Férfi vízi BL: nyolcas döntőben az FTC, az OSC lemaradt róla

LAKNER GÁBORLAKNER GÁBOR
2022.04.20. 20:15
A Ferencváros szinte végig rohant az eredmény után, aztán az utolsó negyedben robbantott, és egy góllal legyőzte a Radnicskit, így ott lesz a sorozat végjátékában. Az OSC ugyanakkor lemaradt a nyolcas döntőről.
Nehezen, de az FTC legyőzte a Radnicskit (Fotó: Török Attila) – A FOTÓRA KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL!

Háromszor vezetett a Radnicski Kragujevac ellen, de harmadszor a legjobbkor, a mérkőzés utolsó percében. Így a zöld-fehérek győztek, és sorozatban harmadszor kvalifikáltak a Bajnokok Ligája nyolcas döntőjébe, csak hát ez nem ment olyan egyszerűen.

VÉLEMÉNYEK
Vámos Márton, az FTC balkezese: –

A kezdeti fegyelmezetlenségeket ki tudtuk küszöbölni az utolsó negyedben, emellett a jó edzettségi állapotnak és a megfelelő koncentrációnak tulajdonítom, hogy fordítottunk. Nem volt egyszerű meccs, nagyon jó csapat a Radnicski, tipikus szerb együttes, mindig nehéz ellene játszani, ráadásul látszott, hogy készült belőlünk. Nagyon örülök, hogy bent vagyunk a nyolcas döntőben, de még tennénk egy lépést, hogy a második vagy a harmadik helyen zárjuk a csoportot.

Molnár Erik, az FTC bekkje: –

Ekkor téttel bíró meccset talán a Magyar Kupa döntőjében játszottam, most szinte végig vesztére álltunk, de a végén némi szerencsével sikerült fordítanunk. Azért edz minden nap az ember, hogy ilyen meccseket játsszon és ilyen tétért menjen a küzdelem. A nyolcas döntő nemcsak egy fiatal játékosnak, hanem a rutinos vízilabdázóknak is hatalmas öröm. Jól éreztem magam a vízben, bár voltak hibáim, de velem együtt mindenki mindent megtett a győzelemért.

A Ferencváros abban a tudatban ugrott medencébe, hogy már a döntetlen is továbbjutást ér, az Olympiakosz ugyanis döntetlent játszott a Novi Beograd ellen. Az első negyedben meg is volt a döntetlen, de már ekkor is látszott, hogy a különösebb tét nélkül játszó szerbek nagyon is komolyan vették a mérkőzést, és keményen beleálltak a küzdelembe. A zöld-fehérek mentek-mentek előre, de a védekezésük messze nem volt olyan masszív, mint a Novi Beograd vagy az Olympiakosz ellen.

Például az Olympiakosz az egész meccsen lőtt nyolcat a Fradinak, ehhez képest a Radnicski már a félidőben beköszönt ennyiszer Vogel Somának. Ezzel párhuzamosan a zöld-fehérek rengeteg helyzetet lőttek kapu mellé vagy a kapusba, a statisztika szerint Lazar Dobozsanov nagyon jól védett, de sokszor nemes egyszerűséggel telibe találták. Ráadásul a Ferencváros egyik nagy fegyvere, az emberelőnyös játék is szétesett, a hazaiak elképesztően bőkezűen bántak a fórokkal.

Viszont bármennyire nem ment a játék, a zöld-fehérek egy pillanatra sem adták fel a küzdelmet, folyamatosan daráltak, Danyiil Merkulov és Vámos Márton pedig hatalmas átlövésekkel jelentkezett, így két gólnál messzebbre egyszer sem engedték el a szerbeket. A harmadik szakasz legvégén kulcspillanat volt, hogy mínusz kettőnél a saját teljesítményével nem elégedett Vogel Soma kivédte Filip Jankovics emberelőnyből leadott lövését, az ellentámadásból ráadásul Vámos betalált, így három helyett mindössze egy gól választotta el a két csapatot az utolsó negyed előtt.

Az utolsó nyolc perc a menetrendszerű Marko Radulovics-góllal kezdődött, de ekkor jött a fordulat! A Ferencváros védekezése a sokadik taktikai változtatás után összeállt, Varga Dénes lefordult, kipontozta Milos Csukot, majd gólpasszt adott Jansik Szilárdnak. A szerbeket elhagyta a szerencse, a következő két támadásuk végén a kapufát találták telibe, ezzel ellentétben a túloldalon Vámos és Varga Dénes is elképesztően nagy gólt lőtt – máris vezetett a Fradi!

