Férfi vízilabda BL: 22 gólos egri siker a pótolt meccsen

2013.01.15. 20:12
Gór-Nagy Miklós és az Eger is villámrajtot vett, és végül simán nyertek a hevesiek (Fotó: Veres Viktor – NS-archív)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája 1. fordulójából elhalasztott mérkőzésén az ZF-Eger hazai pályán 27–5-re legyőzte a grúz Ligamusz Tbiliszit.

A két együttes csatáját eredetileg szeptember 26-án rendezték volna meg, de akkor a grúz együttes játékosainak nem sikerült időben vízumot szerezniük, így eddig kellett várni, hogy bepótolják az összecsapást.

A Ligamusz Tbiliszi az előző fordulóban hazai pályán ikszelt a Hannoverrel, így megszerezte első pontját a csoportkörben, míg az Eger legyőzte az addig hibátlan Vuliagmenit – ezekből is látszik, hogy a találkozó egyértelmű esélyese a magyar csapat volt, és ezt már hamar nyomatékosították is.

Kovács Gábor ötméteresével szerezte meg a vezetést az egri csapat, majd pár perc leforgaása alatt Gór-Nagy háromszor is betalált, villámgyorsan 4–0-ra alakítva az állást. Kvedelaniék révén ugyan a vendégek is eredményesek voltak az első szünetig, de Seman és Gerritse góljával, Biros duplájával és Gór-Nagy újabb találatával így is óriási különbség alakult ki az első negyed végére (9–2).

A második játékrészt aztán lehozta kapott gól nélkül a hazai gárda, és elöl sem igen látszott túlzottan lassulni a gépezet, Salamon duplája mellett a társak még háromszor találtak be (14–2).

A nagyszünet utáni első támadásból szépítettek ugyan a grúzok, de Biros találataival így is folyamatosan növelte előnyét az Eger, majd Lajtadze fórgóljára Gerritse felelt hárommal (21–4).

A záró felvonásban Lőrincz és Varga II gólpárbaját előbbi nyerte 3–2-re, a negyedet pedig az Eger 6–1-re, így az izgalommentes találkozót végül 27–5-tel húzta meg a hevesi együttes.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, AZ 1. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
ZF-EGER–LIGAMUSZ TBILISZI (grúz) 27–5 (9–2, 5–0, 7–2, 6–1)
Eger, Bitskey uszoda, 1100 néző. V: Szagyekov (orosz), Kurtidisz (görög)
EGER: Bisztritsányi – Kovács G. 2, BIROS 4, Seman 1, GERRITSE 4, GÓR-NAGY 4, Chilkó 1. Cs: Salamon F. 3, Varga II Zs. 3, LŐRINCZ 3, Bátori B. 1, Mezei, Bundschuh 1. Edző: Gerendás György
TBILISZI: Kapanadze – Gegelasvili 1, Lajtadze 1, Burua 1, Kvedelani 1, Rusisvili, Baghaturja. Cs: Csumburidze (kapus) Csikvinadze, Kenkadze 1, Kazakisvili, Urusadze, Kapanadze. Edző: Giorgi Kartvelisvili
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill. 4/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Gerendás György: – Korábban a BL-selejtezőben születtek ilyen eredmények. Ha a görögök elleni meccsen szereztünk volna három találattal többet, az értékesebb lett volna mint a mostani huszonkét gólos különbség
Giorgi Kartvelisvili: – Csapatunk a fiatalabb generációt képviseli. Grúzia egyelőre tanulja a pólót. Nagyon jó csapat otthonában kaptunk ki.