Férfi vízi ob I: a Fradi 16, a Honvéd 17 góllal nyert

2018.01.20. 20:34
A Ferencváros tizenhat, míg a Honvéd tizenhét gólos győzelmet aratott a férfi vízilabda ob I alapszakaszának szombati játéknapján. Az OSC és az Eger egyaránt 12–5-re nyert, előbbi Tatabányán, utóbbi pedig a PVSK vendégeként.

A-CSOPORTA-CSOPORT

Azt túlzás lenne állítani, hogy a Ferencváros a mérkőzés elején bajba került az UVSE vendégeként, de az első két gólt a hazai szerezték. Erre a Fradi sorozatban 14 találattal válaszolt, így a harmadik negyed közepére már régen eldőlt a meccs (2–14). Az UVSE ezt követően ismét betalált kétszer, majd a vendégek 6–0-s rohanásával fejeződött be a meccs (4–20). A zöld-fehéreknél Német Toni, Varga Dénes és Madaras Norbert egyaránt három gólig jutott.

A Vasas négygólos hátrányból (2–6) még felállt Kaposváron, de Nikola Giga harmadik találatára már nem tudott válaszolni, így 8–7-es vereséget szenvedett.

A Szolnok 2–2 után lerázta magáról a Debrecent (7–2), amely a harmadik negyed végéig nem került nagyobb hátrányba (10–5), ám az utolsó játékrészt a vendégek 6–2-re megnyerték (16–7). A szolnoki együttesben Zalánki Gergő négy gólt szerzett.

B-CSOPORT

A Tatabánya bő húsz percig jól tartotta magát az OSC ellen (4–6), sőt a harmadik negyedet 2–1-re meg is nyerte, ám a záró felvonásban az újbudaiak megrázták magukat, és könnyed győzelmet arattak (5–12). A mérkőzés legeredményesebb játékosának Tóth Márton bizonyult, aki három góllal segítette a fővárosiakat.

Az öt gólt szerző Szivós Márton vezérletével a Honvéd kiütéses győzelmet aratott Szegeden. A vendégek 9–0-s sorozattal kezdték a meccset, míg a negyedik negyedet 7–0-ra nyerték meg, így nem csoda, hogy a Tisza-partiakat irányító Varga Péter nagyon csalódottan értékelt a mérkőzés után.

„Lélektelen, akaratgyenge játékunk példa nélküli. Ezt megélni borzasztó” – mondta a Szeged trénere.

Az Eger idegenben már az első negyed első felében elhúzott 3–0-ra a PVSK-tól, majd 6–3 után 6–0-s szériát futott. Az utolsó hat percben a vendégek már nem találtak be, így a pécsiek kozmetikázni tudtak az eredményen (5–12).

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ
A-CSOPORT
KAPOSVÁRI VK–VASASPLAKET 8–7 (2–1, 3–1, 1–3, 2–2)
Kaposvár, 250
néző. V: Petik, Csanádi
KAPOSVÁR: KRÉMER – Kovács O., GIGA 2, Dobos D. 1, Tóth K. 1, VINDISCH 2, Juhász-Szelei 1. Csere: Lukács Á., Palotás, Pataki, Varga Zs., SÁNTAVY 1, Németh B. Edző: id. Berta József
VASAS: JÓNÁS GY. – Bencz 1, BÓBIS 3, Séllay-Rauscher, Simon H., Burián 1, Takács B. Csere: Hajdú A., Makszim, Babay 1, HŐNA 1, Marnitz G., Steinmetz Á. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 7/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kiállítva (végleg cserével): Varga Zs. (21. p.)
Id. Berta József:
– Annyi beteg és sérült játékosunk volt, hogy két hétig csak erősen foghíjasan tudtunk edzeni, ezért fáradtunk el a második félidőre. Hat–hat után szerencsére sikerült rendezni sorainkat, a jó védekezésünk pedig győzelmet ért.
Földi László: – Ilyen meccsre számítottunk. Hat–kettő után még tudtunk egyenlíteni, ám a végig fegyelmezetten játszó, a győzelmet jobban akaró házigazda kaposváriaké lett a három pont.

