Férfi vízilabda: egy lépésre a továbbjutástól a Vasas a BL-selejtezőben

2022.10.01. 14:53
Mezei Tamásék második meccsüket is megnyerték a hollandiai BL-selejtezőn (Fotó: Nemzeti Sport/archív)
Az A-Híd VasasPlaket férfi vízilabdacsapata magabiztos, 13–10-es győzelmet aratott a montenegrói Primorac Kotor együttese felett a Bajnokok Ligája selejtezőjének hollandiai tornáján – írja az MTI.

Az ob I legutóbbi kiírásában bronzérmes magyar együttesre – amely pénteken a bosnyák Invictum Sarajevo elleni 37–2-es sikerrel kezdett – szombaton még egy mérkőzés vár, és ha legyőzi a román Steaua Bucurestit, akkor biztosan továbbjut.

A tornáról az első két helyezett jut a selejtező második fordulójába, a harmadik és negyedik csapat az Eurokupába, az ötödik pedig az újonnan induló Challenger Kupába kerül át.

A Bajnokok Ligájában az ob I-ben ezüstérmes OSC a selejtező második fordulójában kapcsolódik be a küzdelmekbe, míg a bajnok FTC-Telekom Waterpolo alanyi jogon főtáblás. A kvalifikációban három kört rendeznek, innen kerül ki a 12 főtáblás csapat mellé a csoportkör további négy szereplője.

FÉRFI VÍZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 1. KÖR (Nijverdal, Hollandia)
2. FORDULÓ

A-Híd VasasPlaket–Primorac Kotor (montenegrói) 13–10 (3–2, 4–3, 4–2, 2–3)
A Vasas gólszerzői: Konarik 4, Bátor 3, Randjelovics, Mezei T. 2–2, Negajev, Simon R. 1–1