Férfi vízi BL: az Eger a 3. negyed feléig bírta Barcelonában

2017.02.08. 20:29
A Szolnok hazai pályán 12–7-re legyőzte a Spandaut a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában.

A német csapat nagyjából a 3. percig tartotta a Szolnok tempóját (1–1), ezt követően a magyar csapat két góllal elhúzott ellenfelétől (3–1), és bár a vendégek a második negyed elején szépítettek, Vámos Márton találata már 6–2-es előnyt jelentett.

Andrija Prlainovics büntetőjével a félidő utolsó percében már öt gól volt a felek között (8–3), és bár a harmadik negyedben kétszer is feljött háromra a vendégcsapat, Varga Dénes a hajrában visszaállította ezt a differenciát (12–7).

A Szolnok az ötödik fellépéséből a negyediket nyerte meg egy iksz mellett, így pontszámban beérte a hasonlóan álló Olympiakoszt.

A B-csoportban az Eger Erdélyi Balázs góljával vezetést szerzett a Barceloneta vendégeként, majd Albeto Munarriz triplája után Hárai Balázs és Milos Csuk góljával 3–3-mal mehetett a nagyszünetre.

A második félidőben négy percig tartotta még magát a magyar csapat, 5–5-öt követően azonban már csak a spanyolok akarata érvényesült (10–6).

VÍZILABDA, FÉRFI BL
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ

SZOLNOKI DÓZSA KÖZGÉP–SPANDAU 04 BERLIN (német) 12–7 (3–1, 5–3, 2–3, 2–0)
Szolnok, 600néző.V:Luca (olasz), Tiozzo (horvát)
SZOLNOK:
NAGY V. – JANSIK D.1,VARGA DÉNES2,Prlainovics2,Mezei, Crousillat, Gocics1. Csere:Vámos3,M. Alekszics2,Younger, KIS G.1,Fülöp B. Edző:Cseh Sándor
BERLIN:Baksa – Marzouki1,Preuss, Gielen, MATEO CUK1,DEDOVICS3,Restovics. Csere:Saudadier2,Jöngling, Küppers, Oeler, Hamby, Höhner. Edző:Petar Kovacsevics
Gól – emberelőnyből:5/1, ill. 4/1
Gól – ötméteresből:4/3, ill. 1/1
Kipontozódott:Gielen (22. p.)
Cseh Sándor:
– A második negyed hajrájáig, nyolc hármas állásig nagyon jól játszottunk, utána azonban egyéni hibák miatt három gólra felzárkózott a német csapat. Ám az igazsághoz tartozik, hogy ebben az esztendőben ez volt az első nehezebb tétmérkőzésünk.
Petar Kovacsevics:– Voltak jobb, de sajnos gyengébb időszakaink is. Ami pozitívum, hogy kilenc négyes állást követően felzárkóztunk, Varga Dénes gólja azonban eldöntötte a mérkőzés. Megérdemelten nyert a szolnoki csapat.

Kedden játszották:Olympiakosz Pireusz (görög)–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 7–4 (1–1. 2–1, 4–1, 0–1).Szerda:Olympic Nice (francia)–AN Brescia (olasz) 9–12

B-CSOPORT, 5. FORDULÓ

CNA BARCELONETA (spanyol)–ZF-EGER 10–6 (2–1, 1–2, 5–2, 2–1)
Barcelona. V:Margeta (spanyol), Rakovics (szerb)
BARCELONETA:
D. López Pinedo –Famera, Sz. Raszovics2,Munarriz4,Larumbe1,Minguell, Roca, V. Raszovics, Tahull1,F. Fernández1,Mallarach1,Bustos. Edző:Jésus Martin
EGER:B. Mitrovics – Milos Csuk1,Erdélyi1,Hosnyánszky1,Hárai1,Vapenszki, Decker Á. Csere:Kovács Gergő, Bedő1,Lőrincz, Angyal1,Csucskovics. Edző:Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből:11/2, ill. 11/1
Kipontozódott:Hosnyánszky (27. p.), Famera (28. p.)
Dabrowski Norbert:
– Arra készültünk, hogy a Barceloneta gyors vízilabdát játszik, s ezzel nem is volt gond, nem kaptunk lefordulásgólt, szóval nem ezen ment el a mérkőzés. Tudtuk, hogy hat a hat ellen és emberhátrányban is jól védekeznek, s nekünk a támadásban egyenlő létszámnál és emberelőnyben is voltak nehézségeink. Mindkét oldalon születtek extra gólok, amikre nem lehetett számítani, viszont kritikus szituációkban hibáztunk, a védőfalban lévő játékosunk kétszer is kapufát lőtt fórban. Amit még szeretnék visszanézni, az a szabaddobások megítélése, ezekben a helyzetekben aktívabbak voltak a spanyolok. A lefújás pillanatában azt gondoltam, nagy baj ez a vereség, de azóta tudom, hogy a Jug döntetlent játszott a Hannoverrel, úgyhogy sokat nem változott a helyzet. Nyernünk kell otthon a Barceloneta ellen, s a Recco elleni mérkőzést leszámítva hoznunk kell a többi meccset.

További eredmények:Jug Dubrvonik (horvát)–Waspo Hannover (német) 15–15 (4–3, 2–4, 0–3, 9–5), Partizan Beograd (szerb)–Pro Recco (olasz) 5–17 (0–3, 2–3, 2–5, 1–6)