Férfi vízi BL: három magyar csapat lesz a főtáblán

2015.10.17. 20:19
Gór Nagy Miklósék könnyen elintézték a DIGI Oradeát (Fotó: Korponai Tamás)
Az OSC 10–3-ra nyert a DIGI Oradea elleni visszavágón otthon a férfi vízilabda BL selejtező 3. fordulójának visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott a főtáblára. Szintén két sikerrel jutott a legjobb 12 csapat közé a Szolnok, amely a Marseille-nél volt jobb.

Az OSC, a magyar bajnokság legutóbbi ezüstérmese, amely Nagyváradon 9–7-re nyert, remekül kezdett a Nyéki Imre Uszodában: az első, majd a második játékrészben is kétszer volt eredményes anélkül, hogy egyetlen gólt is kapott volna. A harmadik negyedben szépítettek a nagyváradiak, akik 4–1 után 5–2-re javítottak, de a vendéglátóknak volt válaszuk: elhúztak 10–2-re, s már csak egy gólt kaptak a lefújásig.

Ha az egygólos hazai vereségük után a marseille-iek még reménykedtek is a továbbjutásban, a szolnoki visszavágó nagyszünetében már biztos nem. Két negyed után ugyanis 8–1-re vezetett a Dózsa, amelynek így az is belefért, hogy a folytatásban kicsit kiengedjen.

A 12 csapatos főtáblán az OSC és a Szolnok is a B-csoportban folytatja szereplését. Az A-csoportban is lesz magyar együttes, az Eger, amely azonban házigazdaként már biztos résztvevője a hatos döntőnek is, amelyet 2016 júniusában Budapesten rendeznek meg.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
A-HÍD-OSC-ÚJBUDA–DIGI-ORADEA (román) 10–3 (2–0, 2–0, 3–2, 3–1)
Nyéki uszoda, 500
néző. V: Schwartz (német), Koryzna (lengyel)
OSC: BISZTRITSÁNYI – Salamon F., BÁTORI 3, DECKER Á. 2, Német T., Gór-Nagy, Juhász Zs. Csere: Barabás (kapus), HEGEDÜS G. 2, Bundschuh 1, Graham, Drasko Brguljan 1, Kovács Gábor 1. Edző: Vincze Balázs
ORADEA: G. Pijetlovics – Negrean 1, Mihnea, Cretu, Dunca, Csupics, Popoviciu. Csere: Chioveanu, Markovics 2, Szabo Botond, R. Georgescu, Kováts. Edző: Kádár Kálmán
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 5/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kiállítva (cserével végleg): Dunca (26. p.)
Továbbjutott: OSC (kettős győzelemmel, 19–10)
Vincze Balázs:
– A debreceni vereség rendet tett a fejekben, és ha a fejünk rendben van, akkor egy ilyen szintű csapat ellen – nem lebecsülve a Nagyváradot – mi vagyunk az esélyesek. Remek védekezéssel, olykor látványos támadásokkal tudtuk ezt az eredményt hozni. A későbbiekben jóval nehezebb csatákra számítok a Bajnokok Ligájában.
Kádár Kálmán: – Az elején megpróbáltuk megfogni a meccset, az OSC azonban sokkal jobban használta ki a helyzeteit, és ez az eredményben is megmutatkozott, szép lassan elhúzott tőlünk, mi pedig kihagytuk a lehetőségeinket.

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–CN MARSEILLE (francia) 13–6 (3–1, 5–0, 4–3, 1–2)
Szolnok, 1000
néző. V: Peric (horvát), Toygalli (török)
SZOLNOK: NAGY V. – Varga Dénes 1, Sz. Mitrovics 2, Jansik D., Gocics 1, Vámos, MADARAS 2. Csere: KIS G. 3, VARGA DÁNIEL 2, Mezei, M. Alekszics 1, Younger 1. Edző: Cseh Sándor
MARSEILLE: Garsau – Monneret, T. SIMON 3, Crousillat 1, I. Kovacsevics, Khasz 1, Camarasa. Csere: Constantin-Bicari 1, Olivon, Guilllaume, Canonne. Edző: Florian Bruzzo
Gól – emberelőnyből: 6/5, ill. 4/2
Gól – ötméteresből: 1/0, ill.1/1
Kipontozódott: Jansik D. (25. p.), Varga Dániel (27. p.), Younger (32. p.)
Továbbjutott:
a Szolnok, kettős győzelemmel, 20–12-es összesítéssel
Cseh Sándor: – Bátran kezdett a Marseille, de gyorsan megszeppent, mert agresszíven védekeztünk, és a hat-ötös lefordulások után sorra lőttük a gólokat. Mindezeknek köszönhetően már az első félidőben eldöntöttük a mérkőzést.
Florian Bruzzo: – Nem ezt vártuk, ennél jobb eredményt csak akkor érhettünk volna el, ha tudásunk legjavát nyújtjuk, de ezúttal elmaradtak nálunk a jó egyéni teljesítmények. Természetesen a kiváló
szolnoki csapat rászolgált a továbbjutásra.