Férfi vízi BL: az Eger győzött a nyeretlenek csatájában

2014.01.08. 20:19
Végre ünnepelhettek: a 4. fordulóban nyert az Eger (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában az Eger megszerezte az első győzelmét, miután hazai környezetben 12–11-re nyert az Olympiakosz ellen.

Három forduló után mindössze két csapat állt pont nélkül a BL A-csoportjában – az Eger és az Olympiakosz. Itt volt tehát az ideje, hogy a papíron a leggyengébb ellenfél elleni sikerrel végre „felkerüljön a térképre" Gerendás György csapata.

„Teljesen új évet kezdtünk, szeretnénk elindulni felfelé" – mondta Bátori Bence a Nemzeti Sportnak a találkozó előtt. Ez tehát alapelvárás volt, aminek meg is felelt az Eger.

Salamon és Graham gólja adta meg az alaphangot a mérkőzéshez. A 2–0-s vezetés után kezdett csak megérkezni a meccsbe a görög együttes, amely a második negyed közepén, Mallarach emberelőnyös góljával érte utol az Egert. Szerencsére a nagyszünetre visszaállt a kétgólos hazai vezetés.

Hárai ráadásul a harmadik negyed elején kiharcolt egy ötméterest, amit Biros váltott gólra, így 7–4-nél kezdhettek megnyugodni a magyar szurkolók. A játékrész vége előtt Bátori vágta a vendég kapus feje fölött a hálóba a labdát – 9–6-os egri vezetéssel kezdhettünk neki az utolsó negyednek.

Az utolsó negyedben makacsul küzdött a görög együttes, többször is feljött két gólra az Olympiakosz, de az Eger rendre visszaverte a támadásokat és visszaállította a háromgólos különbséget.

42 másodperccel a vége előtt azonban mínusz kettőnél, emberelőnyben támadt az Olympiakosz, s nagyon hamar értékesítette is a fórt – Funtulisz lövésénél Bisztritsányi bizony csúnyán mellényúlt. Szerencsére a magyar kapus pár másodperccel később javította hibáját – egy kontra után ugyanis fordult az Olympiakosz – Bisztricsányi pedig ziccert védett pár másodperccel a meccs vége előtt.

FÉRFI VÍZILABDA BL
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
ZF-EGER–OLYMPIAKOSZ (görög) 12–11
(3–2, 3–2, 3–2, 3–5)
Eger, 800 néző. Vezette: Stampalija (horvát), Jaumandreu (spanyol)
EGER: BISZTRITSÁNYI – Bátori 2, Biros 2, SALAMON F. 3, HÁRAI 1, Graham 1, Bundschuh. Csere: Bedő, Varga II Zs., Gór-Nagy, Kovács Gábor 1, LŐRINCZ 2. Edző: Gerendás György
OLYMPIAKOSZ: Galandisz – Funtulisz 2, DOSZKASZ 3, Vlahopulosz, Kolomvosz 1, MALLARACH 3, Sizasz. Csere: Delakasz, Murikisz 1, Pontekiasz, Kapocisz, Gunasz 1 Edző: Teodorosz Vlahosz
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 15/7
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Bundschuh (21. p.), Sizasz (26. p.), Pontekiasz (27. p.), Varga II Zs. (28. p.), Gór-Nagy (29. p.)
GERENDÁS GYÖRGY, az Eger edzője:
– Győztes meccs után érdemes igazán a bírókkal foglalkozni. Kaptunk kilenc labda nélküli kiállítást, és ha jól számoltam, tíz egy volt a kontrák aránya. Az a bíró, aki a negyedik negyedben egy kiállítás után kacsint annak a spanyolnak játékosnak, akivel együtt játszott, hát, most erre mit mondjak...?! A meccsről annyit szeretnék, hogy játszottuk a vízilabdát, felszabadultan, szép gólokat lőttünk. Nem érdemeltük volna meg a pontvesztést.
TEODOROSZ VLAHOSZ, az Olympiakosz edzője: – Az Eger jobban játszott, mint mi, igaz, a végén volt esélyünk a pontszerzésre, de a meccs képének ez az eredmény felel meg jobban. Nagyon rosszak voltunk emberhátrányban, s ugyan jó meccset játszottunk, továbbra is nulla pontunk van. Dolgoznunk kell tovább.

A-CSOPORT

Barceloneta (spanyol)–Jug Dubrovnik (horvát) 9–8 (2–2, 3–2, 3–4, 1–1)
Pro Recco (olasz; Madaras Norbert 1 gól)–Primorje Rijeka (horvát; Varga Dániel 1 gól, Varga Dénes 3 gól) 6–8 (3–2, 2–3, 1–3, 0–0)

B-CSOPORT
Spandau 04 Berlin (német; Baksa László, edző: Gyöngyösi András)–Brescia (olasz) 10–12 (4–1, 2–2, 3–6, 1–3)
Galatasaray (török)–Partizan Beograd (szerb) 7–10 (1–1, 2–4, 3–5, 1–0)
Radnicski Kragujevac (szerb)–Digi Oradea (román) – SZOMBATON
Az állás: 1. Brescia 12 (42–26), 2. Radnicski 9 (32–21, 3 mérk.), 3. Partizan 6 (32–30), 4. Sp
andau 4 (35–40), 5. Galatasaray 1 (27–39), 6. Oradea 0 (16–28, 3)