Férfi vízi BL: először botlott a címvédő Szolnok és az OSC is

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.11.29. 21:08
Először botlott a Szolnok a BL-ben (Fotó: Madar Dávid, archív)
A címvédő Szolnok 10–9-re kikapott a német Spandau vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában szerdán. Az OSC szintén első vereségét szenvedte el a sorozatban a Barceloneta otthonában, az Eger döntetlent játszott.

A kiegyenlített összecsapáson előbb a BL-címvédő vendégek (1–3), majd a házigazdák kerültek kétgólos előnybe (6–4). A negyedik játékrész döntetlenről indult (8–8), aztán a záró negyedben duplázó Mateo Cuk 23 másodperccel a vége előtt győztes gólt szerzett a Spandaunak. A Szolnok két győzelem után először botlott, hozzá hasonlóan a német együttes is két győzelemmel és egy vereséggel várja a folytatást.

Az OSC hatgólos vereséget szenvedett a spanyol CNA Barceloneta vendégekén. Az újbudaiak az első negyedben még tartották magukat, ám a házigazda utána elhúzott, és a záró felvonás előtt már 9–2-re vezetett. Az OSC két siker után veszített pontot a sorozatban, a Barceloneta egy döntetlen és egy vereség után először nyert.

Az Eger 4–4-es döntetlent játszott a montenegrói Jadran Carine vendégeként. Dabrowski Norbert vezetőedző együttese így 1–1 győzelemmel, döntetlennel és vereséggel áll csoportjában, montenegrói riválisának ez volt az első pontvesztése.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
B-CSOPORT

SPANDAU 04 (német)–SZOLNOKI DÓZSA 10–9 (5–4, 1–3, 2–1, 2–1)
V:
Calabro (olasz), Virijevics (szerb)
SPANDAU: BAKSA – Saudadier, Gielen, MATEO CSUK 3, NEGREAN 2, Juengling, Sterelzkij, DEDOVICS 2, Stamm 1, Reibel 1, Resztovics 1, Pjeszivacs. Edző: Petar Kovacsevics
SZOLNOK: Nagy V. – Prlainovics 1, Bátori 1, Jansik D., Mezei, Gocics, ZALÁNKI 3. Csere: Mezei, Alekszics 1, Younger 1, Milos Csuk 1, Kis G. 1, Fülöp. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 8/3
Gól – ötméteresből: – ill. 1/1
Kipontozódott: Gielen (26. perc)
Cseh Sándor:
– Nyilván nagyon rossz érzés kikapni, hirtelen nem is emlékszem rá, mikor veszítettünk legutóbb, ugyanakkor a vereségekből lehet tanulni. Hosszú még az idény, ám nekem és a játékosaimnak is meg kell állnunk egy pillanatra és szépen újra felépíteni mindent. Elismerésem a Spandaunak, nagyon harcos volt, megérdemelte a győzelmet.

JADRAN HERCEG NOVI (montenegrói)–ZF-EGER 4–4 (1–0, 0–2, 1–1, 2–1)
V: Vojevogyin (orosz), Severo (olasz)
JADRAN:
KANDICS – Radovics 1, Draskovics, Ukropina 1, Krijestorac, Petkovics, Merkulov 1. Csere: Popadics, D. Banicsevics, B. Banicsevics, Gardasevics, Spaics 1. Edző: Vladimir Gojkovics
EGER:
B. MITROVICS – Lőrincz B., Angyal, Rasovics 1, Hosnyánszky 2, Hárai, Vlahopulosz 1. Csere: Avramovics, Decker Á., Kovács Gergő, Bedő, Csucskovics. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből:
6/1, ill. 5/0
Gól – ötméteresből:
–, ill. 2/2
Kipontozódott: Hárai (20. perc), Draskovics (26. perc)
Dabrowski Norbert:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt, kevés ítélettel, inkább hasonlított az egész pankrációra, mint pólóra. Örülök annak, hogy nem kaptunk ki idegenben, pláne, hogy látom, miként alakul a többi eredmény. Hiába, ez a Bajnokok Ligája, itt semmit sem adnak ingyen. Két éve is döntetlent játszottunk ellenük, adva van a recept, a hazai mérkőzéseken nyerni kell, és akkor értékes lesz az idegenbeli pontszerzés. Összességében nem lehetek elégedetlen a mérkőzéssel.

8. Alphen 3 3 18–45 0

További eredmények: Astralpool Sabadell (spanyol)–AZC Alphen (holland) 12–10, Pro Recco (olasz)–Steaua Bucuresti (román) 15–6

A-CSOPORT
CNA BARCELONETA (spanyol)–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 12–6 (2–1, 4–1, 3–0, 3–4)
Barcelona. V: Sztavridisz (görög), Schwartz (izraeli)
BARCELONETA: López – Famera, Granados 1, Munarriz 4, Vrlic, Larumbe 1, Paul García, F. Fernández 1, Tahull, Perrone 2, Mallarach 2, Bustos 1. Edző: Jesus Martín
OSC: Bisztritsányi – Randjelovics, Hegedüs, Erdélyi 1, Ubovics, Tóth M. 1, Drasko Bruguljan 1. Csere: Gór-Nagy, Salamon 1, Kovács Gábor, Seman 1, Juhász Zs. 1. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1
Petik Attila: – Meleg vizet készítettek a spanyolok, de nem lehet erre fogni az eredményt. Más sebességen játszott a Barceloneta, és hiába tudtuk, hogy jól forduló csapat, a sok hibánk miatt rendszeresen lehagytak minket. Két-három gólos vezetéskor nyugodtan játszhattak, mi pedig két méterről is sok helyzetet hagytunk ki. Ezt a meccset nézve, reális eredmény született. Igyekszünk összekapni magunkat, és készülni a hét végi Magyar Kupa négyes döntőre.

8. Partizan Beograd 3 3 22–41 0

A BL főtábláján két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek, a genovai nyolcas döntőt június 7. és 9. között rendezik.