Férfi vízi ob I: legyőzte az FTC-t, fél lábbal döntőben az OSC

B. A.B. A.
2021.05.02. 15:21
Hiába kezdett jól az FTC, a végén az OSC örülhetett (Fotó: Dömötör Csaba)
Az OSC 9–7-re legyőzte a Ferencvárost a férfi vízilabda ob I 30. fordulójában, s ezzel óriási lépést tett a döntőbe jutás felé.

Óriási tétje volt a két élcsapat összecsapásának: az már korábban eldőlt, hogy a felek egymással mérkőznek meg a rájátszás elődöntőjében, ám a vasárnapi találkozó kimenetele befolyásolta, hogy hány ponttal kezdik meg a párharcot.

Ennek megfelelően óvatosan, stabil védekezéssel kezdtek a csapatok, aztán a második negyedben meglépett az FTC: Vogel Soma védése után a vendégek az utolsó másodpercben, emberelőnyből növelték kétgólosra az előnyt.

A második félidőben visszaestek Varga Dénesék, az OSC remek gólokkal egyenlített a harmadik játékrészben, míg az utolsóban okos játékkal a győzelem is meglett (9–7).

Mivel a rájátszásba az egymás elleni pontokat viszik a csapatok, az OSC 6–0-s előnnyel kezdi meg a hét nyert pontig zajló párharcot, vagyis Varga Dániel együttesének egy siker is elég a fináléba kerüléshez.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 30. FORDULÓ

OSC ÚJBUDA–FTC-TELEKOM 9–7 (1–1, 2–4, 4–2, 2–0)
Nyéki uszoda, zárt kapuk mögött. V: Petik A., Csanádi Zs.
OSC: LÉVAI – Salamon F., Manhercz K. 1, Várnai 1, HÁRAI 1, ERDÉLYI 2, BURIÁN 2. Csere: Tóth M. 1, Bundschuh, Csacsovszky E. 1, Sziládi, Dala D. Edző: Varga Dániel
FTC: VOGEL SOMA – Fundulisz 1, Varga Dénes 2, Pohl, Mezei, Zalánki 1, Vámos 1. Csere: Constantin-Bicari, Jansik Sz., Sedlmayer, Vigvári Vendel 1, Jaksics 1, Nyíri B. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 11/5
Gól – kettős emberelőnyből: 2/1, ill. –
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Vámos (26. p.), Jaksics (31. p.)
Varga Dániel: – Az elején vagy megilletődöttek, vagy túl óvatosak voltunk, alig jutottunk el lövésekig, de hátul stabilak tudtunk maradni, ehhez kellettek Lévai Márton védései is. A második félidőben még jobb lett a védekezésünk, és elöl már jöttek hozzá a gólok is.
Varga Zsolt: – A kimaradt helyzetek megbosszulták magukat, az utolsó negyedben is volt három ziccerünk, ha ezek bemennek, akkor legalább döntetlen lett volna az eredmény. Ami az elmúlt években rendre mellettünk volt, az ezúttal nem nekünk kedvezett.

ELŐDÖNTŐ
Szerda. Szolnoki Dózsa (1.)–BVSC-Zugló MKB-Euroleasing (4.), 18 (az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc állása: 4–1). OSC Újbuda (2.)–FTC-Telekom (3.), 19.30 (az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc állása: 6–0). Zárójelben az alapszakaszban elért helyezés. További játéknapok (ha kell): május 12. és 16.