Férfi vízi ob I: magabiztosan nyert az FTC és a Szolnok is

2021.03.27. 19:35
Az FTC-Telekom 18–9-re legyőzte a Szentest a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján, míg a BVSC Zugló 19–12-re nyert a Kaposvár ellen. A Szolnoki Dózsa 18–8-ra győzött a Honvéd ellen, a Vasas 14–3-ra múlta felül a PVSK-t, az UVSE pedig idegenben nyert 13–9-re az Eger ellen.

Vigvári Vendel a mérkőzés egyik legjobbja volt (Fotó: Balogh László)

Az FTC nem adott sok esélyt ellenfelének: az első negyed után 5–0-ra vezetett, a szünetben pedig már nyolcgólos volt az előnye. Az utolsó két játékrészre összeszedte magát a szentesi csapat, de közelebb férkőzni ellenfeléhez nem tudott. A Fradi végül 18–9-re nyert, Vigvári Vendel négy lövésből négy gólt ért el.

A BVSC Zugoló idegenben ugrott medencébe a Kaposvár ellen. A vendégek kezdtek jobban, de ellépni nem tudtak, a félidőben mindössze három góllal vezettek (4–7). A harmadik játékrészt is csak eggyel nyerte meg a BVSC, a negyedik negyedben azonban tarolt, s végül 19–12-re nyert.

A Szolnok magabiztos, tízgólos sikert aratott a Honvéd ellen úgy, hogy utóbbi két negyedet is igazán szorossá tett. Az első és a harmadik játékrészt összesítve azonban nyolc góllal voltak jobbak a szolnokiak, akik végül 18–8-ra nyertek.

Könnyedén nyert a Vasas, amely a félidőben még csak eggyel vezetett a PVSK ellen, az utolsó két játékrészben azonban beindult a támadójátéka, és végül 14–3-as sikert aratott. Az UVSE idegenben 13–9-re győzte le az Egert úgy, hogy a második és a negyedik negyedben összesen 11 gólt dobott. A Szeged néggyel bizonyult jobbnak a Debrecennél.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ
23. FORDULÓ

FTC-TELEKOM–METALCOM-SZENTES 18–9 (5–0, 5–2, 3–3, 5–4)

Népliget, zárt kapuk mögött. V:  Tóth I., Zelki
FTC: GÁRDONYI – VIGVÁRI VENDEL 4, Jaksics 1, FUNDULISZ 3, CONSTANTIN-BICARI 2,  Vámos 2, Nyíri B. 1. Csere: Gyapjas V., (kapus), Szabó II Bence  1,  Varga B. 1,  Spitz, Gál S. 1,    Német T., Fekete G. 2. Edző:  Varga Zsolt
SZENTES: Kovács K. – Pellei F. 1,  LAJKÓ  2, Kókai T., Takács J. 1, Kátai-Benedek 1, Mátyók. Csere:   Gila, Kürti-Szabó 2, Bozó, Rébeli-Szabó, HEGEDŰS B. 2,  Fülöp B. Edző: Pellei Csaba
Gól – emberelőnyből:  5/5, ill. 6/1
 Gól – ötméteresből:  3/3, ill. –
MESTERMÉRLEG:
Varga Zsolt: – Alapozómunkát kell végeznünk, ebbe beleillik ez a mérkőzés is. Voltak játékosok, akik ezúttal pihenőt kaptak, így a fiatalok is tudtak játszani, aminek nagyon örülök. Stabil volt a védekezésünk, az utolsó negyedben kaptunk csak négy gólt, de ez benne van a pakliban.
Pellei Csaba:  – Nagyon tartalékosan, öt ifijátékossal álltunk fel, de a Fradi is nagyon sok fiatalt tudott kipróbálni. Megilletődötten kezdtünk, aztán kiegyenlítettebb lett a mérkőzés. A kilenc lőtt góllal elégedett vagyok, mert becsületes teljesítmény, a tizennyolc kapott viszont a csapaton belüli hiányokat jelzi.

