Férfi vízi ob I: simán győzött az OSC a BVSC ellen

SZ. R.SZ. R.
2021.12.07. 22:00
Simán nyert az OSC a BVSC ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
Magabiztos, 16–11-es győzelmet aratott a BVSC-Zugló ellen az OSC Újbuda a magyar férfi vízilabda ob I 12. fordulójában.

Az újbudaiak az első negyedben 5–1-re húztak el, majd egy 4–4-es negyedet követően a harmadik játékrészben további három góllal növelték az előnyüket (15–8). A BVSC-Zugló végül 3–1-re megnyerte az utolsó tíz percet, de ez csak arra volt elég, hogy 16–11-re szépítse az eredményt az együttes.

Az OSC Újbuda ezzel a sikerrel feljött a második helyre, és megelőzte az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Szolnoki Dózsát és Vasast.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
12. FORDULÓ

GENESYS OSC ÚJBUDA–BVSC-ZUGLÓ 16–11
(5–1, 4–4, 6–3, 1–3)
Nyéki uszoda, 120 néző. V: Kovács Cs. T., Kollár
OSC: Lévai – Salamon F. 2, Manhercz K. 2, Csacsovszky E. 3, Hárai 2, Burián 2, Bundschuh 1. Csere: Dévai (kapus), Várnai 1, Tóth M. 2, Vigvári Vince 1, Dala D., Sziládi, Egressy. Edző: Varga Dániel
BVSC: Györke – Pásztor M. 2, Mészáros M. 2, Csapó M. 2, Ágh 2, Batizi, Nagy M 1. Csere: Kardos G. (kapus), Lantos 1, Kovács P., Mészáros Cs. 1, Tátrai D., Irmes P. Edző: Kemény Kristóf
Gól – emberelőnyből: 12/9, ill. 12/5
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Várnai (25. p.), Batizi (26. p.), Dala D. (27. p.), Bundschuh (27. p.), Tátrai D. (31. p.)
Varga Dániel: – Szükségük volt a lelkeknek erre a győzelemre. Látom a hitet a srácok szemében, mindenki mindig mindent megcsinál, amit kérek – ennek valamikor eredmény formájában meg kellett mutatkozna. Nem tudom, hogyan reagáltak volna a játékosaim, ha ez most sem történik meg. Kicsit olyan lehetett a BVSC-nek az összecsapás, mint nekünk a Marseille elleni: érezhető volt, hogy mi most nagyobb energiákat tudtunk mozgósítani, kreatívabbak és élesebbek voltunk – ennek örültem.
Kemény Kristóf: – Úgy láttam, az OSC nem fáradt, nagyon felpörgött erre a találkozóra. Nyilván készül a Magyar Kupa hétvégi négyes döntőjére, ami a keddi mérkőzésre is kihatott. A legutóbbi, Szolnok elleni bajnoki után ideges voltam, most egyáltalán nem vagyok az – sajnálom. Az első pillanattól kezdve azt éreztem, hogy ez nem a mi meccsünk. Bízom benne, hogy az idény leggyengébb teljesítményét ezzel kilőttük.

1. FTC-Telekom 11 10 1 140–83 +57 31
2. OSC Újbuda 12 9 2 1 167–105 +62 29
3. Szolnoki Dózsa 11 9 1 1 152–82 +70 28
4. AHID-VasasPlaket 11 8 3 124–77 +47 27
5. BVSC-Zugló 12 7 1 4 144–113 +31 22
6. Budapesti Honvéd SE 11 5 2 4 120–116 +4 17
7. Szegedi VE 11 5 6 96–102 –6 15
8. Tigra-ZF-Eger 11 4 7 124–140 –16 12