Az Eger Szegeden elvesztette veretlenségét

2012.12.14. 19:21
Molnár Tamás (jobbra) ezúttal nem szerzett gólt, de a Szeged ezt is elbírta (Fotó: Korponai Tamás)
A férfi vízilabda ob I pénteki rangadóján két veretlen csapat találkozott, a Szeged végül nagy csatában 9–7-re legyőzte a ZF-Egert.

A két veretlen csapat találkozóját a vendégek kezdték jobban, Biros Péter és Varga II Zsolt is mattolta Baksa Lászlót, de a Szeged az első negyed utolsó percében kétszer is betalált akcióból (Szivós Márton és Török Béla), 2–2-vel zárult tehát az első 8 perc.

A hazaiak lendületben maradtak, és újabb két góllal már ők vezettek 4–2-re, de ennek a negyednek a vége az egrieknek sikerült jobban, a nagyszünetben így 4–4-re álltak a felek.

A harmadik játékrészben három emberelőnyös találat született, Gór Nagy Miklós góljára Szivós és Kiss Csaba válaszolt, mindkét szegedi másodszor volt eredményes (6–5).

Úgy tűnt, az utolsó pillanatokig izgalmas lesz a meccs, hiszen a záró negyedben az Eger kétszer is egyenlíteni tudott, az utolsó négy percben azonban már csak a Szeged talált be. Előbb Kiss Csaba alakította 8–7-re az állást, majd a mezőny másik legjobbja, Szivós állította be a 9–7-es végeredményt.

A mezőnyben így már csak a Szeged és a Vasas veretlen.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ 11. FORDULÓ
A-HÍD-SZEGED–ZF-EGER 9–7 (2–2, 2–2, 2–1, 3–2)
Szeged, 600 néző. V: Németh András, Székely Balázs
SZEGED: Baksa – Hegedüs G., SZIVÓS 3, Kunac, Molnár T., KISS CS. 3, Younger. Cs: Decker Á., Kayes, SOMOGYI 2, Török B. 1, Juhász Zs. Edző: Vincze Balázs
EGER: Szécsi – BÁTORI 1, Biros 1, Salamon 1, Seman, Graham, Bundschuh. Cs: Mezei, VARGA II ZS. 1, Kovács G., Gór-Nagy 1, Gerritse 1, Chilkó 1. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 8/5
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Decker Á. (16. p.)
Vincze Balázs: – Szép dolog éves szinten jó teljesítményt nyújtani és építeni az önbizalmunkat, de új időszak kezdődik a rájátszással. Nulla kettő, négy nulla, nulla három, majd a harmadik negyed végétől új mérkőzés kezdődött: az idegek harca. Szerencsére jól bírtuk, a szezonban ezekből a szituációkból eddig nagyrészt győztesen kerültünk ki. Az a feladatom, hogy a tavasszal ugyanezt a harcos, koncentrált végjátékot nyújtsuk.
Gerendás György:– Az történt, amit vártam. Fizikailag és mentálisan sem voltunk a topon, ugyanakkor azt mondom, egészen jól játszottunk, parádésan lőttük be a fórjainkat. Voltak sorsdöntő momentumok, például a kettős emberelőny, amikor kapura sem lőttünk. Nagyon sokan beszélnek arról, hogy december huszonegyedikén jön a világvége. Nos, jó lett volna az élen zárni, hogy ha netán tényleg így lesz, mi lettünk volna az utolsó magyar bajnokok.

BVSC-ZUGLÓ–EKF-EGERFOOD IMOLA 13–2 (3–0, 4–1, 2–1, 4–0)
Szőnyi út, 150 néző. V: Füzesi Zs., Dodog
BVSC: Györke Zs. – Szűcs L., Szabó Bendegúz, Borsós 2, Ambrus F. 1, CZIGÁNY K. 2, LÉTAY 4. Cs: Nagy S., KOTSZIDISZ 3, Bedő, Telegdy, Zsoldos, Mészáros Cs. 1. Edző: Dabrowski Norbert
EGER: Laboncz – Keresztes F., Molnár A., Bánhidy, Sántavy 1, Jakab, Petrovai 1. Cs: Veres (kapus), Farkas J., Keresztes I., Zalánfi, Farkas P., Milcowich, Szöllősi. Edző: Tóth Péter
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 4/0
Gól – ötméteresből: 4/3, ill. –
Dabrowski Norbert: – Csapatom mai játékával kívánt boldog karácsonyt az egész BVSC-családnak!
Tóth Péter: – Sajnálom, hogy nem voltunk méltó ellenfelei a BVSC-nek, amely ismételten bizonyította, hogy komolyan kell venni a bajnokságban.
1. ZF-Eger 11 9 1 1 133–66 +67 28
2. A-HID Szeged VE 10 9 1 110–75 +35 28
3. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 11 8 3 132–68 +64 24
4. TEVA-Vasas 9 7 2 94–62 +32 23
5. Debrecen 10 7 3 112–81 +31 21
6. BVSC-Zugló 11 6 5 103–88 +15 18
7. Groupama Honvéd 9 6 3 74–65 +9 18
8. Szentesi VK 9 3 6 74–102 –28 9