Férfi vízi ob I: a Szolnok legyőzte a Honvédot; sima BVSC-siker Egerben

2021.11.06. 18:54
Bátori Bence három gólig jutott az UVSE ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi vízilabda ob I 7. fordulójában az A-Híd VasasPlaket 13–3-as diadalt aratott az UVSE Hunguest Hotels otthonában. A BVSC-Zugló Egerben nyert (19–8), a Szolnoki Dózsa pedig a Honvéd ellen tartotta otthon a pontokat (16–10).

Az első és a harmadik negyed 1–1-es döntetlennel zárult, de a Vasas a második játékrészt 4–1-re, míg az utolsót 7–0-ra nyerte meg, így 13–3-as sikert ért el, és jelenleg a tabella második helyén áll. A győztes csapat legeredményesebb játékosa Bátori Bence volt, ő három gólig jutott. Az UVSE továbbra is nyeretlen a bajnokságban.

VÍZILABDA
FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
7. FORDULÓ

UVSE-HUNGUEST HOTELS –A-HÍD VASASPLAKET 3–13 (1–1, 1–4, 1–1, 0–7)
 Komjádi uszoda, 80 néző., V: Kun Gy., Sándor P.
UVSE: Korom D. – Ekler Zs., Bencz, Vámosi, Szentesi, Korényi, Korbács. Csere: Barics 1,  BELÉNYESI 1, Hegedűs Cs. 1, Lehoczky, Turcsányi, Szécsi M. Edző: Vincze Balázs
VASAS: B. MITROVICS – BÁTORI 3, Erdélyi 2, RANDJELOVICS 2, Bedő 2, Drasko Brguljan 1,  Sedlmayer. Csere: Mezei, Simon R. 1, VADOVICS V. 2, Szatmári, Zerinváry, Magyar B. Edző: Szlobodan Nikics
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 8/5.
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1.
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Vincze Balázs: – Kiváló két negyedet játszottunk, az elsőt és a harmadikat, azonban a másodikban és a negyedikben nem tudtuk megvalósítani a céljainkat, erőtlenek voltunk támadásban. Ekkora feltétlenül, de lehet, hogy nagyobb különbség is van a két csapat között. Sok sikert kívánok Szlobodan Nikicsnek az edzői pályafutásához – különösen amikor Magyarországon tevékenykedik!
 Szlobodan Nikics: – Jól védekeztünk, ahogy azt a mérkőzés előtt megbeszéltük, viszont a támadásba bele-belehibáztunk, de összességében elégedett vagyok. Ez a találkozó alapvetően a felkészülést szolgálta Szolnok elleni mérkőzésre.

KAPOSVÁRI VK–SZEGEDI VE 10–8 (1–3, 1–2, 4–2, 4–1)
Kaposvár,
200 néző. V: Marjay, ifj. Kenéz Gy.
KAPOSVÁR: CSOMA – Kakstedter, BERTA 2, LANGIEWICZ 2, Petrovszki 1, MIJICS 2, Juhász-Szelei. Csere: Dobos D., Varga B. 1, Horváth Á. 1, Vindisch 1. Edző: Surányi László
SZEGED: Gyapjas B. – Kardos A., Tóth Gy., BÓBIS B. 3, Baj 1, Horváth Zs. 1, LAKATOS S. 2. Csere: Kürti 1, Sánta, Mekkel, Boros, Vékony. Edző: Kiss Csaba
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 8/3.
Gól – ötméteresből: –, ill. 3/3
Surányi László:
– Nehezen lendültünk csak játékba, a szünetben azt kértem a játékosaimtól, hogy jobban figyeljünk oda, ne adjuk fel és küzdjünk a végsőkig. A második játékrészre sikerült ritmust váltanunk, ennek lett az eredménye, hogy az első félidőben dobott két gólunkat a folytatásban megnégyszereztük.
Kiss Csaba: – Három nappal korábban Debrecenben játszottunk bajnokit, s az a meccs elég sokat kivett a játékosokból. Tudtam, hogy egyszer elfogy majd a szufla, de ilyen látványos összeomlásra nem gondoltam. A második játékrészben fizikailag egyértelműen fölénk nőtt a Kaposvár, s már nem tudtunk ritmust váltani.

SZOLNOKI DÓZSA–BUDAPESTI HONVÉD SE 16–10 (4–1, 5–3, 4–3, 3–3)
Szolnok
, 200 néző. V: Csanádi, Petik A.
SZOLNOK: Gárdonyi – Konarik 1, Schmölcz 1, ANGYAL 4, Teleki, KOVÁCS GERGŐ 3, Zovic. Csere: SZEGHALMI 2, NAGY ÁDÁM 2, Pető A..1, Gbadamassi 1, Jansik D. 1, Milakovic. Edző: Zsivko Gocics
HONVÉD: Decker A. – Ekler B. 2, Kiss B., Decker Á. 1, Fejős, Honyánszky, KEVI B. 2. Csere: Farkas D. (kapus), SIMON H. 2, Gregor, Hessels B. 1, Manhercz Á. 1, Sugár 1, Sólyom. Edző: Szivós Márton
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 14/6.
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1
Zsivko Gocics:
– Elégedett vagyok a három ponttal, mert erős Honvéddal szemben szereztük meg. Örülök a győzelemnek, de voltak olyan fázisai a meccsnek, amikor nem sikerültek a megoldásaink. Készülünk tovább a szerdai, Ortigia elleni Eurokupa-visszavágóra.
Szivós Márton: – Tudatosan készültünk arra, hogy szolnoki csapat nagyon erősen, gyors lefordulásokkal kezdi mérkőzést, erre föl kilenc gólt kaptunk az első két negyedben, ami megadta a meccs alaphangját. Ennyi kapott góllal képtelenség jó eredményt elérni, még a Szolnoknál gyengébb csapattal szemben is.

