Férfi vízi BL: megvan a harmadik, hiba nélküli OSC

2014.10.19. 17:13
Az OSC önbizalommal telve várhatja a főtáblára jutásról döntő páros meccset (Fotó: NS-archív, Veres Viktor)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája selejtezőjében az A Híd-OSC-Újbuda küzdelmesen induló mérkőzésen végül biztosan győzött a német ASC Duisburg ellen. Mindezt egy olyan találkozón, amelynek eredményétől függetlenül a magyar klub már korábban bebiztosította a továbbjutását. Zárásként nyert, és csoportmásodikként jutott a 3. selejtezőkörbe a Szolnoki Dózsa.

Az első félidőben rendre az OSC szerezte meg a vezetést, és játszhatott előnyben, ám a két vereség után érkező Duisburg fórjait (3/4) jó százalékkal kihasználva becsülettel kapaszkodott. Kétgólosnál így nem volt nagyobb a különbség a medencében lévő felek között, a nagyszünethez érve pedig minimális volt a kétszer büntetőből eredményes OSC előnye (5–4).

Újabb két emberelőnyös találattal tartotta magát versenyben a német együttes, amelynek a záró negyedhez érve még csak kétgólos volt a hátránya. A végéhez közeledve azonban egyre megnyugtatóbb lett az OSC előnye, amelynek sikere speciel egy percig sem forgott veszélyben, és az erőviszonyoknak megfelelően csupán győzelmének nagysága volt kérdőjeles.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
2. SELEJTEZŐKÖR, D-CSOPORT (BUDAPEST), 3. FORDULÓ
A-HÍD-OSC-ÚJBUDA–ASC DUISBURG (német) 11–8 (1–1, 4–3, 3–2, 3–2)
Nyéki uszoda, 300
néző. V: Sztavridisz (görög), Busch (spanyol)
OSC: Bisztritsányi – BÁTORI 2, Salamon F., Bundschuh 1, KOVÁCS GÁBOR 2, Drasko Brguljan 1, Graham 1. Cs: Hegedüs G., Decker Á., Juhász Zs. 2, Gór-Nagy 1, Szentesi Á. 1. Edző: Vincze Balázs
DUISBURG: Schenkel – SCHÜLER 2, Obschernikat, Real 1, Eidner 2, Theis 1, Kalberg 1. Cs: Ianc, M. Grohs, D. Grohs 1, Esforzado, Möller. Edző: Arno Troost
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 9/6
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Bundschuh (30. p.)
Vincze Balázs:
– Nem volt könnyű meccs, mert szinte biztos csoportelsőként játszottunk, és azt is tudtuk, hogy három, illetve hat nap múlva is mérkőzésünk lesz. A srácok a meccs előtt nem tudták, hogy hétfőn sem délelőtt, sem délután nincs edzés, ha tudják, valószínűleg nem tartalékoltak volna ennyire az energiával, hogy csak az utolsó negyedben döntsük el a mérkőzést.
Arno Troost: – Nem volt túl sok lehetőségünk készülni a tornára. Fiatal csapat vagyunk, minél több magas színvonalú mérkőzésre van szükségünk, hogy fejlődjünk. Az elmúlt három napon ilyeneket játszottunk.
A csoport másik találkozóján:
Digi Oradea (román)–Szintez Kazany (orosz) 14
–9 (3–2, 5–4, 3–2, 3–1)

F-CSOPORT
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–YÜZME ISTANBUL (török) 17–11 (4–4, 7–2, 3–4, 3–1)
Kragujavac. V:
Simion (román), Mercier (francia)
SZOLNOK: Nagy V. – Tóth M. 2, Sz. Mitrovics, Jansik D. 1, Mezei, Varga Dániel 2, Vámos 6. Cs: Gocics 1, Varga Dénes 2, Kis G. 3, Madaras, Alekszics. Edző: Cseh Sándor
YÜZME ISTANBUL: Marinkovics – Taylan, Ivosevics 1, Sutalo 3, Sönmez 2, Hantal, Baskaya 1, Bebic 4, Elveren, Solak, Gedik (kapus)
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 4/4
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. –
Kipontozódott: Sutalo
Cseh Sándor:
– Ezt a mérkőzést is le kellett játszani, illetve meg kellett nyernünk, a többit majd egymás közt megbeszéljük.
A szolnoki mérkőzésről itt olvashat bővebben.

Radnicski Kragujevac–Possilipo 9–5
(1–3, 3–1, 1–0, 4–1)