Férfi vízi ob I: szegedi sikerével elődöntős a Fradi

2015.04.21. 19:46
A Ferencváros kétgólos győzelmet aratott Szegeden, így bejutott az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság elődöntőjébe. A négy közé jutásért két mérkőzést kellett megnyerni, a Fradi a párharc első, hazai meccsén egy góllal győzött (10–9), a második találkozón 10–8-ra. A ferencvárosiak az elődöntőben az alapszakaszt megnyerő Szolnokkal találkoznak.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
TISZAVIRÁG-SZEGED-DIAPOLO–FTC 8–10 (1–3, 0–2, 3–2, 4–4)
Szeged, 500
néző. V: Petik A., Molnár P.
SZEGED: MEIXNER – Manhercz Á. 1, Manhercz K. 1, VARGA II ZS. 2, Seman 1, KISS CS. 2, Kunac 1. Cs: Palotás, Chilko, Sánta, Török A., Zsigri, Imnaishvili. Edző: Varga Péter
FTC: GÁRDONYI – Katonás, Nyéki 1, Swift, REGŐS Á. 2, Csapó 1, Avramovics, Marnitz G. 1. Cs: Roach 1, Kolozsi 1, ERNYEY 2, JANSIK SZ. 1. Edző: Varga I Zsolt
Gól – emberelőnyből: 13/5, ill. 10/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/–, ill. –
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Sánta (19. p.), Csapó (25. p.), Katonás (29. p.), Roach (31. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az FTC javára
Varga Péter:
– Az első két negyedben elengedtük a Ferencvárost, a második félidőben hatalmasat küzdve sikerült felzárkóznunk. A tavaszi teljesítményükért valamennyi játékosomat dicséret illeti.
Varga I Zsolt: – Az első félidőben szerzett tetemes előnyünket sikerült megőriznünk. Úgy érzem, összességében megérdemelten jutottunk az elődöntőbe.

Szeged, 500

A 11–14. HELYÉRT
UVSE-Hunguest Hotels–KSI SE 11–9 (3–2, 4–4, 2–1, 2–2)
Hajós uszoda, 200
néző. V: Kun, Rubos
UVSE: ÁTS – Tóth Z. 1, Tóth K., Sélley 1, DÁVID 4, Korényi 1, BENCZUR 2. Cs: Zentai, Tiba, Vadovics 1, Keresztúri 1, Márkus. Edző: Németh Zsolt
KSI: KARDOS G. – Kalanovics 2 , Marnitz M. 1, KOVÁCS G. 3, Baj, Szabó Balázs, Miklós L. 1. Cs: Szöllősi, Balla, Hangody Gy. 1, Zerinváry, Hangody L. 1. Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 11/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Balla (18. perc), Szabó Balázs (27. p.)
Sárga lap: Németh Zsolt (30. perc)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Németh Zsolt:
– Az előző mérkőzéshez képest jóval fegyelmezettebben védekeztünk, az elején egy-két peches gólt kaptunk, és ezzel szoros maradt az eredmény. Sokkal nagyobb tűzzel, elánnal játszottunk. A védekezésre nagy hangsúlyt fektettünk, és ez jól jött ki.
Horváth János: – Nehéz center nélkül játszani. Ezt váltakozó sikerrel tettük ma. Fegyelmezetlenül játszottunk, ezt egy ilyen mérkőzésen nem engedhetjük meg magunknak. Megérdemelten nyert az UVSE.