AVUS SZOMBATHELY–BVSC-ZUGLÓ 7–14 (3–4, 1–3, 1–4, 2–3)
Szombathely, 150
néző. V: Kun, Fodor R.
SZOMBATHELY: Horváth A. – Garacsy 1, Kiss Cs. 1, Baj 1, Basara 2, Takács K., Ekler B. 1. Csere: Kovács B. (kapus), Cvelics, Polovic, Ukumanov 1, Kutasi, Hajmási. Edző: Matajsz Márk
BVSC: Gyürke – Létay 1, Czigány, Török 1, Kovács P. 1, Pásztor 2, Mészáros 1. Csere: Szakonyi (kapus), Csapó 1, Sugár 2, Várnai 1, Ambrus 3, Szabó Bence 1, Szabó Bendegúz. Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 4/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Matajsz Márk:
– Jól kezdtük a találkozót. Az első két negyedben végig partiban voltunk a BVSC-vel. Ekkor több jó megoldást is sikerült végrehajtanunk, azonban a másik két negyedre már nem tudtuk megismételni ezt a játékunkat, fejben szétestünk, így az emberelőnyöket sem tudtuk kihasználni. Sajnos a végére elfáradtunk.
Szűcs Levente: – Tartottunk a találkozótól, mert már egy hónapja, hogy nem játszottunk bajnoki találkozót. De kellemesen csalódtam, mert a játékosokban megvolt a megfelelő tűz, lelkesedés és az akarás, és ez az eredményben is megmutatkozott.

DEBRECENI VSE–SZOLNOKI DÓZSA 7–16 (2–4, 3–5, 0–1, 2–6)
Debrecen, 450
néző. V: Kovács Cs., Veilandics
DEBRECEN: LÉVAI M. – Macsi P. 1, Boros T., Vidovics, Obradovics, Durík 1, Kállay 2. Csere: Süveges, FEJŐS 2, Fekete G., Somlai, Smitula, Dienes 1. Edző: Komlósi Péter
SZOLNOK: KARDOS – Bátori 2, Jansik D. 2, MILOS CSUK 3, Mezei 1, Gocsics 1, Hangay. Csere: ZALÁNKI 4, Alekszics, Fülöp, YOUNGER 3, Szeghalmi. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 11/1, ill. 11/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Komlósi Péter:
– Jó volt a játékosok hozzáállása. Maximális koncentrációval próbáltunk ott lenni az egész mérkőzésben. Érződött a csapaton, hogy komolyan veszi a felsőházba jutást, amihez elengedhetetlen, hogy egy ilyen mérkőzésből is tudjunk önbizalmat meríteni.
Cseh Sándor: – Az eredmény megfelelő, és jól dolgoztak a játékosaim. Periódusonként voltak gyengébb teljesítmények, de alapjában véve elégedett vagyok.

UVSE–FTC-PQS 4–20 (2–5, 0–3, 2–7, 0–5)
Hajós uszoda, 100
néző. V: Berki, ifj. Kenéz
UVSE: LABONCZ – Keresztúri, Korényi, Major, Tóth Zoltán, VOGEL SIMON 1, Baksa 1. Csere: Knézy M., Korbács 1, Szentesi, Rábavölgyi 1, Dala D. Edző: Németh Zsolt
FTC: VOGEL SOMA – Sz. Mitrovics 2, Varga Dénes 3, Jaksics 1, Nikics 1, Vámos 1, Jansik Sz. 1. Csere: MADARAS 3, Manhercz 2, NÉMET T. 3, Varga Dániel 2, Pohl, Sedlmayer 1. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 9/4
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Németh Zsolt:
– Nehéz értékelni a mérkőzést, hiszen óriási különbség van a két csapat között. Szerintem a Ferencvárosé a világ legerősebb játékosállománya, nálunk pedig sok az újonc, a fiatal. Összességében reális eredmény született.
Varga Zsolt: – Az első hivatalos meccsünk volt az idén, ennek megfelelően is indult. Az első negyed első felében kissé puhább volt a játék, mint szerettem volna, de ezt leszámítva olyan mérkőzést játszottunk az UVSE ellen, amilyet vártam.

B-CSOPORT
KONTITECH-SZEGED–RACIONET-HONVÉD 3–20 (0–6, 2–3, 1–4, 0–7)
Szeged, 50
néző. V: Molnár P., Homonnai
SZEGED: Molnár D. – Fodor R. 1, Szilvasán 1, Baróthy, Irmes M. 1, Sikter, Vidovics. Csere: Leposa (kapus), Berki, Zsigri, Mekkel, Holka, Börcsök, Korbán. Edző: Varga Péter
HONVÉD: Decker A. – MANHERCZ Á. 2, SZÍVÓS M. 5, Simon R. 1, Balakirev 2, Illés S., GYÁRFÁS 3. Csere: Duvnjak (kapus), Simon A. 1, Kiss B., IRMES P. 2, VAD L. 2, Hertzka 1, Tóth P. 1. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/2
Varga Péter:
– Lélektelen, akaratgyenge játékunk példa nélküli. Ezt megélni borzasztó.
Vad Lajos: – Átérzem kollégám, Varga Péter helyzetét, korábban én is jártam hasonló cipőben. Motiváltan játszottunk, fiataljaink helytállása biztató.

