Férfi vízi ob I: a Szolnok négy, a Fradi hét góllal nyert

2015.10.10. 21:45
A címvédő Szolnok négy góllal győzött a Szőnyi úton a BVSC vendégeként a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján az A-csoport 4. fordulójában, míg a Szeged magabiztosan nyert a Tatabánya ellen. A B-csoportban a Ferencváros simán megverte a Vasast, és a Honvédnak sem okozott gondot a PVSK legyőzése.

A BVSC és a Szolnok is harcosan kezdett, ám némi meglepetésre két negyeden keresztül tartották magukat a hazaiak, akik akciógólokból voltak eredményesek, míg a Szolnok négy góljából kettő emberelőnyből, egy ötméteresből született.BVSC és a Szolnok is harcosan kezdett, ám némi meglepetésre két negyeden keresztül tartották magukat a hazaiak, akik akciógólokból voltak eredményesek, míg a Szolnok négy góljából kettő emberelőnyből, egy ötméteresből született.

A szünet után a címvédő átvette a kezdeményezést, és 7–1-es szériájának köszönhetően hattal ellépett. A BVSC játékosai érezhetően fáradtabbak voltak, a záró felvonásra már nem maradt erejük a bravúrra, így négygólos vereséget szenvedtek.

Érdekesség, hogy Pásztor Mátyás (BVSC) az első félidőt csak kiállítása miatt nem játszotta végig, de így is összességében nagyjából 26 percig küzdött a szolnokiakkal.

A Szeged és a Tatabánya között már az első félidőben kialakult a hétgólos (9–2) különbség. A Tisza-parti együttesnek a harmadik és a negyedik negyedben semmi másra nem kellett figyelnie, mint az előny megőrzésére. A Szentes és a Miskolc meccsén igazságos döntetlen született.

A B-csoportban a Ferencváros és a Vasas összecsapása csak az első félidőben (4–2) volt szoros, a nagyszünet után a Fradi faképnél hagyta a vendégeket. Az FTC-ben Nyéki Balázs háromszor volt eredményes.

A Honvéd a visszafogott kezdést követően simán nyert a PVSK ellen, míg a Debrecen nagy meglepetésre legyőzte az első vereségét elszenvedő OSC-t. A tabella élén négy csapat is kilenc ponttal áll négy meccs után.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
A-CSOPORT

BVSC-WÁBERER HUNGÁRIA-ZUGLÓ–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 8–12 (1–2, 2–2, 1–6, 4–2)
Budapest, Laky Károly uszoda, 250
néző. Vezette: Székely Balázs, Veilandics
BVSC:
GYÖRKE – Ambrus F., Létay, Szabó Bence 1, Cigány K., TÖRÖK B. 2, PÁSZTOR 3. Csere: Szakonyi (kapus), Nagy S. 1, Kovács P., Mátyók, Szabó Bendegúz 1, Csapó M., Nagy Á. Edző: Märcz Tamás
SZOLNOK: DECKER A. – YOUNGER 2, VARGA DÉNES 2, Gocics 1, Mezei, Madaras, Jansik D. 1. Csere: Kis G. 1, Sz. Mitrovics 2, Vámos 1, M. Alekszics 1, Hangay, Fülöp 1. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 6/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Mezei (30. perc)
MESTERMÉRLEG:
Märcz Tamás:
– Több volt ebben a meccsben, különösen a harmadik negyedben valamit kivettek a mi kezünkből. Nem kérdés, hogy a Szolnok jobb csapat és megérdemelten győzött, de egy kicsi hiányérzetem maradt ezen a meccsen.
Cseh Sándor: – Nagyon jó, hajtós meccs volt. A BVSC egyre jobban fog játszani a szezon során. Voltak kisebb hibák, de összességében elégedett voltam a játékosaim hozzáállásával és játékával.

SZEGEDI DIAPOLO–TATABÁNYA 12–5 (3–1, 6–1, 1–0, 2–3)
Szeged, 100
néző. V: Marosvári, Bene
SZEGED:
Meixner – Palotás, MANHERCZ Á. 2, VARGA II ZS. 2, Seman, Kunac 1, KISS CS. 3. Csere: Bognár (kapus), Sánta 1, Innaisvili, Pellei F. 1, CHILKÓ 2, Zsigri, Török A. Edző: Varga Péter
TATABÁNYA: Zsivojinovics – Kiss Gy. 1, Francsics, Regős 1, Mocsári, Salamon A., Práczky 1. Csere: Csongár (kapus), GARANCSY 2, Tatár, Máthé, Dobay, Mészáros. Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Kiss Gy. (30. p.)
Varga Péter:
– Komolyan vettük a mérkőzést, örülök fiataljaink helytállásának.
Zantleiter Tamás: – Az eredmény reális, a Szeged nagyobb erőt képvisel. Igyekeztünk elkerülni a lefordulásból kapott gólokat, de nem jártunk sikerrel.

