Női vízilabda-vl: a kanadaiaktól is kikaptak a mieink

MTI, N. T.MTI, N. T.
2021.06.16. 15:53
Illés Anna két gólt lőtt Kanadának (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A magyar válogatott 13–12-re kikapott a kanadai csapattól a női vízilabda világliga athéni szuperdöntőjében, a csoportküzdelmek szerdai záró fordulójában.

Bíró Attila szövetségi kapitány tokiói olimpiára készülő csapata – amely az első fordulóban a japánok felett diadalmaskodott, majd a másodikban kikapott az oroszoktól – a második negyed közepén már háromgólos hátrányban volt, de remek hajrával a nagyszünet előtt egyenlített.

A záró felvonás közepén a kanadaiak két góllal léptek el, a magyarok az utolsó pillanatokig küzdöttek, de a végén emberelőnyben sem sikerült az egyenlítés.

A magyarok így csoportjuk harmadik helyén végeztek, azaz a csütörtöki negyeddöntőben a másik csoport második helyezettjével, a spanyol csapattal találkoznak.

NŐI VILÁGLIGA VÍZILABDA, SZUPERDÖNTŐ
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Kanada–Magyarország 13–12 (4–2, 3–5, 3–1, 3–4)
A magyar csapat gólszerzői:
Parkes, Illés, Vályi, Rybanska 2-2, Keszthelyi, Leimeter, Gurisatti, Szilágyi 1-1