PVSK MECSEK FÜSZÉRT–ZF EGER 5–12 (2–4, 1–3, 0–4, 2–1)
Pécs, 200
néző. V: Székely, Bene
PÉCS: BARÁT – Lajkó 1, Szatmári, Csacsovszky A. 1, CSACSOVSZKY E. 2, Krizsán, Chilko. Csere: JÓZSA (kapus), Horváth Zs., Zerinváry, Rakonjac, Opacak, Sebestyén, Mijics 1. Edző: Lukács Gergely
EGER: Mitrovics – HOSNYÁNSZKY 2, RASOVICS 2, Cuckovics 1, HÁRAI 2, Lőrincz, VLAHOPULOSZ 2. Csere: Angyal 1, Avramovics 1, Bedő, Kovács G., Biros B. 1, Decker Á. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 12/2, ill. 7/4
Kipontozódott: Angyal (25. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Chilko (22. p.), Hárai (28. p.)
Lukács Gergely:
– Az ilyen mérkőzés természetes, hogy a jobb csapat irányítja. Úgy érzem csapatom mindent megtett, de nagyon erős ellenfelünk volt ma. Próbálkoztunk rengeteg dologgal, de semmi nem jött össze. Köszönöm a szurkolóknak, hogy ma is itt voltak és a vereség ellenére is buzdítottak minket.
Dabrowksi Norbert: – Nagyon örülök, hogy ennyien voltak a pécsi uszodában. Kiváló szakmai munka folyik Pécsett, ennek meg is van az eredménye. Most készülünk tovább a következő mérkőzésre.

METALCOM-SZENTES–PANNERGY-MISKOLCI VC 7–12 (1–4, 2–2, 3–3, 1–3)
Szentes, 200
néző. V: Vogel G., Dodog Sz.
SZENTES: GYÖRGY D. – KISS K. 1, Nagy M. 1, Palotás 1, Visnyakov, Somogyi 1, Takács J. 1. Csere: Kókai, Pellei K., VÖRÖS V., Pellei F. 1, Tóth Gy. 1. Edző: Pellei Csaba
MISKOLC: CSOMA – Kuzmenko 1, BOWEN 3, Vadovics 1, Misics, MILICSICS 3, Halek 2. Csere: Nagy Á, Hornyák, Berta, Sánta D. 2, Jakab, Lukács D. Edző: Sike József
Gól – emberelőnyből: 11/1 ill., 8/2
Gól – ötméteresből: 1/1 ill., 1/1
Kipontozódott: Kókai (16.p.)
Kiállítás (cserével végleg): Misics (24. p.)
Pellei Csaba:
– A mi szempontunkból voltak jó és kevésbé jó szakaszai a mérkőzésnek, sajnos nem tudtunk olyan teljesítményt nyújtani, amivel még jobban meg tudtuk volna nehezíteni ellenfelünk dolgát. Ilyen arányban is megérdemelten nyert a Miskolc.
Sike József: – Nehéz mérkőzés volt, hiszen nekünk volt több veszítenivalónk ezen a mérkőzésen. Voltak olyan szakaszai az összecsapásnak, amikor a Szentes megközelített bennünket, de a jobb játékosállományunknak köszönhetően végül a mi akaratunk érvényesült. Erőnlétileg jól teljesítettünk, de a jövőben sokkal pontosabban kell játszanunk.

TATABÁNYAI VÍZMŰ SE–A-HÍD OSC-ÚJBUDA 5–12 (1–2, 1–4, 2–1, 1–5)
Tatabánya, 200
néző. V: Marjai Zs., Fodor R.
TATABÁNYA: JÁSZBERÉNYI – Szabó Botond 2, Katonás, Francsics 1, Márkus, FAZEKAS T. 1, Szentesi. Csere: Kalanovics, Kuncz, Hoppál, Mészáros E., Kolarik 1, Máthé. Edző: Zantleitner Tamás
OSC: BARABÁS – Drasko Brguljan, Randjelovics 1, Hegedüs G., Erdélyi 1, Ubovics 1, TÓTH M. 3. Csere: SALAMON F. 2, Kovács G., Juhász Zs. 2, Szabó Balázs 1, Seman 1. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 9/3
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Kiállítás, végleg cserével: Gór-Nagy (20. p.)
Zantleitner Tamás:
– Adva volt a lehetőség, hogy játsszunk egy szoros mérkőzést, ha nem követünk el ennyi elemi hibát. A harmadik negyed tájékán aztán elfáradtunk és lelkileg is megtörtünk. Bántó, hogy éppen rutinos pólósaink rontottak ennyit.
Petik Attila: – Küzdelmes, kemény találkozó volt. Csak a harmadik negyed után sikerült ellépnünk. A Tatabánya jól harcolt, de a végén kijött a két csapat közti különbség.