Férfi vízi, Európa-kupa: csak egyszer vezetett a Napoli a BVSC ellen…

2016.10.14. 19:44
A BVSC 9–8-as vereséget szenvedett a Napolitól a férfi vízilabda Európa-kupa C-csoportjában. Az olasz csapat mindössze egyszer vezetett a mérkőzésen – a legjobbkor, a mi szemszögünkből a legrosszabbkor... A Ferencvárosnak nem nagyon kellett izgulnia a Bayer Uerdingen elleni találkozón, az utolsó negyed azonban impozánsra sikeredett.

Az olasz válogatott Fabio Baraldival és Alex Giorgettivel felálló Napoli ellen egy 3–0-s rohammal kezdett Märcz Tamás csapata, ami után még a nagyszünetben is vezetett egy góllal.

Először 7–7-nél érte utol a Napoli a zuglóiakat – pont Giorgetti góljával, de Pásztor Mátyás találatának köszönhetően az utolsó szakasz előtt is még a magyar csapat vezetett 8–7-re.

Sajnos az utolsó negyedben már csak az olaszok találtak be – Antonio Maccioni másfél perccel a lefújás előtt alakította ki a 9–8-as végeredményt.

A BVSC a legnehezebb ellenfél ellen kezdte meg a szereplését, ha a hátralévő két meccsét hozza, minden bizonnyal továbbjut az 1. selejtezőkörből.

SIMA FRADI-GYŐZELEM

A Ferencvárosnak ma könnyebb dolga volt Splitben, a Bayer Uerdingen ugyanis mindenképpen verhető ellenfélnek számított. A német csapat nem is okozott gondot a zöld-fehéreknek, akik igazán a negyedik negyedben gáláztak: ezt a szakaszt 7–0-ra nyerték meg.

Nyéki Balázs öt, az olimpiai bajnok Sztefan Mitrovics négy góllal vette ki a részét a sikerből.

FÉRFI VÍZILABDA, EURÓPA-KUPA
C-CSOPORT (KASSA)

CANOTTIERI NAPOLI (olasz)–BVSC-ZUGLÓ 9–8 (1–3, 4–3, 2–2, 2–0)
Kassa. V: Dalli (máltai), Jaumandreu (spanyol)
CANOTTIERI: Vassallo – Buonocore, Maccioni 1, Di Martire, Giorgetti 2, Borrelli, Dolce 1, Campopiano 1, M. Gitto 1, Velotto 1, Baraldi 2, Esposito. Edző: Paolo Zizza
BVSC: Györke – Pásztor M. 3, Czigány K. 2, Szabó Bendegúz, Ambrus F., Csapó M. 1, Létay 1. Csere: Török B., Kovács P., Mátyok 1, Várnai, Szabó Bence. Edző: Märcz Tamás
Gól – emberelőnyből: 15/4, ill. 12/3
Kipontozódott: Szabó Bendegúz (16. p.), Buonocore (27. p.), Esposito (30. p.), Török B. (31. p.)
A csoport másik mérkőzésén: Hornets Kosice (szlovák)-Primorac Kotor (montenegrói) 7-12 (2-3, 3-7, 1-1, 1-1)

B-CSOPORT (SPLIT)
FTC-PQS–BAYER UERDINGEN (német) 17–6 (5–3, 3–2, 2–1, 7–0)
Split. V: Gomez (olasz), De Raffaelle (máltai)
FTC: Gárdonyi – Sz. Mitrovics 4, Marko Csuk 1, Katonás 1, Szirányi 1, Avramovics 1, Madaras 3. Csere: Tóth Márton, Dőry, Nyéki 5, Jansik Sz. 1, Vogel Simon. Edző: Varga Zsolt
UERDINGEN: Greck – Fleck 1, Kovács II Gergő, Tamson, Gietz 3, Rajna, Janzen, Thran, Neber, Reibel 1, Kilibarda 1, Pape. Edző: Tim Foche
Gól – emberelőnyből: 3/3, ill. 4/0
Gól – ötméteresből: 3/1, ill. –
Varga Zsolt:
– Az első két negyedben egyéni hibákból kaptunk négy gólt, kicsit olyan volt a játék, mint egy lassan bemelegedő gőzhajó. A harmadik és negyedik negyedben egy gólt kaptunk, a védekezés stabillá vált, ebből sokszor le tudtunk fordulni. Fontos, hogy a következő mérkőzést úgy kezdjük, ahogy most a harmadik harmadtól játszottunk.
A csoport másik mérkőzésén: Hornets Kosice (szlovák)–Primorac Kotor (montenegrói) 7–12 (2–3, 3–7, 1–1, 1–1)