VALDOR-SZENTES–PANNERGY-MISKOLC 9–9 (2–1, 2–3, 3–3, 2–2)
Szentes, 300 néző. V: Petik András, Csanádi
SZENTES:
LAZICS – Maklári, Weszelovszky, Latinovics, SZEKULICS 3, Somogyi 1, Nagy M. 2. Csere: Kókai, Werner, Lukács D. Dorián, VÖRÖS V. 3, Hegedűs B. Edző: Lukács Dénes
MISKOLC: VALICS – Hornyák 1, Kovács Z., Somlai 1, Jakab L. 1, MILICSICS 4, Petkovics 1. Csere: Tóth Máté, Hegedűs I. 1, Gros, Njegovan, Takács J. Edző: Sike József
Gól – emberelőnyből: 12/5, ill. 9/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Tóth Máté (22. p.)
Lukács Dénes:
– A játék alapján igazságos döntetlen született. Nagyon jó mérkőzés volt, talán jobb is néhány tévés meccsnél. A Miskolc jó csapat, pillanatnyilag előrébb tart nálunk, mert az ő kettőjével szemben nálunk hét utánpótláskorú vízilabdázó készül a kerettel. Ezzel a döntetlennel továbbra is esélyesek vagyunk a csoportban a negyedik helyére.
Sike József: – A legutóbbi három mérkőzés után most kissé gyengébben játszottunk. Mint a meccs előtt is mondtam, öt csapat kivételével bárki ellen bármilyen eredményt el tudunk érni.

B-CSOPORT
RACIONET HONVÉD –PVSK–MECSEK FÜSZÉRT 11–4 (1–2, 5–1, 3–1, 2–0)
Kőér utca, 100
néző. V: Németh A., Mucskai P.
HONVÉD: GYÖRGY – Illés, Kalanovics, KOVÁCS G. 4, Fejős 1, Simon A., Kiss G. 1. Csere: KISS B. 1, Dömötör, Fazekas 1, Borsós 1, Steinmetz B., SIMON R. 2. Edző: Vad Lajos
PVSK: Barát F. – RAKONJAC 2, Csacsovszky E., Surányi, Krizsán 1, Csacsovszky A., Basara. Csere: Horváth Zs. 1, Sztojcsics, Csaba M., Macsi, Lajkó, De Blasio. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 9/1
Kipontozódott: Basara (21. p.)
Kiállítás (végleg cserével): Horváth Zs. (22. p.)
Sárga lap: Lukács Gergely (14. p.)
Vad Lajos:
– Magabiztos győzelmünket fegyelmezett játékunknak köszönhetjük.
Lukács Gergely: – Nagyon nehéz egy ilyen mérkőzés után mit mondani. A Honvéd a játék minden elemében jobb volt nálunk és gratulálok nekik. A KSI ellen a jövő héten ennél sokkal több kell.

DEBRECEN–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 7–5 (0–1, 2–2, 2–0, 3–2)
Debrecen, 500
néző. V: Kun Gy., Fodor R.
DEBRECEN:
LÉVAI – Süveges 1, Babay, Mora, KINCSES 1, Szőke 1, KÁLLAY 3. Csere: Kuncz, Halek, HOPPÁL 1, Pataki, Smitula, Müller. Edző: Varga Tamás
OSC: Bisztritsányi – Bátori 1, Salamon F. 1, Gór-Nagy 1, Decker Á., Graham, Nagy Á. 1. Csere: Német T., Juhász Zs., Kovács Gábor 1, Bundschuh, Drasko Brguljan. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 8/6, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: – ill. 1/0
Kipontozódott: Gór-Nagy (26. p.)
Varga Tamás:
– Azt kértem a játékosaimtól, hogy tiszta erőből játsszanak, s ők még annál is többet tettek, amit kértem. Kállay Márk csapatkapitányként igazi vezérnek bizonyult, csapatként játszottunk, Lévai Márton pedig remekül védett.
Vincze Balázs: – Messze voltunk attól a játéktól, amire a Debrecen ellen szükség lett volna. Ellenfelünk kihasználta hibáinkat, ezért megérdemelten nyert. Ha el akarjuk érni céljainkat, energikusabban, ötletesebben kell vízilabdáznunk.

FTC-PQS–VASASPLAKET 10–3 (3–1, 1–1, 2–0, 4–1)
Népliget, 150 néző. V: Kovács Cs. T., Rubos
FTC:
GÁRDONYI – Marko Csuk 1, Roach 2, NYÉKI 3, Tóth Márton 1, Jansik Sz., Irmes P. Csere: DŐRY 2, Vogel Simon, Avramovics 1, Kolozsi. Edző: Varga Zsolt
VASAS: Jónás – Mészáros Cs. 1, Szarics 2, Gyárfás T., Steinmetz Á., Takács Bálint, Bóbis. Csere: Delgado, Hőna, Simon H., Burián, Bencz, Fazekas G. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 9/2
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Roach (31. p.)
Varga Zsolt:
– Szeretném megköszönni Gárdonyi Andrásnak és Kolozsi Marcellnek, hogy betegségből lábadozva is vállalták a játékot. Bízom benne, hogy a sérülések miatt még egységesebbé válunk, és még jobban koncentrálunk majd. A szerdai, Honvéd elleni vereség után átbeszéltük a hibákat, és az is felpiszkált minket, hogy a Vasas nem ment bele a meccs elhalasztásába.