TIGRA-ZF-EGER–UVSE HUNGUEST HOTELS 9–13 (3–1, 2–6, 2–1, 2–5)
Eger, zárt kapuk mögött. V.: Petik A., Kollár Gy.
EGER: Krémer – Szalai G. 1, Lőrincz B. 1, Murisics, Sántavy, KOVÁCS G. 4, Baksa B. 1. Csere: Török B., Rádli 1, Vogel Simon, Telegdy, Biros S., Sári. Szakmai igazgató: Biros Péter
UVSE: BISZTRITSÁNYI – BENCZ 2, Kardos A. 1, Molnár E., Szentesi, Seeler, VIGVÁRI VINCE 5. Csere: Prágay B. (kapus), Hegedűs Cs., Belényesi, VÁMOSI 1, ARANYI 2, Fekete P. 1, Szieben 1. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 12/4/, ill. 8/3.
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 4/3.
Kipontozódott: Kovács G. (30.), ill. Belényesi (20), Molnár E. (31.)
Biros Péter: - Nem erre készültünk, nekem nincs olyan jó kedvem mint Vincze Balázsnak. Buta hibák, fegyelmezetlenségek jellemezték a játékunkat. Úgy érzem saját magunkat vertük meg, gratulálok az UVSE-nek.
Vincze Balázs: - Nehezen alakult a mérkőzés eleje, kimaradtak a helyzeteink. A második negyedtől jöttek a blokkok és a védések és elbizonytalanítottuk az Egert. Tetszett, hogy viszontláttam azt a játékstílust, amit kértem a fiúktól. Jó egyéni teljesítmények mellett a csapat nagy odafigyeléssel, lendületesen pólózott, így Komjádi Kupa győzelem után újabb történelmi sikert értünk el az Eger otthonában.

SZEGEDI VE–DEBRECENI VSE 10–6 (2–4, 3–0, 4–1, 1–1)
Szeged, zárt kapuk mögött: V:
Kun Gy., Füzesi Zs.
SZEGED: MOLNÁR D. – KÜRTI 4, Boros, Tóth Gy., SÁNTA 1, Kiss Cs. 2, Horváth Zs. Csere: Farkas K. 1, Somlai, PALOTÁS 2, Baj, Mekkel. Edző: Szabó Zoltán
DEBRECEN: KÓSIK – Macsi M., MACSI P. 2, Krasznai, Takács K., Nagy N. I., Stefanidesz. Csere: Smitula 1, Oltean 1, Süveges, Pethe 1, Zsilák 1. Edző: Miroszlav Bajin
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 11/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Macsi P. (25. p.), Süveges (29. p.)
Szabó Zoltán:
– Történelmi győzelmet arattunk, ez az első sikerünk az új uszodában. Nehezen vettük fel a ritmust, ám csapatunk tartását bizonyítja, hogy egy négyes állásnál sem tört meg. A folytatásban stabilizáltuk a védekezésünket és ötletes támadójátékunknak is köszönhetően magabiztos győzelmet arattunk.
Miroszlav Bajin: – A mérkőzés pozitívuma az első negyedbeli jó teljesítményünk. A folytatásban a Szeged kihasználta hibáinkat, a középső negyedek alapján megérdemelten nyert.

SZOLNOKI DÓZSA–BUDAPESTI HONVÉD SE 18–8 (6–2, 3–2, 5–1, 4–3)
Szolnok, zárt kapuk mögött. V:
Berki A., Pásztor A.
SZOLNOK: BÁNYAI – Jansik D. 1, Nagy Ádám 1, Szeghalmi 2, D. PIJETLOVICS 2, F. FILIPOVICS 3, Angyal 1. Csere: Kovács Gergő, DRASOVICS 3, Teleki 1, Schmölcz, Dőry 2, KONARIK 2. Edző: Zsivko Gocics
HONVÉD: Decker A. – Molnár G. 2, MANHERCZ Á. 2, Hosnyánszky 1, Simon R., Fejős R., Kevi B. Csere: Szirányi, Ekler B. 1, Decker Á., Gregor B., TAPASZTÓ 1, Fekete B. 1. Edző: Szivós Márton
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Zsivko Gocics:
– Fontos mérkőzés volt, mert háromnaponta játszunk, nincs idő lazítani, és minden találkozót komolyan kell vennünk. Az egy dolog, hogy az első negyedben négy góllal vezettünk, de volt négy blokkunk is, vagyis a védekezésünk rendben volt, ami nélkülözhetetlen, hogy az előttünk álló feladatokat is megoldjuk.
Szivós Márton: – Egy csapat erejét az mutatja, hogy sorozatterhelés közben mennyire teszi oda magát egy könnyebb mérkőzésen. Nos, a Szolnokon látszott, hogy komolyan veszi az összecsapást. Csalódott vagyok, mert szerettünk volna borsot törni a hazaiak orra alá, de már az első negyedben hat gólt lőttek. Ami pozitívum, hogy küzdöttünk, hajtottunk végig.

