Vízilabda: Vasas-Szolnok, Szeged-FTC párharc az MK-ban

2011.09.05. 19:46
A Magyar Vízilabda-szövetségben hétfőn elkészítették az idei férfi Theodora Magyar Kupa menetrendjét – olvasható a magyar válogatott hivatalos honlapján, a vlv.hu-n.

Az 1. kalapba sorolt csapatok közül a bajnok Eger a Debrecent kapta a második legerősebb kvartettből, míg a Vasasnak a Szolnok, a Szeged-Betonnak az FTC, a Honvédnak a PVSK jutott a kihívók legerősebb csoportjából.

A csoportkör mérkőzéseit szeptember 17–18-án kell lejátszani. Minden csoportból az első két helyezett jut tovább. A legjobb nyolc mezőnyét vaksorsolással állítják párba, ami azt jelenti, hogy nincs kiemelés, a csoportgyőztesek nem élveznek előnyt – olvasható a vlv.hu-n.

A negyeddöntők első fordulója november 4-én, pénteken lesz, a visszavágókat másnap rendezik meg. A négyes döntő időpontja: november 12–13., a helyszín még nem ismert. A harmadik helyért nem rendeznek meccset.

A Theodora Magyar Kupa győztese a versenykiírás szerint – a hagyományoknak megfelelően – indulhat a LEN-kupa következő évi versenysorozatában.