatal csatár harmadik gólja pályafutása során.

Alig tíz perccel később Andy Johnsonba brutálisan beleszállt Stylian Petrov a 16-oson belül , ám Howard Webb nem látta szabálytalannak az esetet, és továbbot intett.

Az első félidőben a vendégcsapat többet birtokolta a labdát, veszélyesebben játszott, így megérdemelt vezetéssel vonulhatott pihenőre.

A második játékrészre merőben más felfogású Aston Villa érkezett. Martin O'Neill csapata hatalmas iramot diktálva próbálta megszerezni az egyenlítő találatot.

A negyvenkilencedik percben John Carew egy támadáson belül két gólt is szerezhetett volna, de előbb Tim Howard eszén nem tudott túljárni, majd a kipattanó után már a vendégvédők állták el a labda útját.

Phil Bardsley (alul) és Mikel Arteta küzdelme tökéletesen jellemezte az egész mérkőzést

Hiába szögezte kapujához ellenfelét a Villa, úgy tűnt ezen az estén az égiek sem akarják , hogy pontot vagy pontokat tartson otthon a birminghami csapat.

A 83. percben aztán megtört a jég, kissé kalandos körülmények között, de az Everton kapujába került a labda. A gólhelyzetben kilépő Carew elől még tisztázott Tim Howard, de Gabriel Agbonlahor ismétlésénél már tehetetlen volt a liverpooli csapat kapusa.

A lüktető iramú mérkőzésen két ellentétes félidőt követően igazságos döntetlen született.