Férfi vízi Ek: a Szolnok és az OSC hibátlan maradt, az Eger kiesett

K. T. I.K. T. I.
2020.12.06. 14:06
A Szolnok és az OSC a vasárnap aratott fölényes győzelmének köszönhetően egyaránt százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a csoportját a férfi vízilabda Eurokupában, míg az Eger a második vereségét követően pont nélkül zárt és búcsúzott a sorozattól – összegezte a játéknap eddigi történéseit a Magyar Távirati Iroda.

Az MTI tudósítása szerint, a sorozat eredményközlője alapján az OSC – amelynek továbbjutása szlovéniai csoportjában a vasárnapi összecsapás eredményétől függetlenül már korábban eldőlt – zárásként a Triglav Kranj gárdáját múlta felül 21–5-re.

A zágrábi csoportban – amelyben az olasz Trieszt visszalépését követően hárman maradtak – az Eger vasárnap úgy kapott ki 13–7-re a horvát Mladosttól, hogy két negyedben döntetlenre végzett ugyan, az első és a harmadik játékrészben viszont nem szerzett gólt, miközben kapott összesen hatot. Az egrieket szombaton a montenegrói Primorac Kotor is hatgólos különbséggel (15–9) múlta felül.

Százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg csoportját a Szolnoki Dózsa: a Tisza-parti együttes négyese házigazdájaként vasárnap a görög Apollon Szmirnisz felett diadalmaskodott. A magyar csapat legeredményesebb játékosa a szerbek olimpiai és világbajnok klasszisa, Filip Filipovics volt négy góllal – tette hozzá az MTI.

A BVSC Zugló meccsét a Tourcoing sikeres óvása miatt újra kell játszani.

A négyes csoportokból az első kettő jut a nyolcaddöntőbe – emlékeztetett a távirati iroda.