Időkérés után Nikola Lukics egyenlített, de ezzel még mindig továbbjutásra álltak a zöld-fehérek. Másfél percnyi kapkodás végén Vogel Soma védett, Jansik Szilárd valahonnan még erőt merített, és lefordult. Faultolták, teljes joggal kiszórták a vétkest, Jansik pedig végigvitte a fórt, és a kapuba vágta a labdát! A hátralévő 41 másodpercben már semmi sem történt, az FTC 14–13-ra győzött, és az utolsó eredményétől függetlenül ott lesz Belgrádban a sorozat nyolcas döntőjében.

Amiről végérvényesen lemaradt az OSC, a másik csoportban ugyanis a Hannover 10–9-re legyőzte a Spandaut. A két német csapat mérkőzésén nem megbeszélt eredmény született, a Spandau azonban hiába kezdett 3–0-val, a harmadik negyedben elveszítette a fonalat, és hiába küzdött legalább a döntetlenért az utolsó nyolc percben, csak egyetlen gólra volt képes felzárkózni. A Hannover előnye így már behozhatatlan az OSC-nek, így csak egy magyar csapat játszhat a final eight-ben.

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
13. FORDULÓ
A-CSOPORT

FTC-TELEKOM–
VK RADNICSKI KRAGUJEVAC (szerb) 13–12 (4–4, 3–4, 2–2, 4–2)
Komjádi uszoda, 1400
néző. V: Margeta (szlovén), Birakisz (görög).
FTC:
Vogel Soma – Vigvári Vendel, VARGA DÉNES 2, Molnár E. 1, Német T., VÁMOS 5, JANSIK SZ. 2. Csere: MERKULOV 3, Ubovics, Fekete G., Damonte. Edző: Varga Zsolt
RADNICSKI: Dobozsanov – Lukics 2, Milicsics, Milos Csuk 1, J. Vrlic 1, Ukropina 1, Jankovics. Csere: SZTANOJEVICS 3, Toholj, Krug, Pljevancsics, RADULOVICS 4. Edző: Uros Sztevanovics
Gól – emberelőnyből: 17/6, ill. 13/7. Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/1. Kipontozódott: Milos Csuk (27. p.), Lukics (32. p.)
Varga Zsolt: – Más pszichés háttérrel jött a két csapat erre a meccsre, a Radnicskinek nem volt veszítenivalója, bennünk pedig az elmúlt két mérkőzés után kissé túlzott magabiztosság volt, mert azokon minden jól ment – hát, ezúttal nem ment jól. Az ellenfélnek minden bejött, ettől még feszültebbek lettünk, de taktikát váltottunk védekezésben és támadásban is, ennek lett az eredménye a fordítás – meg a játékosok klasszisteljesítményének, mert nekik kellett belőni a helyzeteket.
Uros Sztevanovics: – Meg kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést, de túl helyzetet rontottuk el, amikor két góllal vezettünk. A harmadik negyedben emberelőnyben támadtunk a háromgólos előnyért, nem kértem időt, ebben én hibáztam – ki is hagytuk a lehetőséget. Ráadásul túl sok könnyű gólt engedtünk a Ferencvárosnak, a Bajnokok Ligájában nem lehet úgy győzni, ha engedjük a lefordulásokat vagy blokkok nélkül hagyjuk lőni az ellenfél játékosait.

8. Dinamo Tbiliszi 13 1 – 12 116–216 3

További eredmények: Olympiakosz (görög)–VK Novi Beograd (szerb) 12–12, Dinamo Tbiliszi (grúz)–Jadran Split (horvát) 12–11, CNA Barceloneta (spanyol)–AN Brescia (olasz) 12–12

8. Steaua Bucuresti 13 1 1 11 102–171 4

További eredmény: Waspo98 Hannover (német)–Spandau 04 (német) 10–9. Kedden játszották: GENESYS OSC ÚJBUDA–BVK Crvena zvezda (szerb) 13–9, Steaua Bucuresti (román)–Pro Recco (olasz) 3–14, CN Marseille (francia)–Jug Dubrovnik (horvát) 12–13