NHL: száguld a Tampa, már a 100 pontos határt is elérte

2019.02.26. 07:25
Remek szériában vannak a tampaiak (Fotó: NHL Twitter)
A ligaelső Tampa Bay Lighthing és a nyugati csúcshelyekért küzdő Nashville Predators egyaránt szétlövésben harcolta ki a győzelmet az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) hétfői játéknapján, és a rendes játékidőn túl gyűrte le egyik közvetlen riválisát a Florida Panthers is.

A nyugati sereghajtó Los Angeles nagy csatára késztette a Tampát, a harmadik harmadban hat perc alatt ütött három góllal fordított, azonban J. T. Miller egyenlített, és a szétlövés a hazaiaknak sikerült jobban. A Lightning sorozatban kilencedszer nyert, ezzel beállította a 2016-ból származó csapatcsúcsot, és a negyedik NHL-klub lett, amelyiknek 63 mérkőzés elég volt a 100 pontos határ eléréséhez.

Egy kis stat: az 1976–77-es és az 1977–78-as Montreal 62, az 1971–72-es Boston 63 mérkőzés alatt jutott el 100 pontig.

P. K. Subban egy-egy góllal és assziszttal segítette elő a Nashville szétlövéses győzelmét az Edmonton ellen – a nyugati harmadik helyen álló Predators a legutóbbi négy meccséből a harmadikat nyerte meg –, míg Aaron Ekblad a hosszabbítás 26. másodpercében ütötte a lendületben lévő Florida győztes gólját a Colorado otthonában.

Ez utóbbi mérkőzésen Roberto Luongo 36 védéssel támasztotta meg csapatát, egyúttal gondoskodott pályafutása 485. győzelméről. A 39 éves sportember ezzel maga mögött hagyta Ed Belfourt, és immár egyedül birtokolja a harmadik helyet az alapszakaszban legtöbb győzelmet arató NHL-kapusok örökrangsorában. A következő előzésért még sok korongot kell elkapnia, hiszen az előtte álló Martin Brodeur 691, Patrick Roy 551 győzelmet számlál.

Cory Schneider 34 védéssel vezette újabb győzelemre a New Jerseyt, Frederik Andersen 31-gyel a hármas kudarcsorozat után már másodszor nyerő Torontót, és február másodika óta először nyert rendes játékidőben a Vancouver, amelyben Bo Horvat két gólt szerzett.

NHL, ALAPSZAKASZ
New Jersey Devils–Montreal Canadiens 2–1
(1–0, 1–0, 0–1)
Toronto Maple Leafs–Buffalo Sabres 5–3 (0–1, 4–1, 1–1)
Tampa Bay Lightning–Los Angeles Kings 4–3 (2–0, 0–0, 1–3,0–0, 1–0) – szétlövés után
Nashville Predators–Edmonton Oilers 3–2 (0–1, 2–0, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövés után
Colorado Avalanche–Florida Panthers 3–4 (0–0, 2–2, 1–1, 0–1) – hosszabbítás után
Vancouver Canucks–Anaheim Ducks 4–0 (2–0, 1–0, 1–0)