Férfi vízi ob I: a Fradi egy góllal kapott ki az OSC-től

2015.11.08. 19:59
Egy gól döntött az OSC és a Fradi csatájában (Fotó: Szabó Miklós)
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság hetedik fordulójában a Fradi egy góllal kapott ki az OSC vendégeként.

Három percet kellett várni a mérkőzés első találatára, a vendégek góljára fél perccel később máris megfeleltek a házigazdák. A forgatókönyv a folytatásban még kétszer megismétlődött: a Fradi minimális előnyhöz jutott, az OSC egyenlített. A második negyedben aztán már az OSC is megszerezte a vezetést, előbb egy-, majd kétgólos előnyben voltak a házigazdák, így is mentek nagyszünetre a felek (6–4). A harmadik játékrész három, a negyedik csupán két gólt hozott, de hiába kapaszkodott a Fradi, az OSC egy gólt megőrzött az előnyéből (8–7).

FÉRFI VÍZILABDA, OB I
B-CSOPORT, 7. FORDULÓ

A-HÍD-OSC-ÚJBUDA–FTC-PQS 8–7 (2–3, 4–1, 1–2, 1–1)
Nyéki uszoda, 500
néző. V: Molnár T., Csanádi
OSC: BISZTRITSÁNYI – Hegedüs G. 1, BÁTORI 3, Gór-Nagy 1, Kovács Gábor, Drasko Brguljan, Bundschuh. Cs: Decker Á. 1, Salamon F., Nagy Á. 1, Juhász Zs. 1, Graham. Edző: Vincze Balázs
FTC: Gárdonyi – Roach 2, Marko Csuk 1, Pohl, Tóth Márton, Kolozsi 1, Avramovics. Cs: Jansik Sz., Vogel Simon, Katonás 1, Dőry, Marnitz G., Nyéki 2. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 13/6
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Vincze Balázs:
– Nem vártuk, hogy könnyű meccs lesz, hiszen a meglévő szerkezeti gondjainkat megfejelte Német Toni hiányzása, ráadásul Graham is lázas volt két napig. Ezen a meccsen egy dolog volt fontos, hogy nyerjünk, azt hoztuk. Nem lehet mindig rózsaszín a felhő, ami körülvesz minket.
Varga Zsolt: – Az, hogy jó mérkőzést játszottunk az OSC-vel, azt mutatja, hogy erősödtünk, míg az ellenfél nem erősödött tovább, de azért komplett, jó csapatról van szó. Az elején nem mentek be a fórjaink, és dönteni kellett, hogy a légiósok közül kit hagyok ki. Tudtuk, hogy ha Swift marad ki, akkor a centerjátékunk lesz gyengébb, de úgy gondoltuk, a védekezésben fontos lesz Avramovics, Csuk és Roach szerepe.