Férfi vízi BL: könnyen győzött a továbbra is hibátlan FTC

MTI/H. Á.MTI/H. Á.
2019.10.30. 19:30
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a B-csoportban érdekelt Ferencváros továbbra is őrzi hibátlan mérlegét, miután hatgólos győzelmet aratott a spanyol CN Terrassa fölött. A 17–11-re nyerő zöld-fehérek legeredményesebbje Zalánki Gergő volt négy góllal.
Vámos (fehérben) és társai  védekezésben nem annyira jeleskedtek (Fotó: Dömötör Csaba)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINSON A KÉPRE!
Vámos (fehérben) és társai védekezésben nem annyira jeleskedtek (Fotó: Dömötör Csaba) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINSON A KÉPRE!
JANSIK SZILÁRD
„A védekezés miatt van bennünk némi hiányérzetet. Remekül kezdtünk, az is volt a cél, hogy ellépjünk három-négy góllal. Az elején nem is tudtak támadni, csak aztán – ahogy mondta az edzőnk, Varga Zsolt –, felpuhulunk, és nem állunk bele eléggé keményen. Igaz, sok kiállítást ítéltek ellenünk, szóval nem is a keménység hiányzik, talán inkább nem figyelünk oda eléggé. Az európai Szuperkupa-mérkőzésen sokkal nehezebb lesz” – mondta az FTC védője.

A zöld-fehérek – akik a Hannovert és a Marseille-t is hazai medencében győzték le – viszonylag gyorsan eldöntötték a találkozót.

Az első negyedben mindössze négy perc játékot követően már 4–0 volt az állás, majd a második negyed közepén már 8–3-at mutatott az eredményjelző.

A nagyszünet után ugyan a spanyolok többször feljöttek három gólra – ennél közelebb egyszer sikerült –, a zöld-fehérek nem hagyták „záródni az ollót”, sőt végül hat gól különbséggel nyertek.

A Ferencváros 17., utolsó gólját Zalánki Gergő szerezte, aki ezzel lett a csapat legeredményesebb játékosa, négy góllal.

A Bajnokok Ligája-győztes Ferencváros szombaton a CN Marseille vendégeként játszik az Eurokupában bajnok francia csapattal az Európai Szuperkupáért.

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
B-CSOPORT
FTC-Telekom Waterpolo–CN Terrassa (spanyol) 17–11 (5–2, 3–2, 3–4, 6–3)
Komjádi uszoda, 600
néző. V: Schwartz (izraeli), Achladiotisz (görög)
FTC: Vogel Soma – Fundulisz 2, Jaksics 1, VARGA DÉNES 3, Mezei 2, Sedlmayer 1, Vámos 2. Csere: Gárdonyi (kapus), JANSIK SZ. 2, Német T., ZALÁNKI 4, Younger, Pohl. Edző: Varga Zsolt
TERRASSA: I. Aguilar – BARROSO 2, Mora 2, Chico, PERICAS 1, Sanahuja 2, O. Aguilar. Csere: Gutiérrez 1, Alarcón 1, F. Sánchez 1, O. Rodríguez, Alegre 1. Edző: Dídac Cobacho
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 11/5
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. 2/1
Kipontozódott: Rodríguez (16. p.), Sanahuja (25. p.), Pohl (26. p.)
Varga Zsolt: – Egyrészt elégedett vagyok, hiszen végig vezettünk, és ez fontos a Bajnokok Ligája-szereplésünk miatt. A védekezésről már nem mondhatom el ugyanezt, az első két negyedben csak négy gólt kaptunk, az rendben van, ám a második félidő hét találata sok. Ráadásul akkor lőtték őket, amikor le kellett volna zárni a mérkőzést. Ez abból is fakadhat, hogy újjáépült a csapat, vannak részek, amelyekben a játékosok még nem mozognak eléggé együtt, de hétről hétre dolgozunk, hogy javítsunk ezen.
Dídac Cobacho: – Nem kezdtünk jól, de aztán sikerült feljavulnunk, örülhetünk annak, hogy tizenegy gólt lőttünk a Ferencvárosnak. Az ilyen mérkőzéseken lehet tanulni, remélem, sikerült a játékosainak ellesni valamit a legjobbaktól.

KORÁBBAN
Dinamo Tbiliszi (grúz)–A-Híd OSC Újbuda 8–14 (3–2, 1–3, 0–5, 4–4)

Az OSC gólszerzői: Ubovic 3, Manhercz, Erdélyi, Kovács Ge., Ukropina, Burián 2-2, Prlainovic 1