Női vízi ob I: ötgólos előny az első negyedben, az Eger legyőzte a Szentest

R. D. P.R. D. P.
2023.01.26. 17:06
Az egriek nem bízták a véletlenre, már az első negyedben taroltak a Szentes otthonában (Fotó: egrivizilabda.hu)
Sorozatban negyedik győzelmét aratta a Tigra-ZF-Eger a női vízilabda ob I 10. fordulójában, méghozzá a Valdor-Szentes otthonában (9–15).

Már az első negyedben eldöntötte az összecsapás kimenetelét az Eger, amely ötgólos előnnyel ment az első pihenőjére – a Szentes gólképtelen volt a játékrészben. A következő negyed 4–4-gyel ért véget, majd a vendégek a harmadik felvonásban 2–3-mal tovább növelték a különbséget. Az utolsó negyedben mindkét együttes háromszor talált be, így 9–15-ös végeredmény született.

Az Eger zsinórban negyedszer nyert a női ob I-ben, amivel ideiglenesen feljött a tabella 3. helyére – a már üldöző UVSE egy meccsel kevesebbet játszott. A Szentes az idénybeli hatodik bajnoki vereségét szenvedte el.

VÍZILABDA
NŐI OB I, 10. FORDULÓ
Valdor-Szentes–Tigra-ZF-Eger 9–15
(0–5, 4–4, 2–3, 3–3)
G:
Dankina, Szamszonova 3-3, Tóth F. 2, Bonca, ill. Szilágyi D. 4, Czigány D., Jancsó 3-3, Szellák, Borsi 2-2, Kékesi.

Az állás: 1. FTC 24 pont (136–57), 2. Dunaújváros 24 (102–47), 3. Eger 21 (145–83), 4. UVSE 21 (124–66), 5. BVSC 15, 6. Szentes 12, 7. III. Kerületi TVE 7, 8. Tatabánya 4, 9. Szeged 3 (67–132), 10. Győr 3 (57–128)