Férfi vízilabda BL: meglepetés zakó várta a Szolnokot Splitben

F. Z.F. Z.
2020.03.03. 21:41
Az A-csoport utolsó előtti helyén álló Jadran Split meglepetésre 13–9-re legyőzte a Szolnoki Dózsát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában. A magyar együttes ezzel fontos pontokat veszített a nyolcas döntőért folytatott küzdelemben.

Ha nem zavarja majd a csapatot, hogy nyitott medencében játszik, akkor győz” – mondta kedd délután egy véletlen találkozáskor Cseh Sándor, a Szolnoki Dózsa korábbi edzője, akivel 2017-ben megnyerte a Bajnokok Ligáját a Tisza-parti együttes. A korábbi sikeredző sajnos nem csak abban tévedett, hol lesz a meccs, de a végeredményben is…Ha nem zavarja majd a csapatot, hogy nyitott medencében játszik, akkor győz” – mondta kedd délután egy véletlen találkozáskor Cseh Sándor, a Szolnoki Dózsa korábbi edzője, akivel 2017-ben megnyerte a Bajnokok Ligáját a Tisza-parti együttes. A korábbi sikeredző sajnos nem csak abban tévedett, hol lesz a meccs, de a végeredményben is…

A találkozót ugyanis fedett uszodában játszották le a felek, de ezen az estén talán a nyitottban sem lett volna esélye a magyaroknak. Az előző két fordulóbeli hazai vereségek – a német Spandau elleni kissé kínos, és a horvát Jug Dubrovnik elleni kalkulálható – következtében kicsúszott a négyből a Szolnok az A-csoportban, márpedig a Dózsa ott szeretne lenni a Reccóban tavasszal megrendezésre kerülő nyolcas döntőben, de ehhez győzni kellett volna. Az őszi, Tiszaligetben megrendezett találkozó roppant gólszegény, ám annál izgalmasabb volt, amit végül a hazaiak 5–4-re megnyertek, hiába játszott parádésan a horvátoknál a csapata összes gólját jegyző Zvonimir Butic

Rosszul indult a meccs a Dózsának, a hazaiak az első támadásukból gólt szereztek Nathan McKenzie Power révén előnyből, míg a vendégek nem találták el a kaput az első három lövésükből, aztán amikor később igen, akkor a kapus védett. A hétvégén a Fradi elleni bajnoki rangadón ragyogóan játszó, de mégis egy dudaszó pillanatában kapott góllal vereséget szenvedő magyar együttes csak a nyitónegyed utolsó percében vette be először a Split kapuját Gavril Szubotics révén. Gyengén és dekoncentráltan játszott a Szolnok, Duje Pejkovic pókhálózta ki Nagy Viktor hálóját majd hét méterről mielőtt 6–2es horvát vezetésnél Zsivko Gocics időt kért. Szétesett a magyar csapat játéka, még az emberelőnyös helyzeteket sem tudták belőni a kék sapkások, sőt, többször a kapuig sem jutott el a lövésük, mert jól blokkoltak a vérszemet kapó hazaiak.

Fordulás után kezdett éledezni a Szolnok, két gyors góllal már csak három volt a hátránya, majd Radomir Drasovics akciógóljával már csak kettő góllal járt előrébb a Split a 23. percben. Ám az utolsó nyolc perc újra borzasztóan indult, Nagy Viktor pontatlan kidobása után megúsztak a hazaiak és ziccerből szerezték meg tizenegyedik találatukat, amivel el is dőlt a találkozó.

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ
A-CSOPORT
JADRAN SPLIT (horvát)–SZOLNOKI DÓZSA 13–9 (3–1, 5–2, 2–4, 3–3)
Split, 400
néző. Vezette: Akladiotisz (görög), Vojvodin (orosz)
SPLIT: Anic – Zovic 1, Delic 1, Butic 1, POWER 2, KRAPIC 2, Setka 1
Csere: Buric 1, Bego, PEJKOVIC 3, Vrdoljak, Viskovac 1
Edző:
Mile Smodlaka
SZOLNOK:
Nagy V. – V. Rasovics, Bátori, Angyal 2, D. Pijetlovics 1, Jansik D. DRASOVICS 4
Csere:
Szubotics 1, Lazics, Szatmári, Szeghalmi 1, Várnai
Edző:
Zsivko Gocics
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 6/2

Mile Smodlaka: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, fantasztikusan és eltökélten játszott a csapat. Remekül védekeztünk, régen láttam együttest, amely ennyiszer blokkolta az ellenfél lövéseit.
Zsivko Gocics:
– Borzasztóan dekoncentráltan kezdtünk és az első két negyedben gyengén védekeztünk. Nem számítottam arra, hogy ennyire rosszul játszunk, s utána hiába kapaszkodtunk fel, néhány újabb rossz döntés miatt nem volt esélyünk nyerni.