Vizes vb: a világbajnok USA erőt demonstrált az Eb-ezüstérmes ellen

ROSKA EMESE BOGLÁRKA (Kvangdzsu))ROSKA EMESE BOGLÁRKA (Kvangdzsu))
2019.07.22. 08:28
Három negyeden át tartó parádéval az Egyesült Államok roppant fölényesen, 15–5-re győzte le Görögországot a kvangdzsui világbajnokság női vízilabdatornájának negyeddöntőjében.

Papíron a regnáló világbajnok Egyesült Államok és az Európa-bajnoki ezüstérmes Görögország mérkőzése akár nagy csatát is hozhatott volna, csak hát az amerikaiak kiemelkednek a mezőnyből, és ezt most is bizonyították. Szép gólokkal és 4–0-s negyeddel nyitottak, a a kezdeti maflásból nehezen ocsúdó ellenfél csupán a 11. percben talált be először, de ekkor már 5–0-ra vezetett az olimpiai bajnok.

A végül négy gólig jutó Madeline Musselman vezette Egyesült Államok csak a harmadik negyedben engedte riválisának, hogy tartsa vele a lépést, de ez mit sem számított, hiszen játékosai négy-öt gólt lőttek a többi felvonásban. A görögöknek még azt a csúfságot sem sikerült elkerülni, hogy tíz gólon belül maradjanak, a végeredmény 15–5 lett.

A címvédő Egyesült Államokra az orosz–ausztrál csata győztese vár az elődöntőben. A magyar válogatott közép-európai idő szerint 11.30-tól száll vízbe Olaszország ellen.