A-HÍD VASASPLAKET–PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT 14–3 (2–1, 1–1, 6–1, 5–0)
Komjádi uszoda, zárt kapuk mögött. V:
Várkonyi, Tóth S.
VASAS: B. MITROVICS – Bátori, Szatmári, Randjelovics 2, Bedő 1, Vadovics V. 2, DRASKO BRGULJAN 2. Csere: SÉLLEY-RAUSCHER 3, Bóbis B. 1, Sipos B., SIMON H. 3. Edző: Vad Lajos
PÉCS: Józsa – Rakonjac, Reisz, Gál D. 1, Csorba T., Zerinváry 1, Gaszt. Csere: Tóth-Gili 1, Kolozsi, Aranyi, Csaba M., Lihotzky. Edző: Török Viktor
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 4/0
Vad Lajos:
– Az első két negyedben dadogott a játékunk, de a szünetben összekaptuk magunkat, s kemény védekezéssel végül felőröltük szívósan küzdő ellenfelünket. Külön öröm, hogy sok lefordulásgólt tudtunk szerezni, hátul pedig jól működött a szoros emberfogás, kevés tiszta helyzetet engedélyeztünk a pécsieknek.
Török Viktor: – Kissé foghíjasan is sokáig tartottuk a lépést az esélyesebb Vasassal, de hiába koncentráltunk hátul, a lehetőségeinket nem tudtuk gólra váltani, így a szünet után ellépett a Vasas. Megingásainkat könyörtelenül megbüntette, de az első két negyedben mutatott játékunkkal elégedett lehetek.

KAPOSVÁRI VK–BVSC-ZUGLÓ MKB EUROLEASING 12–19 (2–3, 2–4, 6–7, 2–5)
Kaposvár, zárt kapuk mögött. V:
Vogel G., Csanádi
KAPOSVÁR: GRIESZBACHER – Kakstedter 2, Langiewicz, Mijic 1, Juhász-Szelei 3, Vékony Á. 1, Horváth Á. 1. Csere: Csiszár B. (kapus), Kovács O., ifj. Berta J., Jajcinovic 1, Palatinus, Vadóc, VINDISCH 3. Edző: Surányi László
BVSC: Szakonyi – Mészáros Cs., PÁSZTOR M. 6, NAGY M. 4, Ágh, Batizi, GYÁRFÁS 2. Csere: Ambrusz (kapus), Tátrai, Csapó M. 3, Irmes P., Kovács P. 2, Sugár, Mészáros M. 2. Edző: Kemény Kristóf
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 10/5
Gól – ötméteresből: 2/0, ill. –
Kiállítva (végleg, brutalitásért): Kakstedter (21. p.), Mészáros Cs. (21. p.)
Kiállítva (végleg, cserével): Kovács O. (14. p.)
Kipontozódott: Palatinus (21. p.), Batizi (21. p.), Sugár (29. p.), Horváth Á. (31. p.)
Surányi László:
– Nagyon sok gólt kaptunk. A BVSC hozta a stabil játékát, amelyet tud, nálunk pedig néhány játékos tudása alatt teljesített. Ennyi gólt nem lehet hazai pályán kapni, ezen nagyon gyorsan túl kell tennünk magunkat.
Kemény Kristóf: – Stabil játékkal tudtunk nyerni, bár a Kaposvár az utolsó negyedig a nyakunkon volt, de ekkor kinyílt az olló. A páros négyperces kiállításból jól jöttünk ki, mivel a mi keretünk erősebb, az öt az öt elleni játékban megmutatkozott a képességbeli különbség.