Férfi vízi ob I: 12 gólos meccs, pécsi győzelem

2017.02.07. 20:53
A Pécs csapata 8–4-re múlta felül a vendég KSI együttesét a férfi vízilabda ob I múlt hétről elhalasztott és kedden pótolt összecsapásán.

Az alapszakaszt követően a két csoport 1-4. helyezettjei a középszakasz felső-, 5-8. helyezettjei pedig az alsóházában folytatják. A csapatok az alapszakasz mérkőzésein szerzett összes pontjukat magukkal viszik. A felsőház küzdelmei február 22-én kezdődnek, míg az alsóházban március 4-én indulnak a mérkőzések.

A VasasPlaket–ContiTech-Szeged-Diapolo összecsapást február 18-án pótolják.

FÉRFI VÍZI OB I
A-csoport, a 13. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

PVSK-Mecsek Fűszért–KSI SE 8–4 (3–1, 1–1, 2–2, 2–0)
Pécs, 150 néző. V: Mucskai, Csanádi
PÉCS: BARÁT – GOGOV 2, Macsi, Horváth Zs., Csacsovszky A., CSACSOVSZKY E. 3, Kolozsi
Csere: Opacak 1, Lajkó, Safranko, KRIZSÁN 2, Csaba, Szabó E.
Edző: Lukács Gergely
KSI: BÁNYAI – Teleki, Berki, Kardos, Horváth Á., Kósa, Zerinváry 1
Csere: Grieszbacher (kapus), Schmölcz, Baj 1, Bóbis B., LÉVAI 2, Bihácsi, Hevesi
Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 5/1
Kipontozódott: Horváth Á. (21. p.), Kósa (28. p.)
Lukács Gergely: – Komoly ellenfél volt a KSI, szerintem a középszakaszban is azok lesznek majd. Két szenzációs kapusteljesítményt láthattunk, mi korábban is eldönthettük volna a mérkőzést, de kimaradtak a lehetőségeink.
Horváth János: – Tavasszal szenzációsan szerepel a Pécs, ez talán köszönhető annak is, hogy a Magyar Kupában megfricskáztuk őket. Három, három és fél negyedig méltó ellenfelek voltunk, de az utolsó négy percben kijött a különbség, fiatal csapatom elfáradt.

1. Szolnoki Dózsa Közgép 14 13 1 214–91 +123 39
2. A-Híd OSC Újbuda 14 11 2 1 192–117 +75 35
3. Contitech Szeged 13 6 5 2 136–105 +31 23
4. Vasas Plaket 13 7 1 5 130–131 –1 22
5. PVSK Mecsek Füszért 14 6 2 6 125–149 –24 20
6. Debreceni VSE 14 4 1 9 119–160 –41 13
7. Metalcom-Szentes 14 2 1 11 89–162 –73 7
8. KSI SE 14 14 86–176 –90 0