TIGRA-ZF-EGER–BVSC-ZUGLÓ 8–19 (1–4, 2–4, 2–6, 3–5)
Eger
, 200 néző. V: Kovács S., Várkonyi G.
EGER: Krémer – MAGYAR M. 4, Baksa B., Kovács Gábor 1, Murisics 1, Szalai G. 1, Sántavy. Csere: Grieszbacher (kapus), Dóczi 1, Hajdu B., Sári, Gólya, Lőrincz Á., Tymcyna. Edző: Petrovai Márton
BVSC: GYÖRKE – MÉSZÁROS CS. 4, PÁSZTOR M. 5, Szabó II Bence, Ágh, Csapó M. 2, GYÁRFÁS T. 3. Csere: Tátrai 1, Batizi, Kovács P. 1, Irmes P., Mészáros M. 1, NAGY M. 2. Edző: Kemény Kristóf
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 5/2.
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/1.
Kipontozódott: Sántavy (25. p.), Ágh (30. p.)
Petrovai Márton:
– Átgázoltak rajtunk. Dühös és mérges vagyok, mert amíg az ellenfél százhúsz, mi csak harminc százalékot teljesítettünk. Szakadékban vagyunk, ráadásul nehéz meccsek jönnek. Nem ezt vártam a csapattól, ezerszer jobban kell játszanunk, ennél sokkal több van bennünk.
Kemény Kristóf: – Jó meccset játszottunk, stabilak voltunk és magabiztosan nyertünk. Előzetesen azt hittem, hogy ezen a héten a pécsi meccs lesz a könnyebb, de fordítva történt. Minden téren jól teljesítettünk, megfelelően hangoltunk a szerdai, Barcelona elleni Eurokupa-visszavágóra.

METALCOM-SZENTES–DEBRECENI VSE-MASTER GOOD 12–7 (4–1, 4–2, 1–2, 3–2)
Szentes
, 150 néző V: Vogel G., Tordai.
SZENTES: MEIXNER – Kókai T. 1, Pellei K. 1, LAJKÓ 3, Hegedűs B. 1, Bozó, PELLEI F. 1. Csere: Mátyók 2, Vörös V., Chilkó 1, Garancsy 2, Kürti-Szabó. Edző: Pellei Csaba
DEBRECEN: Kósik – Korbán, Török B. 1, Fülöp B., MACSI P. 2, SOMLAI 3, Macsi M. Csere: Smitula, Takács K., Fedac 1, Zsilák, Pethe, Bodoróczki. Edző: Süveges Máté
Gól – emberelőnyből: 11/4 ill. 14/6.
Gól – ötméteresből: 1/0 ill. 1/0.
Kipontozódott: Török B. (23. p.), Kókai T. (27. p.), Takács K. (31. p.)
Pellei Csaba:
– Nagy teher nehezedett ránk, hiszen a nehéz mérkőzéssorozatunkat követően nekünk most jönnek az igazán fontos összecsapások. Ezek közül az elsőt megnyertük, annak ellenére, hogy ezúttal sem nyújtottunk kiemelkedő teljesítményt.
Süveges Máté: – Nehéz mit mondanom egy ilyen mérkőzés után, mintha a buszon maradtunk volna. Rosszul kezdtünk, pontatlanul védekeztünk és még a büntető sem volt elég jó helyzet a gólszerzésre. Sürgősen össze kell kapnunk magunkat, bizonyos játékosoktól sokkal jobb teljesítményre lesz szükség, ha szeretnénk elérni a céljainkat.

PÉCSI VSK-MECSEK FÜSZÉRT–OSC ÚJBUDA 7–12 (1–4, 4–2, 2–4, 0–2)
Pécs
, 200 néző. V: Csizmadia, Tóth I.
PÉCS: JÓZSA – Gál D. 2, Gaszt, KOLOZSI M. 3, Csacsovszky A. 2, Csorba T., Reisz. Csere: Oltean, Kókai Sz., Némethy, Almási, Aranyi A., Tóth A. Edző: Török Viktor
OSC: LÉVAI – MANHERCZ K. 3, Vigvári Vince 1, Várnai, Tóth M. 1, Csacsovszky E., Burián 1. Csere: ARANYI M. 2, Bundschuh 1, Sziládi 2, Salamon F., Dala D. 1, Bera. Edző: Varga Dániel
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 8/4.
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 5/1.
Kipontozódott: Reisz (21. p.), Dala D. (32. p.)
Török Viktor:
– Arra készültünk, hogy szoros meccset játsszunk az OSC-vel, ez sikerült is. Hatalmas volt az iram, ebből adódóan a hibák is előjöttek. Remélem, ezzel segítettünk az ellenfelünknek felkészülni a szerdai, belgrádi BL-meccsére. Külön öröm volt, hogy Tóth András személyében tizenöt éves újoncot avathattunk.
Varga Dániel: – Elégedett vagyok az eredménnyel és a hozzáállással is, hiszen ugyan elkényeztettük az utóbbi időben a kívülállókat, motivált Pécs ellen sikerült jól teljesítenünk, így nem biztos, hogy helye lenne az önkritikának.

1. Szolnoki Dózsa 7 7 101–51 +50 21
2. FTC-Telekom 7 7 103–54 +49 21
3. AHID-VasasPlaket 7 6 1 85–48 +37 19
4. OSC Újbuda 6 6 98–52 +46 18
5. Budapesti Honvéd SE 8 4 1 3 90–86 +4 13
6. BVSC-Zugló 6 4 2 77–52 +25 12
7. Szegedi VE 7 3 4 62–64 –2 9
8. PVSK-Mecsek Füszért 7 3 4 57–74 –17 9