Férfi vízi BL: volt 1-9 is, de az Eger ezúttal megúszta a nagy verést

2014.02.22. 20:22
Ezúttal is jobb volt a Primorje (Fotó: Grnák László)
Ezúttal ötgólos vereséget szenvedett az Eger a Primorje Rijekától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában. A magyar bajnok 9–1-es hátrányban is volt, végül 11–6-ra kapott ki.

A hevesi csapat néhány hete már-már megalázó, 13 gólos vereséget szenvedett a Primorje Rijeka otthonában. Akkor még Gerendás György volt a magyar csapat vezetőedzője, menesztése után azonban már Dabrowski Norbert irányította az egrieket.

Varga Dánielék azonban ezúttal is sokkal jobbak voltak a magyar bajnoknál, amely az első félidőben azt azért megakadályozta, hogy átszaladjon (ússzon...) rajta a horvát alakulat. Mindössze három gólt kapott az első két negyedben az Eger, igaz, Salamon révén csak egyet szerzett. Aztán minden összeomlott.

A harmadik negyedet a Setka vezette Primorje 6–0-ra megnyerte – a fél tucatba Varga Dénes is besegített eggyel. Az eredményjelzőn így már 1–9 állt, újabb nagy pofon volt készülőben.

Az utolsó játékrészben ezúttal legalább tudta kozmetikázni az eredményt a magyar csapat: Bátori két előnygólt is bevert, és megtette ugyanezt Hárai és Salamon is. Szerencsére a horvátok annyira már nem erőltették a játékot, így végül is (az odavágóhoz képest mindenképp) vállalható vereséget szenvedett az Eger.

Pláne úgy, hogy a hajrában Hárai még egy hatalmas gólt ragasztott a Primorje kapujába. A vége: 6–11

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
ZF-EGER–PRIMORJE RIJEKA (horvát) 6–11 (1–2, 0–1, 0–6, 5–2)
Eger, 2300 néző. Vezette: Naumov (orosz), Rovida (olasz)
EGER: Bisztritsányi – Bátori 2, Kovács Gábor, Biros, HÁRAI 2, Graham, Gór-Nagy. Csere: Bundschuh, Varga II Zs., Bedő, Salamon F. 2, Zalánki. Edző: Dabrowski Norbert
PRIMORJE: Vican – Muslim 2, Petrovics, Varga Dániel 1, RADU 3, X. Garcia 1, Varga Dénes 1. Csere: Buljubasic, SETKA 3, Obradovic, Krapic. Edző: Ivan Asic
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 12/8
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Buljubasic (25. p.), Petrovics (26. p.), Bedő (30. p.)
DABROWSKI NORBERT, az Eger edzője: – Észrevettem, hogy a Rijeka is cserél menet közben, amit eddig nem nagyon csinált, tehát a horvátok is elfáradtak. Apró pontatlanságokat láttam, de hátul elfogadható volt a teljesítmény. A harmadik negyedben a fejben szétcsúsztunk, nem kellett volna ennyi gólt kapnunk azért, mert elöl még nem ment mindig. Viszont az utolsó negyedben javultunk, dicséret illeti a fiúkat, mert tudták kezelni a helyzetet. Még egyszer nem léphettünk ugyanabba a folyóba.
IVAN ASIC, a Rijeka edzője: – Fontos volt, hogy az első pillanattól kezdve mi vezettünk, és ez meg is határozta a mérkőzést. A végére kicsit csökkent a koncentrációnk, de ez ebben a helyzetben normális. Nagyon elégedett vagyok azzal, amit a csapatom mutatott, ráadásul Sukno nélkül játszottunk, aki nagy veszteség. Szervezettek voltunk és jobbak, mint az Eger.