Tokió 2020: győzelemmel kezdte felkészülését a vízilabda-válogatott

2021.06.25. 22:55
A magyar férfi vízilabda-válogatott győzelemmel kezdte meg közvetlen felkészülését a tokiói olimpiára, pénteken 12–10-re legyőzte a horvát csapatot.

Szerda óta Horvátországban edzőtáborozik férfiválogatottunk, ahol a közös gyakorlások közé immár hivatalos mérkőzés is ékelődött – az elsőt rögtön megnyertük! Sokat segített, hogy már az első negyedet gólelőnyben fejeztük be, aztán a másodikat is, és a harmadikban 8–4-es vezetésünknél rózsaszínűnek tűnt a világ. Na de a horvátok ellen sosem ilyen egyszerű, mert innen hirtelen egyetlen gólosra olvadt a fór… Viszont 8–9 után megint a mieink tudtak előrébb lépni – Zalánki Gergő és Pásztor Mátyás ekkor lőtt két-két találata volt a döntő. A végén már csak szépítettek a hazaiak, akikkel szombat este nyolckor ismét összecsapunk.

VÍZILABDA
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Horvátország–Magyarország 10–12
(3–4, 1–3, 4–1, 2–4)
G: L. Fatovic, Benic, Vukicevic 2-2, L. Bukic, X. García, Milos, P. Obradovic, ill. Zalánki, Pásztor M. 3-3, Hosnyánszky, Varga Dénes, Jansik Sz., Vámos, Pohl, Hárai