NFL: a Cowboys kiütötte a Patriotsot, New Yorkban nyert a címvédő Chiefs

D. S. B.D. S. B.
2023.10.02. 08:05
Patrick Mahomesék kemény meccset nyertek a Jets ellen (Fotó: Getty Images)
Az Arizona Cardinals elleni váratlan fiaskó után kiütéses győzelemmel folytatta az új idényt a profi amerikaifutball-ligában (NFL) a Dallas Cowboys, amely 38–3-mal küldte haza a New England Patriotsot, míg a New York Jets Aaron Rodgers nélkül is alaposan megnehezítette a címvédő Kansas City Chiefs dolgát, de az előző kiírás bajnoka végül 23–20-ra nyert a MetLife Stadionban.

Los Angeles Chargers–Las Vegas Raiders

Már a nagyszünetre eldöntötte a Chargers. Az egy-egy futott touchdownt hozó első játékrész után a másodikban a Los Angeles-iek kétszer is labdát szereztek, ebből előbb Justin Herbert Keenan Allennek adott TD-t érő passzt, majd ő maga futott egyet, így a Chargersnek még az is belefért, hogy a második félidőben pontot se szerezzen, hiszen így is 24–17-re nyert.

Herbertnek 24-ből 13 jó átadása volt 167 yardért, míg a Raiderst irányító Aidan O’Connell 39 kísérletéből 24 volt sikeres, s 238 yardot hozott össze. A Chargers sikeréhez nagyban hozzájárult az ellenfél irányítóját hatszor földre vivő Khalil Mack, aki két labdaszerzést is kiharcolt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

Dallas Cowboys–New England Patriots

Nem kegyelmeztek a cowboyok. A múlt heti, Arizona Cardinals elleni váratlan vereségre kiütéses győzelemmel válaszoltak Dak Prescotték, akik esélyt sem hagytak a Bill Belichick vezette Patriotsnak.

A Dallas irányítója az első negyedben CeeDee Lambnek adott hat pontot érő passzt, miközben a hazafiak csak egy mezőnygólig jutottak.

A második negyedben a vendégek visszajöhettek volna a meccsbe, de két eladott labdájukból is a Cowboyst tett fel pontokat a táblára, előbb Leighton Vander Esch vitte vissza a célterületre a Mac Jones által elvesztett labdát, majd Jones passzát DaRon Bland kapta el és hozott össze egy pick-sixet.

A két eladott labda megfogta a New Englandet, amely a második félidőben sem tudott zárkózni és kiütéses, 38–3-as vereséget szenvedett a Dallas vendégeként. Dak Prescott 28 sikeres átadásból zárt 261 yarddal és egy TD-vel, míg a túloldalon Mac Jones 21 passzkísérletéből 12 volt sikeres 150 yardért, de két labdát adott el, az őt váltó Bailey Zappe pedig négy jó passzból jutott 57 yardig.

San Francisco 49ers–Arizona Cardinals

Christian McCaffreyre nem volt ellenszere a Cardinalsnak. A 49ers futója már az első két negyedben háromszor jutott be az Arizona célterületére, kétszer futás, egyszer pedig Brock Purdy passza után.

A vendégektől hiába jutott két TD-ig Michael Wilson, a negyedik negyedben McCaffrey negyedik touchdownját szerezte meg, majd Purdy is futott egyet, így a San Francisco esélyt sem hagyva nyert 35–16-ra.

Purdynak csak egy rossz passza volt, 20 sikeres átadásból zárt 283 yarddal, McCaffrey pedig 27 labdaérintésből termelt összesen 177 yardot (106 futott, 71 elkapott), de Brandon Aiyuk teljesítménye is kiemelendő, hiszen hat elkapásból jutott el 148 yardig! Ezzel szemben a Cardinalst irányító Joshua Dobbs 41 kísérletéből 28 volt sikeres 265 yardért és két TD-ért.

New York Jets–Kansas City Chiefs

Pedig visszajött a Jets. Nem kezdte jól a bajnoki címvédő elleni meccsét az Aaron Rodgerst nélkülöző New York-i csapat, hiszen Patrick Mahomesék az első negyedben egy mezőnygól mellett egy-egy futott és elkapott TD-t is szereztek Isiah Pacheco és Noah Gray révén.

A második negyedben azonban jelentősen megváltozott a játék képe, a Jets egy safety és ez mezőnygól mellett egy touchdownnal zárkózott, a harmadik negyedben pedig egyenlített is.

Isiah Pacheco TD-je

Noah Gray TD-je

Ez után viszont a Chiefs védelme is előlépett és 20–20 után már nem engedett pontot ellenfelének, a Jets pedig hiába limitálta Travis Kelce-t, Mahomes egy mezőnygólig el tudta vezetni a Kansast, amely végül Harrison Butker hárompontosával nyert 23–20-ra a MetLife Stadionban.

A mérkőzést ezúttal is a helyszínről nézte Travis Kelce barátnője a 12-szeres Grammy-díjas énekesnő, Taylor Swift, akivel ott volt Ryan Reynolds és Blake Lively is.

Patrick Mahomes 30 passzkísérletéből 18 volt sikeres 203 yardért, Pacheco 20 labdacipelésből termelt 115 yardot, ellenben Kelce ezúttal „csak” hat elkapásból szerzett 60 yardot. A Jetsnél Zach Wilson 28 passza volt sikeres 245 yardért és két TD-ért.

2.15:
Seattle Seahawks–New York Giants (Tv: Arena 4)

2. Green Bay Packers 2 – 2 – 0 0.500 100–96 +4
3. Minnesota Vikings 1 – 3 – 0 0.250 90–95 –5

13. Arizona Cardinals 1 – 3 – 0 0.250 88–102 –14
13. Minnesota Vikings 1 – 3 – 0 0.250 90–95 –5
15. Carolina Panthers 0 – 4 – 0 0.000 67–102 –35
15. Chicago Bears 0 – 4 – 0 0.000 75–137 –62