Férfi vízi MK: a Honvéd kettős győzelemmel elődöntős

2016.11.29. 20:40
A férfi vízilabda Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján a jól hajrázó RacioNet-Honvéd minimális különbséggel nyert a ContiTech-Szeged-Diapolo ellen, és így kettős győzelemmel jutott be a négy közé.

Kiegyenlített első félidőt követően – amelyben a második negyed nyolc gólt hozott – kettővel meglépett a vendégcsapat, de a házigazdák számára volt visszaút. A győzelmet érő gólt 2:43 perccel a vége előtt Kiss Gergely szerezte büntetőből.

FÉRFI VÍZILABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

RACIONET-HONVÉD–CONTITECH-SZEGED-DIAPOLO 9–8 (2–1, 4–4, 0–2, 3–1)
Kőér utca, 500
néző. V: Fodor R., Berki A.
HONVÉD: DECKER A. – Fazekas T. 1, SZIVÓS M. 1, Simon A. 1, Simizu, Kiss G. 1, Gyárfás T. 2. Cs: FEJŐS 3, Kiss B., Steinmetz B., Irmes P., Kalanovics. Edző: Vad Lajos
SZEGED: MEIXNER – Sedlmayer, Manhercz K. 1, Illés S., Sánta 1, PELLEI F. 2, Kiss Cs. 1. Cs: Baszara 2, Manhercz Á. 1, Nagy M., Vukicsevics, Palotás. Edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 9/0
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 2/2
Kiállítva (végleg cserével): Simizu (3. p.)
Továbbjutott: a Honvéd, kettős győzelemmel (18–16)
Vad Lajos:
– Igazi kupamérkőzés volt. Két azonos erejű és képességű csapat küzdelméből mi jöttünk ki jobban. Kétszer egy góllal nyertünk, továbbjutottunk, ezek mind nagyon nagy tettek a Honvéd életében.
Varga Péter: – A meccs előtt is elmondtam, nem vagyunk jó passzban, de ezen a mérkőzésen nagyot léptünk előre. Utálok veszíteni, a csapat is, nyerni szeretünk, de senkire sem tudok haragudni, egy góllal most jobb volt a Honvéd.