Férfi vízi, ob I: a BVSC megszorongatta a Vasast

2013.01.16. 20:38
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában a BVSC messze erőn felül teljesítve egygólos vereséget szenvedett a Vasas vendégeként. A Debrecen otthon Giorgetti Alex vezérletével kerekedett az EKF-Eger fölé.

Vasas–BVSC Vasas–BVSC

Négyszer jutott egygólos vezetéshez a Vasas, de a zuglóiak háromszor azonnal egalizáltak. A harmadik negyed végjátékában azonban már háromgólos hátrányba került a BVSC, viszont a záró felvonás közepére felkapaszkodott egygólos különbségre. Steinmetz Ádám azonban fontos pillanatban szerzett gólt – nem is volt több találata a meccsen –, így az ismét kétgólos hátrányba kerülő vendégek a hátralévő időben tovább kapaszkodhattak. Egygólos különbségnél már csak 23 mp maradt hátra a mérkőzésből, és a labda ahhoz a Vasashoz került, amely mind a hat fórját kihasználatlanul hagyta, miként három büntetőjéből az egyiket.

Debrecen–EKF-Eger

Nem sok esélyt adott a házigazda a vendégcsapatnak, egészen pontosan semmit. Ez az 5–0-ra hozott első negyed után teljesen világossá vált. A végül hat találatig jutó Giorgetti Alex vezérletével hengerelt a Debrecen, miközben az egriek tízgólos hátrány után szerezték első találatukat, a negyedik negyed elején...

OSC–Kaposvár

Papírforma győzelmet aratott az OSC a sereghajtó Kaposvár ellen. Az első pontjukra továbbra is váró vendégek – akik mind a nyolc emberelőnyüket kihagyták – három negyed után már beláthatatlan távolságban voltak a házigazdáktól (10–2), és ez a jelentős különbség a végére csak még nagyobb lett.

ITT TALÁLJA A MÉRKŐZÉSEK JEGYZŐKÖNYVEIT!