A City nyerte a városi rangadót

CS.N.M. CS.N.M.CS.N.M. CS.N.M.
2006.01.14. 16:15
Kikapott az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premiership) második helyén tanyázó Manchester United csapata a Manchester City otthonában, a 22. fordulóban. A hazaiak már az első félidőben két védelmi hibából, kétgólos előnyre tettek szert, a másodikban pedig Cristiano Ronaldo kiállítása után megpecsételődött a vendégek sorsa.
Manchester City – Manchester United 3-1 (2-0)
Manchester, City Ground

Manchester City:
James – Sun, Dunne (Onouha, 69.), Distin, Jordan – Sinclair, Barton, Ireland, Riera (Musampa, 77.) – Cole (Fowler, 77.), Vassell.
Menedzser: Stuart Pearce.

Manchester United:
Van der Sar – G. Neville, Ferdinand, Silvestre, Evra (Smith, a szünetben) – Ronaldo, Fletcher (Saha, 71.), O' Shea (Richardson, 86.), Giggs – Rooney, van Nistelrooy.
Menedzser: Sir Alex Ferguson.

Gólszerző: Sinclair (32.), Vassell (39.), Fowler (90+4.) ill. van Nistelrooy (76.).

Sárga lap: James (77.), Fowler (90+3.) ill. Rooney (45.).

Kiállítás: Ronaldo (66.)

Cristiano Ronaldo feleslegesen állítatta ki magát, és ezzel nehéz helyzetbe hozta csapatát
Reuters

Százharmincnegyedszer találkozott egymással a Manchester United és a City a bajnokságban. A pályán jelenlévő játékosok közül Ryan Giggs szerepelt a legtöbbször, szám szerint huszonkétszer a városi rangadón.

Visszafogottan kezdtek a csapatok, de a United birtokolta többet a labdát, amit a huszadik percben helyzetre is váltottak a vendégek. O'Shea játszott Giggs elé a bal oldalra, aki középre kanyarított, a kapu elé. Rooney érkezett, a hosszú sarok felé csúsztatott, de Van Nistelrooy a bal kapufánál lemaradt a labdáról, így az keresztbe suhant el a kapu előtt.

Az első valamirevaló hazai támadásra a harminckettedik percig kellett várni, ugyanis ekkor a mérkőzésen először – de nem utoljára - a Vörös Ördögök védelme nem állt a helyzet magaslatán. Gary Neville fejelt ki röviden egy labdát, pont a tizenhatos előterében álló Ireland elé, aki a nagyszerűen játszott a United játékosai közül kiugró Sinclair elé, a hazaiak középpályása pedig kilenc méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. (1-0)

Öt perccel később az egyenlíteni igyekvő vendégek, pontosabban Wayne Rooney előtt adódott hatalmas helyzet Cristiano Ronaldo nagyszerű átadása után, de a fiatal támadó hibázott.

A másik oldalon viszont a Vörös Ördögök védelme ismét ügyetlenkedett egy sort, aminek az lett a vége, hogy a harminckilencedik percben Vassell kettőre növelte a hazaiak előnyét. (2-0)

A második játékrészre felerősödött a vendégek támadókedve, ami nem volt meglepő, hiszen a United semmiképp nem akart jobban leszakadni a bajnoki éllovas Chelseatől.

De gól helyett tíz emberre fogyatkozott a vendégcsapat, ugyanis Steve Bennett játékvezető, úgy vélte, hogy Ronaldo egy becsúszásánál törleszteni akart, így kiállította a fiatal portugált. Tegyük hozzá, hogy a középpályás nem találta el ellenfele lábát, igaz a bíró a szándékot büntette.

A kiállítás után nem tehetett mást Sir Alex Ferguson, a United menedzsere, minthogy támadót cseréljen be, Louis Saha személyében.

A vége előtt negyedórával Van Nistelrooy Giggs remekbe szabott labdája után még szépített, de emberhátrányban már nem tudtak egyenlíteni a Vörös Ördögök, sőt a hosszabbítás negyedik percében a csereként beállt Robbie Fowler is betalált, így beállította a 3-1-es végeredményt.

A United így pont nélkül távozott a City Groundról, ami azt jelenti, hogy nem tudott közelebb kerülni a bajnoki éllovas Chelseahez.